Respirator u dětí

Napsat příspěvek
Velikost písma:
4474
26.2.21 09:54
@cecetka píše:
NE

Nanoroušky a nanošátky do pondělí určitě ano, od pondělí nevím, to jsem se zatím nedočetla nikde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14225
26.2.21 09:56
@Amalthea píše:
Nanoroušky a nanošátky do pondělí určitě ano, od pondělí nevím, to jsem se zatím nedočetla nikde.

Opakuji, ze dotaz znel, jestli nanosatek nahrazuje respirator. Proto odpoved NE :zed: :zed: :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14225
26.2.21 09:57

Tady si to prectete, neni to slozite :nevim: https://www.mzcr.cz/…do-odvolani/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5979
26.2.21 10:25

@Martanka92 Děti do 15let respirator mít nemusí, chirurgicka rouška stačí. Pokud je velká, zmenšit gumičky, prekrizit, nebo udělat uzlík. Já dávám dítěti roušku jen do obchodu, venku ji nenosí..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4474
26.2.21 10:31
@cecetka píše:
Tady si to prectete, neni to slozite :nevim: https://www.mzcr.cz/…do-odvolani/

ano, respirátor nebo obdobný ochranný prostředek splňující filtrační účinnost minimálně 95 %, a to některé nanošátky splňují, takže ano, není to složité, kde je problém?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4474
26.2.21 10:40
@cecetka píše:
Do nedele muzes mit i bavlnenou misto zdravotnicke ustenky.
Pokud ale budou narizeny jen respiratory, nebudes moci mit ani tu zdravotnickou ustenku, natoz nejaky nanonesmysl :nevim:
Co je na tom stale k nepochopeni? Vzdyt to v tom opatreni pisou jasne :nevim:
A dotaz, na ktery jsem reagovala, byl, jestli misto respiratoru muze mit nanosatek. Proto odpoved NE.

Taky nevím, co je na tom k nepochopení :nevim: nanošátek může mít na rozdíl od jednorázové roušky FFP2 certifikaci, takže je v rámci nařízení použitelný

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14225
26.2.21 10:49
@Amalthea píše:
ano, respirátor nebo obdobný ochranný prostředek splňující filtrační účinnost minimálně 95 %, a to některé nanošátky splňují, takže ano, není to složité, kde je problém?

Certifikovany vyrobek podle normy CSN EN…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31067
26.2.21 11:02
@janickaIII píše:
@Martanka92 co zkusit ten dětský nano šátek. To je jediná věc, kterou naše dítě na nose snese. Dýchá se přes to dobře a je to třída ffp2. Je tedy dražší, ale za ten klid a možnost nastavení mi to stálo.Mimochodem otázka, může mít ten nanosatek i dospělý a splní tím povinnost respirátoru? (Vůbec nařízení už nesleduju, tak nevím a dnes jdeme k lékaři, tak ať nás nevyhodí mezi dveřmi. :lol: )

Zatím jo. Na stránkách vyribcu je potvrzení, co si lze vytisknout, že je to nanorouška.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4474
26.2.21 11:03
@cecetka píše:
Certifikovany vyrobek podle normy CSN EN…

Ano, i takové nanošátky jsou

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
66
26.2.21 13:02

@janickaIII mně přišlo z eshopu, kde jsem ty šátky kupovala, do mailu potvrzení, které si má člověk vytisknout, že to splňuje vlastnosti respirátoru. Takže bych se ptala u výrobce/prodejce.
Jak se na to budou případní kontrolující tvářit, je jiná věc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15.3.21 13:04

Já radši kupuju dětem přímo dětské respirátory a mam klid od případných kontrol, jsou navíc i s obrázky, takže dětí nosí i rády.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat