Retinopatie u nedonošených dětí? Vaše zkušenosti

991
10.8.15 10:58

Retinopatie u nedonošených dětí? Vaše zkušenosti

:mavam: Ahojky rodiče nedonošeňátek…
Máte někdo zkušenosti s Retinopatií (nedovyvinutá sítnice)? Jak jste dopadli v jakém týdnu máte dítě narozený atd??? Dopadli jste dobře? Následky??? Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

13550
10.8.15 11:14

Holčička 26+0tt, retinopatie 2-3 st., čekalo se na zhoršení-pak by následoval zákrok..V cca „38.tt“ propuštěni po domluvě s lékařkou domů s tím, že jsme jezdili na oční nejdřív co týden, pak co 14 dnů, měsíc, 3 měsíce..teď už chodíme 1× ročně, ale věřím, že nás letos v prosinci vyřadí..Zákrok nakonec nebyl potřeba, stav se sám zlepšil a vidí dobře - nešilhá, brýle nepotřebuje. Má téměř 3 roky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
991
10.8.15 11:33

@Králičice Juuu to je skvělé!!! :potlesk: :palec:
My bohužel ne, :nevim: moje dcera Adrianka narozena 25+6tt, 795g…
Stupeň 2-3, musela na operaci očí lejzrem. první kontrola po týdnu od operace dopadla dobře a pani doktorka řekla, že další kontrola opět za týden což je teď ve středu, moc se bojím… aby nemusela Áďa znovu :,( :andel:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13550
10.8.15 12:15

@Viollett - snad to dopadne dobře.. Jsou to bojovníci :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
991
10.8.15 13:55

@Králičice ano, taky doufám… :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13550
10.8.15 16:03

@Viollett - ze 760g mám 13 kg vážící holčičku, která v září nastupuje do školky.. Přeji hodně síly celé vaší rodince :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
991
10.8.15 16:12

@Králičice juuu nádhera…už se těším až budu mít Aďu taky doma…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
776
12.8.15 19:40

Zdravím, malá je narozená 24+1tt, 670g. Oční lékařka si byla jistá, že bude potřebovat operaci, ale retinopatie se jí zastavila na stupni 2. Jsme doma druhý týden, pouštěli nás v termínu porodu a dnes jsme byli na kontrole s dobrým výsledkem. Další kontrola až za měsíc. Když nás lékařka připravovala na to, že malá bude muset podstoupit operaci, tak jsem se moc soustředila na to, ať se buď stane zázrak a nepotřebuje ji anebo když ji potřebovat bude, ať to zvládne. Po pár týdnech, kdy to zůstávalo stejné, jsem už jen pevně věřila, že to dá. Kontroly měla jednu dobu 2× do týdne chudák malá. Dnes je z toho pěkně vyřízená.
Přeji, aby operace splnila, co má a ať to malá zvládne. :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama