Řešíte s partnerem změnu zaměstnání

Anonymní
23.3.20 18:39

Řešíte s partnerem změnu zaměstnání

Ahpj, řešíte doma změnu zaměstnání - nejde mi o velkou změnu - třeba z řadové úřednice být ředitelkou odboru, což je časově i jinak náročnější, ale být obhcodní zástupce a přejít z firmy do firmy, přičemž se skoro nic nezmění - pořád prodáváte, jen jiné systémy (netýkají se partnera), jiné auto, jiní kolegové.

díky

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
44198
23.3.20 18:41

Ne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12661
23.3.20 18:41

Samozrejme

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12839
23.3.20 18:42

Ano. A naopak taky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.3.20 18:46

Nemyslím, že mu to pak řeknete, až to dopadne. Ale jestli se s ním radíte, zda-li to udělat. Když třeba máte strach z propuštění a dostanete nabídku do jiné firmy. Ptáte se, jestli s tím souhlasí? Předem?

• Citovat
  • Nahlásit
12661
23.3.20 18:48
@Anonymní píše:
Nemyslím, že mu to pak řeknete, až to dopadne. Ale jestli se s ním radíte, zda-li to udělat. Když třeba máte strach z propuštění a dostanete nabídku do jiné firmy. Ptáte se, jestli s tím souhlasí? Předem?

Samozrejme to probereme, neb to ma vzdy dopad na oba. Ale neptam se stylem “muzu?”, ale diskutuju.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9273

Ano, samozřejmě. Práce je důležitá věc a může mít jiné nároky na rodinu, každý má zkušební dobu, což je určitá nejistota, je třeba mít rezervu. Člověk nikdy neví, do čeho jde, zda bude dobrý kolektiv. Řešíme, proč chce opustit stávající, co si myslíme, že bude na nové jiné.
Již jsme takhle s manželem řešili změnu jeho práce 2×, moji jen jednou. Jednou nevzal povýšení, protože by to znamenalo vělké množství meetingů a musel by být v práci do večera a podruhé odešel z práce, protože po něm chtěli tolik přesčasů(dlouhodobě), že by to zasáhlo do chodu rodiny více, než by vyhovovalo nám oběma.
Ale u mě to bylo jen: „Hurá, konečně mám slušnou práci s dobrou pracovní dobou“.
Takže nebylo moc co řešit, spíš jsme si přiťukli a oslavili to.

Příspěvek upraven 23.03.20 v 18:49

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6423

O čem jiném už s mužem mluvit, když ne o tomhle? :nevim: Určitě bych chtěla jeho názor znát, však to může ovlivnit chod celé rodiny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13826
23.3.20 18:49

My se radíme určitě ve všem a co se týče práce tak 100%

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
51598
23.3.20 18:50

Mela jsem v prosinci takovou chvilku, ze pujdu jinam delat. Zjistila jsem, ze 2 km dal hledaji a mela bych o krok lepsi pozici. Financne by to zustalo uplne stejne, ale byla by vetsi svoboda prace, nez mam ted. Jde mi o dva roky, nez dodelam dalsi kvalifikaci. Probirali jsme to spolu doma. Vyhody a nevyhody. Se svou kolegyni jsem se radila. To je moje vrba. Rozhodla jsem se zustat, jeste dva roky budu delat, jak mam nastaveno a vydrzim, nez pujde nejstarsi do duchodu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
44198
23.3.20 18:50
@Anonymní píše:
Ahpj, řešíte doma změnu zaměstnání - nejde mi o velkou změnu - třeba z řadové úřednice být ředitelkou odboru, což je časově i jinak náročnější, ale být obhcodní zástupce a přejít z firmy do firmy, přičemž se skoro nic nezmění - pořád prodáváte, jen jiné systémy (netýkají se partnera), jiné auto, jiní kolegové.díky

zakladatelka se pta na zmenu prace, ktera nic nemeni na soucasnem stavu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.3.20 18:54
@matkabagristy píše:
zakladatelka se pta na zmenu prace, ktera nic nemeni na soucasnem stavu.

Přesně, něco jako vlevo je Penny, vpravo Lidl, prodávám v Penny, chcí jít do Lidlu. Za stejné peníze, za skoro stejných podmínek (a prosím nekamenujte mě, že někde je víc a někde míň, je to jen příklad), prostě jdu si zase sednout za kasu, akorát za jiné barvy.

• Citovat
  • Nahlásit
14313
23.3.20 19:02
@Anonymní píše:
Přesně, něco jako vlevo je Penny, vpravo Lidl, prodávám v Penny, chcí jít do Lidlu. Za stejné peníze, za skoro stejných podmínek (a prosím nekamenujte mě, že někde je víc a někde míň, je to jen příklad), prostě jdu si zase sednout za kasu, akorát za jiné barvy.

I tak bych to s partnerem nejdřív probrala

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14424
23.3.20 19:11

Ano, změnu zaměstnání společně probíráme. Takováto změna, i když to je stejná pozice v rámci různých firem, může mít dopad na celou rodinu. Už třeba jen tou nejistotou v průběhu zkušební doby. Zaměstnání jednoho z partnerů je tak zásadní, že mi přijde samozřejmé, že se tyto věci proberou společně a dopředu.
Pořád nechápu, kam těmi svými dotazy míříš…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3457
23.3.20 19:17

Ano, proč bych to s partnerem neprobrala. :nevim:

To se mě u večeře zeptá „Co nového v práci?“ Já na to „Nic.“ a druhý den vybalím, že ode dneška neučím na ZŠ Vomáčkova, ale na ZŠ Polívkova, ale je to to samé, tak jsem nepovažovala za nutné se o tom byť zmínit?

Probíráme spolu spoustu kravin a tohle mi zrovna jako taková maličkost nepřijde. Ne že bych k tomu potřebovala svolení, ale prostě se o tom pobavit mi připadá normální.

Příspěvek upraven 23.03.20 v 19:31

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat