Respirátor v těhotenství

Anonymní
4.6.21 10:53

Respirátor v těhotenství

Jsem v 16tt a jednou za pár dní musím nosit při řízení respirátor v autě na cca 2 hodiny, bez něj to bohužel nejde. I při normálních činnostech se dost zadýchám. Teď jak začaly být tyhle tepla, v autě je to jako ve skleníku a po těch 2 hodinách řízení už je mi tak trochu na omdlení a rozjíždí se mi bolest hlavy (klimatizaci nemám, snažím se mít aspoň pootevřená okna, ale ve vysoké rychlosti je to k ničemu). Budu to takhle muset vydržet ještě nejspíš cca přes měsíc. Chci se zeptat, nemůže to uškodit miminku?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
64236
4.6.21 10:55

Proč nosis v autě respirator, proboha? Nenosila jsem nic celé těhotenství…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8997
4.6.21 10:57

Proč ho nosis v autě, někoho vozis? Bych se na to vyklasla, ať ho mají ostatní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21497
4.6.21 10:58

Proč ho nosis v autě? 8o To je tak aby se ti udělalo blbě a někde si nabourala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.6.21 10:59

Dělám autoškolu :think:

• Citovat
  • Nahlásit
16435
4.6.21 11:03
@Anonymní píše:
Jsem v 16tt a jednou za pár dní musím nosit při řízení respirátor v autě na cca 2 hodiny, bez něj to bohužel nejde. I při normálních činnostech se dost zadýchám. Teď jak začaly být tyhle tepla, v autě je to jako ve skleníku a po těch 2 hodinách řízení už je mi tak trochu na omdlení a rozjíždí se mi bolest hlavy (klimatizaci nemám, snažím se mít aspoň pootevřená okna, ale ve vysoké rychlosti je to k ničemu). Budu to takhle muset vydržet ještě nejspíš cca přes měsíc. Chci se zeptat, nemůže to uškodit miminku?

Nezlob se, ale chováš se opravdu velmi nezodpovědně, nechápu vůbec, jak se můžeš takhle ptát. Pokud pociťuješ takové stavy, tak dříve či později se Ti zamotá hlava tak, že nabouráš a pak bude nějaké „škodí respirátor miminku“ nejspíš ten nejmenší problém… :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
969
4.6.21 11:17

Miminku to ublíží, až v tom autě omdlíš a vybouráš se. Pokud je to pracovní cesta, domluvila bych se se zaměstnavatelem o přeřazení na jinou činnost. Tohle je fakt nebezpečné.
Edit: ted jsem si přečetla že jde o autoškolu, tak to nevím, leda si vzít nanoroušku, přes tu se lépe dýchá, nebo jezdit brzy, ráno, kdy není hic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
99819
4.6.21 11:20
@BohunkaP píše:
Nezlob se, ale chováš se opravdu velmi nezodpovědně, nechápu vůbec, jak se můžeš takhle ptát. Pokud pociťuješ takové stavy, tak dříve či později se Ti zamotá hlava tak, že nabouráš a pak bude nějaké „škodí respirátor miminku“ nejspíš ten nejmenší problém… :roll:
Píše že dělá autoškolu, zřejmě to po ní tam požadují,není třeba tady zase z toho dělat kovbojku.
@Anonymní píše:

A nešlo by se s nimi nějak domluvit, že když doneseš pokaždé negativní test nebo něco, že jsi gravidni a roušky ti vadí?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21497
4.6.21 11:20
@Anonymní píše:

Tak domluvit hodiny třeba na brzo ráno nebo večer, když není vyloženě hic a nebo si ty jízdy udělat kratší, já jezdila třeba hodinu jenom.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.6.21 11:25

Moc vlídná domluva s nimi není :nevim: Instruktor je asi týden už naočkovaný, takže respirator přestal nosit, ale po mě to chce, prý se i bojí, abych covid nechytla, tak pro jistotu. Což chápu, nejsem zastánce respirátorů a všech různých covid opatření, ale zase si říkám že tím autem za den projde třeba 10 lidí i víc, tak je možná lepší ho mít, ale nevím no :roll:

• Citovat
  • Nahlásit
1593
4.6.21 11:32

Domluv si jízdy na ráno nebo až večer a ty dvě hodiny si taky nejlíp rozděl. Třeba na hodinu ráno a hodinu večer.
Když se ti zamotá hlava za volantem, tak to může skončit daleko hůř.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16435
4.6.21 11:35
@Anna766 píše:
Píše že dělá autoškolu, zřejmě to po ní tam požadují,není třeba tady zase z toho dělat kovbojku.

Asi holt máme rozdílné názory na pojem „kovbojka“… Jestliže se jí v respirátoru dělá špatně a sedí přitom za volantem, tak je to hazard a nezodpovědnost… bez ohledu na to, co od ní kdo požaduje.

Jak jsem psala - až se jí doopravdy zamotá hlava a nabourá, tak vliv respirátoru na dítě bude její nejmenší problém… zbývá jen doufat, že v takovém případě ublíží pouze sobě resp. onomu praštěnému instruktorovi a neodnese to nikdo další.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
969
4.6.21 11:35
@Anonymní píše:
Moc vlídná domluva s nimi není :nevim: Instruktor je asi týden už naočkovaný, takže respirator přestal nosit, ale po mě to chce, prý se i bojí, abych covid nechytla, tak pro jistotu. Což chápu, nejsem zastánce respirátorů a všech různých covid opatření, ale zase si říkám že tím autem za den projde třeba 10 lidí i víc, tak je možná lepší ho mít, ale nevím no :roll:

Mimochodem, to že je instruktor očkovaný, ho neopravňuje nenosit respirátor

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
168
4.6.21 11:59

Jsem taky těhotná, 14tt. Respirátor nosím 8 hodin v práci a 2 hodiny cestou do práce a pak 2 hodiny cestou domů. Klimatizaci v práci nemáme, je mi v tom zle, omdlévám… A bohužel s tím nejde nic dělat :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22649
4.6.21 12:05
@Terezka321 píše:
Jsem taky těhotná, 14tt. Respirátor nosím 8 hodin v práci a 2 hodiny cestou do práce a pak 2 hodiny cestou domů. Klimatizaci v práci nemáme, je mi v tom zle, omdlévám… A bohužel s tím nejde nic dělat :,(

jde, jít na neschopenku, sice tady, když to napíšeš, je to jako červený hadr na býka, ale je to řešení

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat