Restaurace....jak to nyní je v souvislosti s covid

1675
3.6.21 20:31

Restaurace....jak to nyní je v souvislosti s covid

Dobrý večer, omlouvám se, že jsem líná to hledat na více příslušných místech :roll:. Už toho všeho mám plný zuby.
Naskytla se mi možnost jít zítra s přáteli na oběd do restaurace. Ví zde někdo takhle z fleku co tam musím doložit, předložit, „odpřísáhnout“, aby mi bylo umožněno utratit tam svoje dost těžce vydělaný peníze :roll:?
Všem se omlouvám za tu ironii…jsem už fakt unavená…hodně

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
21497
3.6.21 20:33

Buď musíš mít test, byt očkovaná nebo do 180 dni od prodělání corony. Tam nedokladas nic, jenom kdyby přišla kontrola z hygieny, tak chtej potvrzení na jednu z těch 3 možností.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1129
3.6.21 20:35

Já se teda přiznám, že chodím a nemám nic z toho co bych měla případné kontrole doložit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21497
3.6.21 20:39
@Dara90 píše:
Já se teda přiznám, že chodím a nemám nic z toho co bych měla případné kontrole doložit.

Ono ty kontroly moc nejsou, ale jde o náhodu a pak se ta návštěva restaurace prodraží :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29189
3.6.21 20:41
@Kriss Tina píše:
Ono ty kontroly moc nejsou, ale jde o náhodu a pak se ta návštěva restaurace prodraží :nevim:

stačí prý říct, že to neřekneš, podle nějakého paragrafu, nemusíš vypovídat o něčem, při čem bys ublížil sobě nebo osobě blízké. Cetla jsem to i s vyjádřením policajtů, že to tak je, že pokuty v podstatě ještě nedali, právě kvůli tomu, že se lidi ohání paragrafem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
525
3.6.21 20:42

Takže obsluha nechce ukázat vůbec nic?

Dneska jsem zrovna přemýšlela, jestli si jako objednám kafe a rovnou musím vytáhnout test nebo jak to chodí. Taky se přiznám, že už nemám nervy nic hledat a radši nechodím nikam, kde by po mně něco chtěli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29189
3.6.21 20:43

Policisté poukazují především na jeden skutečně “vychytaný” fígl. Hosté se s hygieniky jednoduše odmítnou bavit. Řeknou, že nechtějí vypovídat s odkazem na paragraf, podle kterého může výpověď odepřít ten, kdo by sobě nebo osobě blízké způsobil stíhání nebo právní delikt. V takovém případě hygienici pokračují dále a pokutu neudělí. Podle některých zdrojů dosud za návštěvu restaurace bez testu nepadla jediná pokuta.

“Přicházeli jsme s tím, že lidem, kteří nebudou mít potvrzení o negativním testu, v podstatě domluvíme. Všechno ale bylo úplně zbytečné, lidé nám buď ukázali fotku nějakého testu, který si prý udělali doma, ale my jsme neměli, jak toto tvrzení ověřit, nebo jako v několika případech odmítli s námi debatovat. Zároveň u jednoho stolu seděli i mladí, kteří měli v ruce napsané čestné prohlášení, že jsou negativní. Komedie,” uvedl pro MF DNES jeden z policistů, který byl kontrolám přítomen, ale nechce být jmenován.

Pokud má kontrola podobný průběh, krajská hygienická stanice potom provede zápis, ve kterém potvrdí, že bylo vše v pořádku a hosté nařízení dodržují.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3544
3.6.21 20:43

Psala jsem to jinde. Za 10 dní udelali 1700 kontrol za celou CR. Ta pravděpodobnost, ze te zkontroluji, je minimální.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1129
3.6.21 20:55

Zrovna dnes říkali v TV, že pokutu ještě nikomu nedali, vždy jen napomenutí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3824
3.6.21 20:56
@Dara90 píše:

Jsi rebel

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1129
3.6.21 20:57
@Elishka1 píše:
Jsi rebel
:oops:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
525
3.6.21 21:01
@Dara90 píše:
Zrovna dnes říkali v TV, že pokutu ještě nikomu nedali, vždy jen napomenutí.

To je sice z lidského hlediska fajn, ale pak nemůžou čekat, že ta jejich nařízení někdo bude dodržovat.

Celkově mi přijde na hlavu nařizovat něco, co reálně ani nemůžu vymáhat. To už to můžou zrušit rovnou a pouštět všude na čestné slovo. Vyjde to nastejno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1129
3.6.21 21:06
@annali píše:
To je sice z lidského hlediska fajn, ale pak nemůžou čekat, že ta jejich nařízení někdo bude dodržovat.Celkově mi přijde na hlavu nařizovat něco, co reálně ani nemůžu vymáhat. To už to můžou zrušit rovnou a pouštět všude na čestné slovo. Vyjde to nastejno.

Tak ono je to celý ujetý.. co si budem, že jo. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6226
3.6.21 21:07

Ale za to nemůže hygiena, že se ty „státní rozkazy“ nedají reálně zkontrolovat. Navíc vláda si myslí spoustu věcí, ale dost špatně, jak ji přesvědčil soud.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8612
3.6.21 21:23

Můžeš být v klidu. Včera jsem byla v restauraci 2×, dnes 1× a nikde nic… Dokonce už i obsluhy na to kašlou a ani hadry na puse nenosí. Lidé začínají být normální ;)
Co říkají i ostatní, nebo přečtu na diskuzích, tak kontroly téměř 0… A kdyby náhodou kontrola přišla, tak je s klidem pošli do pr… Vůbec se s nimi nemusíš bavit ;)
Tak klidně běž a užij si to :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat