Retinol - s jakým produktem máte nejlepší zkušenost?

3
7.6.21 09:16

Retinol - s jakým produktem máte nejlepší zkušenost?

Dobrý den,
aktuálně používám The Ordinary jejich 5% Granaactive Retinoid, protože jsem tuhle kosmetiku objevila cca před půl rokem a nakoupila si toho samozřejmě hromadu :D. Nicméně se mi zdá, že lépe fungoval od Dr. Dennis Gross Retinol + Ferulic - možná rychlejší efekt díky kyselinám, které to obsahuje, ale cena mě trochu odrazuje od pravidelného nákupu. Máte nějaký oblíbený produkt a za jak dlouho od začátku používání jste viděly viditelný výsledek? Díky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Ou
16867
7.6.21 10:54

Hele je to pleť od pletí a zrovna na retinoly/idy je potřeba pleť postupně zvykat, můžeš si jimi celkem efektivně pleť zničit.

A teda ano, retinol jde kombinovat s nějakými kyselinami, zvyšuje to jejich efekt, ale klidně to můžeš kombinovat. Nejbezpečnější se hyaurlonová, lepší je kombinovat to s bílkovinami - tedy peptidy. Nemusíš to mít v jednom přípravku, můžeš kombinovat víc, ale pak hledej nějaké funkční, které tam nemají moc dalších surovin, zejména se vyhni rostliným extraktům, tam se pak můžou dostavovat nečekané vedlejší reakce.

Jinak teda nepíšeš jaký výsledek chceš dosáhnout, obecně lepší hydratci vidíš hned, na větší účinky, včetně těch negativních si potřbeuješ počakt zhruba měsíc a vydržet, jak tedy bude vypadat pleť po používáníá produktu po té, co se buňky ve vrchní části obdnoví. Proto nechceš střídat výrobky moc často a potřebuješ jim dát čas.

Jinak kromě The Ordinary ještě mrkni na The Inkey list. Oboje v Sephoře.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16867
7.6.21 10:56

Jo a vždycky když budeš chtít něco nového kombinovat, tak to nejdřív udělej jen jako test na malém kousku kůže, třeba na krku…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3
7.6.21 14:04

Děkuju, dávám si pozor, retinol používám cca 3 měsíce, samozřejmě hlavní účel vrásky, napřed 2× týdně, teď to kombinuju s aha kyselinami, tedy 7%glykolovou, jeden večer retinol, další kyseliny. Zatím dobrý, žádná přesušená kůže. Výsledky vidím, vrásky mizí, mohly by tedy rychleji, ale nechci moc tlačit na pilu. Z peptidů se mi docela osvědčil Matrixyl, pak ho asi prostřídám s the buffet, tam je víc aminokyselin. Trápí mě ještě hyperpigmentace, no tak teď čekám až dorazí z thé inkey list jejich nový vitamín C, to zaradim na ráno. Pokud bys měla super tip na vrásky nebo pigmentaci, uvítám :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9766
9.6.21 09:01
@Magda77 píše:
Děkuju, dávám si pozor, retinol používám cca 3 měsíce, samozřejmě hlavní účel vrásky, napřed 2× týdně, teď to kombinuju s aha kyselinami, tedy 7%glykolovou, jeden večer retinol, další kyseliny. Zatím dobrý, žádná přesušená kůže. Výsledky vidím, vrásky mizí, mohly by tedy rychleji, ale nechci moc tlačit na pilu. Z peptidů se mi docela osvědčil Matrixyl, pak ho asi prostřídám s the buffet, tam je víc aminokyselin. Trápí mě ještě hyperpigmentace, no tak teď čekám až dorazí z thé inkey list jejich nový vitamín C, to zaradim na ráno. Pokud bys měla super tip na vrásky nebo pigmentaci, uvítám :lol:

Mám pocit, že na mě někdo mluví čínsky,…i tak si myslím, že nejvíc udělá genetika.nebo neudělá, bohužel.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3
9.6.21 09:19

Ano, vypadá to tak, ale rozhodně to funguje velice dobře i na nás geneticky neobdařené

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat