Restaurace v Itálii - zkušenosti z dovolené?

380
12.1.20 13:29

Restaurace v Itálii - zkušenosti z dovolené...?

Zdravím,
chystáme se na dovolenou do Itálie (poblíž Rimini) a zajímalo by mě, jak je to tam s restauracemi.
Chtěli bychom polopenzi s tím, že oběd si dáme někde „venku“. Ovšem vzhledem k italské siestě netuším, jestli i restaurace mají od 12 do 15/16 hodin zavřeno.
Někde jsem slyšela, že v těchto letoviskách jsou obědům restaurace přizpůsobené (např. že mají otevřeno 12-15 a pak 18-24 hod, prostě že mají siestu posunutou), ale nevím, co je na tom pravdy.
Máte zkušenost?
Díky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3399
12.1.20 13:34

Na plážích jsou restaurace určitě otevřené, my chodily na jídlo večer a fakt měli otevřeno od cca 18.hodiny… Takze pravděpodobně je to jak říkáš… My byli u Raveny…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2814
12.1.20 13:52

Maly, domaci bárky jsou zavreny. Normalni, klasicka restaurace je otevrena. Je takovy problem se pripadne podridit jejich dobe otevreni, kterou zjistite po prijezdu? Stanky budou otevreny urcite, kor blizko plaze.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4360
12.1.20 15:10

Hele, jak kde.. do itošky jezdíme i s vlastním jídlem, oběd si vaříváme v apartmánu právě kvůli siestě a teplé jídlo spíš k večeru někde venku.. na plážích je otevřeno furt, ale jsou to spíš fast-foody, tak nevím, zda byste na tom celou dobu vydrželi.. některé restauračky mají otevřeno, některé zavřeno, najíst se dá… pokud budete mít polopenzi a najíte se pořádně ráno a večer, tak bych z toho extra strach neměla a řešila to klidně přes oběd pizzou apod. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9805
12.1.20 15:37

Já mám problém s i v té plážové restaraci vybrat. Mají tam obvykle pizzy od 8 EUR, těstoviny podobně až do 12 EUR, masitá jídla od 10 EUR.
coca cola kolem 2,2 - 2,7 EUR
kafe od 1,– do 1,6 za větší nebo 2,5 za kapučíno

raději jsme si vařili

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1008
12.1.20 19:17

Normalni restaurace jsou otevrene, male bufety a kavarny/cukrarny maji siestu - moje zkusenost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat