Respektující školka Praha 10

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
9.1.22 18:52

respektující školka Praha 10

Ahoj,
mám syna ve státní školce, kterou si sice všichni chválí, ale já jsem z ní nešťastná. Výchova jak před 20 lety, děti můžou dělat jen to co je jim řečeno, nepít u jídla, při spaní jen 1× na wc, kdo nespí leží (nesmí ani číst). Ven se skoro nechodí protože je buď mokro, zima, sníh, nebo se chodí jen na plácek za brankou, přestože mají krásnou zahradu. Bonbony za každou blbost, neustálé odměny za všechno, věty typu: ty nemáš uši? O jídle radši nemluvím…

Nemáte tip na státní školku (vím že existují na Praze 6 i 7), kde by byl otevřenější a současnější přístup k dětem? Nebo i levnější soukromá, 10 tis si bohužel dovolit nemůžeme…

Ideálně Vršovice, Strašnice, Vinohrady.

děkuju a snad nějaká existuje

PS: než budete komentovat, prosím, přečtěte si text znovu - nemusíte se zatěžovat názory na cokoli zmíněného. Jen hledám školku, co funguje jinak, pokud neznáte, jděte dál. děkuju.

Příspěvek upraven 09.01.22 v 20:54

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
29868
9.1.22 19:19

Tvoje školkové dítě umí číst?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2105
9.1.22 19:27

Upřímně tohle se mi moc nezdá :nevim: to ti jako řeklo dítě nebo jak jsi na to přišla :nevim: 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29868
9.1.22 19:34

@Terka Liška a ještě - já jsem zase naštvaná, když děti chodí v jakémkoli počasí ven - když mi odpoledne leze do auta špinavá mokrá zablácená dcera s promrzlými nohami a blátem a sněhem až za ušima, tak z toho nejsem zrovna nadšená

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29868
9.1.22 19:35
@JiříkMazlík píše:
Upřímně tohle se mi moc nezdá :nevim: to ti jako řeklo dítě nebo jak jsi na to přišla :nevim: 8o

jo školkové dítě jí řeklo, že si nesmí v odpoledním spánku číst :mrgreen: :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11015
9.1.22 19:38
@stinga píše:
jo školkové dítě jí řeklo, že si nesmí v odpoledním spánku číst :mrgreen: :zed:

Chápu, zrovna má rozečtenou Annu Kareninu ;).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
213
9.1.22 19:56
@stinga píše:
Tvoje školkové dítě umí číst?

Přiznám se, že ten údiv mě trochu překvapil 8o u nás ve kolce nás četlo víc, nevěděla jsem, že je to zvláštní :)

edit překlep

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36441
9.1.22 20:00
@stinga píše:
@Terka Liška a ještě - já jsem zase naštvaná, když děti chodí v jakémkoli počasí ven - když mi odpoledne leze do auta špinavá mokrá zablácená dcera s promrzlými nohami a blátem a sněhem až za ušima, tak z toho nejsem zrovna nadšená

Je to hygienické nařízení, dítko by mělo mít správné oblečení a obutí, jiné, než v čem ho potom vezeš domů. Ve školkách by měli chodit ven každý den 2 hodiny za každého počasí kromě extrému-silný déšť, silný mráz, smog a hodně silný vítr.

Při studiu jsem chodila na praxi do spec. školky a upřímně, právě toto bylo jeden z důvodů, co mě vyléčilo z touhy pracovat ve školce. Šli jsme ven i za silného větru nebo když při oblevě padaly laviny ze střech v městské části, kde jsou domky se šikmýni střechami :zed:
Jsem ráda, že jsem teď vych. v družině(taky spec.), kde žádný takový tlak není a když uznám za vhodné, ven nejdeme. Máme sice v ŠVP družiny, že chodíme ven a pozorujeme změny v přírodě, ale nikdo nám nepřikazuje, kdy jít a nejít. Nemusíme denně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9.1.22 20:01

@stinga jako díky za reakce, toto je opravdu velká pomoc. Ano, říkáme číst a mluvíme o prohlížení. To snad nebyla pointa příspěvku. A ano, to mi dítě řeklo, jsou mu 4 a mluví plynněji než spousta dospělých. Prosím o věcné reakce, na ostatní nereaguji. Hezký večer.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9682
9.1.22 20:02
@jájinka007 píše:
Přiznám se, že ten údiv mě trochu překvapil 8o u nás ve kolce nás četlo víc, nevěděla jsem, že je to zvláštní :)edit překlep

Tak u předškolních to chápu ale ty zase nemají nijak extrémní klidový režim naopak často dělají práci

A 3 létě a 4 leté děti obvykle číst teď neumi

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9.1.22 20:14

@stinga nojo, holt máme každý jiné priority. Někdo čisté auto, někdo šťastné a zdravé dítě. Díky za názor ale ptala jsem se na něco jiného.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
446
9.1.22 20:35

Moje dítě si ve 4 letech četlo komiksy. Ve 4 letech bude čtení s porozuměním asi spíše ojedinělé, ale v předškolním roce už to není podle mě nijak výjimečné, vždyť některým dětem je už 6 let.

Já jsem teda taky zastánce chození ven za každého počasí, ale párkrát jsem zaslechla v šatně rodiče, co si na to stěžovali. Žádná školka se zjevně nemůže zavděčit všem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36441
9.1.22 20:50
@Manon_Anonyme píše:
Moje dítě si ve 4 letech četlo komiksy. Ve 4 letech bude čtení s porozuměním asi spíše ojedinělé, ale v předškolním roce už to není podle mě nijak výjimečné, vždyť některým dětem je už 6 let.Já jsem teda taky zastánce chození ven za každého počasí, ale párkrát jsem zaslechla v šatně rodiče, co si na to stěžovali. Žádná školka se zjevně nemůže zavděčit všem.

To hodně záleží na konkrétních podmínkách. Školka, kam postupně chodí moje děti, má rozlehlou zahradu, herní prvky a kromě akcí mimo školku jsou tam. Máme napsáno, že oblečení na ven musí být zvlášť. Mají vybudované i zahradní domky, altány a přístřešky. Tam je to OK. Školka, kam jsem chodila, je v městské zástavbě, zahrada sice je, ale není tak velká a vybavená a taky jde o děti, které nejde jen tak vypustit, že si budou hrát.

Mám více dětí a od třetího jsem byla vyléčená chodit ven za každou cenu a nepřízeň počasí právě k vůli úklidu a praní špinavého oblečení, které taková akce obnáší. Děti si umí pohrát i doma, není nutné je za každou cenu někam tahat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1419
9.1.22 20:53

No ze státních těžko doporučit, dobrá bývala MŠ Benešovská, ale učitelky taky jely takový ty blbý řeči, alespoň synovec časem nosil ze školky opravdu divný hlášky. Ze začátku se mu tam moc líbilo, ale později už ne. Moje dcery chodily do Tolstého, vzpomínají nerady, učitelky až na výjimky hodně neempatické.
Rády měly na P4 MŠ Elijáš, ale obávám se, že to bude přeplněné.
Ono ale zase aby ses nedivila, ani ty soukromé kolikrát nejsou nic moc, ty učitelky kolikrát nemají nervy nebo jim prostě chybí umění s dětmi dobře zacházet. Zkusila jsem i 2 docela drahé soukromé a dceři se tam stejně nelíbilo (je dost úzkostlivá, nejlepší nakonec bylo nechat ji na domácím vzdělávání).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9.1.22 21:00

@safina děkuju za první smysluplnou odpověď. Já právě soukromou úplně nechci, páč ji nezaplatím. Ale jsou i skvělé státní, je to jen o přístupu ředitele a učitelek. A z volně přístupných recenzí se to moc nepozná, ta naše má třeba dobré, ale od rodičů s úplně jinými potřebami. Proto to takto specifikuju, co přesně mě zajímá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat