Řešíte spaní podle Feng Shui?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Ivana2000
Povídálka 27 příspěvků 13.02.17 23:38
Řešíte spaní podle Feng Shui?

Dobrý večer, uvažujeme nad spacím koutem o rozměrech 2,4 X 2,3 m. Jediné, jak se můžeme oba v „pohodě“ dostat z postele je, že nohy budou přímo proti šoupací stěně/dveřím, což podle Feng Shui je ale to vůbec nejhorší :(.
Nenapadá Vás někoho lepší varianta, než nohy přímo proti dveřím? Důležité je, abychom se oba dostali z postele tak, aby jeden z nás nevylézal z postele přes druhého :zed: a zároveň, aby ani jeden z nás neměl nohy proti dveřím.

Řešíte to také?
Děkuji za Vaše podněty… Pěkný večer. :think: :kytka:

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

barca93
Ukecaná baba ;) 2355 příspěvků 13.02.17 23:46

Né že bych to vyloženě řešila, ale napadlo mě to, když jsme pořizovali novou skříň do ložnice. Máme jí přímo proti posteli u nohou a ještě ke všemu je na ní obří zrcadlo a světe div se, spí se mi úplně stejně dobře jako dřív ;). A co jsem tak četla, tak by člověk neměl spát před dveřma od místnosti, dvěře od skříně snad nevadí ne?

Ivana2000
Povídálka 27 příspěvků 13.02.17 23:51

@barca93
To by nemelo vadit. Podle Feng Shui jsou ruzne zakonitosti pro dobry spanek, i stastny zivot… hraji roli svetove strany a poloha hlavy.. doporucuji si nekdy precist NEBO vlastne radeji necist :), pak budete v zacarovanem kruhu jako my :DD.
:nevim:

Russet
Extra třída :D 11749 příspěvků 14.02.17 03:19

Pokud nejde zvětšit pokoj, aby mohla být postel bokem, asi budeš muset spát takto. A asi rozhoduje kvalita postele. My jsme museli s příchodem dítěte s postelí šoupnout, aby se vešla zavírací, tak jsem si asi týden zvykala. Úplně nohama ve dveřích není, ale lezu do nohou postele při vstávání. Raději bych vstávala z boku, ale tam je postýlka.

21.6.2014
Extra třída :D 10057 příspěvků 14.02.17 06:23

@Ivana2000 tak nohama proti šoupací stěně… jakože na spaní budete tu šoupací stěnu zavírat? a když ji nezavřete, tak co?
Asi bych ji na váš spánek nezavírala, nechala otevřenou a tím pravidlo nohama proti dveřmi nebude platit?

beruska9
Extra třída :D 10717 příspěvků 14.02.17 06:50

Neresim…spime nohama proti dverim. Mame malou loznici a dvere na 2 zdech, na 3. okno, takze na vyber moc neni. Co jsem odmitla byl prvni manzeluv navrh - postel rovnou pod okno (ktere je velke, takze bychom meli hlavy primo v okne).

Afrikana
Zasloužilá kecalka 603 příspěvků 14.02.17 07:10

Neresim, mame nohy proti dverim a spi se nam dobre.

blumen
Hvězda diskuse 42054 příspěvků 14.02.17 08:06

Jestli tu postel nemuzete otocit na sirku, coz asi nemuzete a nevadi vam, ze budete spat takto, tak bych to neresila. Pro me je dulezitejsi to, kde je okno?

blumen
Hvězda diskuse 42054 příspěvků 14.02.17 08:08
Načítám citovaný příspěvek, čekejte prosím…
@21.6.2014 píše:
@Ivana2000 tak nohama proti šoupací stěně… jakože na spaní budete tu šoupací stěnu zavírat? a když ji nezavřete, tak co?
Asi bych ji na váš spánek nezavírala, nechala otevřenou a tím pravidlo nohama proti dveřmi nebude platit?

Tak s otevrenymi dvermi bych neusnula :lol:

Malaga
Generální žvanilka 24721 příspěvků 14.02.17 08:17

A nevíte, jak je to se světovými stranami? Co je lepší - mít hlavu na západ anebo na jih?

Janli
Kelišová 6056 příspěvků 9 inzerátů 14.02.17 10:35

@Malaga Směr, kterým by měla směřovat hlava při spaní se řeší podle čísla Kua neboli podle roku narození. Jsou to příznivé a nepříznivé směry. Obecně se nedá určit, každý máme svoje.
@Ivana2000 Pokud nemáte jinou možnost, řešila bych to zvýšeným čelem postele v nohách nebo třeba paravánem apod. Nohy proti dveřím by opravdu být neměly, ale vždycky je nějaké řešení.

21.6.2014
Extra třída :D 10057 příspěvků 14.02.17 12:37
@blumen píše:
Načítám citovaný příspěvek, čekejte prosím…Tak s otevrenymi dvermi bych neusnula :lol:

no, pochopila jsem, že jde o spací kout, který je tudíž součástí většího pokoje, a ta šoupací stěna má oddělovat obytný a spací prostor. takže podle mě, třeba pocitově, ani o dveře nejde… :think:

Ivana2000
Povídálka 27 příspěvků 06.03.17 13:47

Všem moc děkuji za příspěvky. :kytka:

mgdln
Závislačka 4658 příspěvků 06.03.17 14:14

Setkala jsem se s názorem, že Feng Shui, které se předává na Západě, je ve skutečnosti Nauka o pohřebnictví. :D :palec:
Neberte to jako rytí, či znak nepřátelství. Osobně jsem se Feng Shui věnovala - absolvovala kurz, nakoupila knížky :lol:, kde bylo vždy většinou vše úplně jinak (jeden autor protiřečil druhému), lámala jsem si hlavu s vyřešením prostoru všech známých i neznámých a pak jsem se při pátrání, kde tedy je ten správný směr feng shui, dostala k informaci uvedené výše.

Správně by se mělo vyučovat učení Feng Řen Shui - to je prý o životě. Kdo ví :nevim:

Conulka
Závislačka 3756 příspěvků 06.03.17 14:16

Já jsem někde četla, že má být hlava na sever a z postele má být vidět na dveře, předělávali jsme postel na sever a je to fakt mnohem lepší a to na takové věci moc nevěřím :nevim: :nevim:

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Plekanec v Česku jí svědčí! Takhle to Lucii Šafářové ještě nikdy neslušelo

Je tomu více jak týden, co se hokejista Tomáš Plekanec (36) po dlouhých... číst dále >

Skromnost a pozitivní mysl elixírem mládí? Maciuchová vypadá skvěle!

Hana Maciuchová (72) si pečlivě vybírá akce, kam se vypraví. Křest vánočních... číst dále >

Články z Ona Dnes

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >

V mládí ji šikanovali kvůli vzhledu, rozhodla se pro kompletní proměnu

Celine Centino (24) ze švýcarského Zurichu byla v mládí šikanována. Děti si... číst dále >