Retro gramofon - jaké máte zkušenosti?

2073
8.8.10 23:21

Retro gramofon - jake mate zkusenosti

Ahoj holky,
manzel touzi po koui gramofonu, aby si mohl prehravat sve oblibene desky.
no a jelikoz mame byt zarizeny stylove - docela by se mi libil nejaky retro prehravac - moc se mi libi tyto:

http://www.eproton.cz/…escrView.asp?…

http://shop.softcom.cz/eshop/?…

Mate ho nekdo - jak jste s nim spokojeni. Diky moc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

9941
9.8.10 08:56

noo tak to jsem zvědavá, co ti kdo napíše-mamce se taky hrzoně líbí tyto retrogramofony, tak bych jí ho chtěla pořídit příští rok k 60.-tinám.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2073
25.8.10 21:03

Brusek

Brusku,
tak tedy nepodarilo semi sehnat nikoho - kdo by dany gramofon vlastnil, ale patrala jsem po netu a obchodech a zjistila jsme nasledujici.
Tyto gramofony Hyundai vyrabi cca 2× do roka a jsou temer k nedostani. Jak prijdou na prodejnu jsou okamzite pryc. Zkouseli jsme v jedne prodejne, zda by nam ho nezamluvili a rekli, ze to neni mozne, ze to je opravdu nedostatkove zbozi a ze dostavaji max. 10 kusu.
Ted jsme nasla jeden obchod, kde to budou zavazet zacatkem rijna take dostanou 10 ks a z toho 5 uz je objednano - takze jsme se rozhodli, ze hold si ho takto bojedname take.
Takze asi jsem moc neporadila, nebot jsme od nikoho praktickou zkusenost nesehnala, ale kdyz vidim, jak je to nedostatkove zbozi, tak doufam, ze to nebude uplny sunt

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
615
29.11.13 14:29

Ahoj holky, já bych teď taky chtěla koupit gramofon - bude převážně na přehrávání pohádek pro dceru - takže nic na mejdany nebo hodně hlasitou hudbu.. vybrala jsem tento http://gramofony.heureka.cz/…specifikace/#…
a zajímalo by mě jestli někdo máte zkušenost popř. jestli mi doporučíte něco jiného. Děkuji :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4400
30.3.16 13:49

Potřebovala bych poradit a koupí gramofonu. Vůbec se v to nevyznám. Vím jen, že je nejlepší přímí pohon a ty jsou drahé. Můžu za něj dát max 4 - 5 tisíc.
Koukala jsem, že do do gramofonu dávají snad všechno - cd, radio atd… to bych ani snad nepotřebovala. Důležitá je kvalita, zvuk a aby přehrál všechny desky.
Zatím mě zaujaly tyto dva:
http://m.heureka.cz/…force-mt-35/ ten je ted s radiem :oops:
content://com.sec.android.app.sbrowser/readinglist/0330133304677.mhtml

Děkuji za rady a pomoc :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1508
30.10.16 09:43

@Sion Ahoj. Koupila jsi nakonec ten gramofon? Ráda bych nějakej pořídila k vánocům pro mamku…

Máte někdo zkušenosti s nějakým gramofonem?
Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1387
30.10.16 10:14

Jojo, naprosta parada!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1508
30.10.16 12:06

@Kamikadze A jaký máš, můžeš sem dát odkaz? Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1387
30.10.16 15:19
@123Soňa píše:
@Kamikadze A jaký máš, můžeš sem dát odkaz? Děkuji

ja osibne ne, ale bracha ma sencor

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1074
30.10.16 15:36

Až do teď jsem nechápal, jak si někdo může koupit takovéhle rydlo, zamontované do nevkusné plastové krabice. Od retro stylu a kvalitního přehrávání desek to má dál, než zahradní trpaslík od umělecké plastiky. Jak je ale vidět, každé zboží si najde svého zákazníka.
Pokud někdo chce retro styl, může si za pár stovek koupit originální elektronkové gramorádio. Pokud někdo chce přehrávat desky, může si koupit kvalitní gramofon z produkce Tesly Litovel, které patří ke světové špičce. Je pochopitelně možné koupit i nový, zahraniční, s přímým náhonem. Z hlediska kolísání a odstupu to ale není zásadní zlepšení oproti řemínkovému. Rozhodující je spíš kvalita přenosky, síla na hrot, geometrie a uložení raménka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4400
1.11.16 19:49

Nakonec nekoupila. Přeci jen kvalita neodpovídala mým představám :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Smazaný anonym
26.10.17 21:53

Klasické „elpíčko“ má průměr těch 12" (30 cm)
Singl je 7" (17 cm)
Takže co do rozměru, bez problémů.

• Citovat
  • Upravit
1074
27.10.17 01:16

Je to blábol. Zřejmě strojový překlad nějakého reklamního textu. Takto technický popis nevypadá. U gramofonu je důležitý typ přenosky, síla na hrot, materiál a tvar hrotu, hmotnost talíře a u magnetodynamické přenosky korekční předzesilovač. Nekupuj nic na základě reklamních blábolů. Poraď se se zkušeným technikem. Špatný gramofon může rychle zničit vzácné desky. Doporučuju starší z Tesly Litovel, např NC 440 nebo jiný s vynikajícím raménkem P1101. Antiskating pomocí závaží, kardan v safírových hrotech.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1074
27.10.17 01:26

Je zbytečné na jeden dotaz zakládat víc vláken. Odpověděl jsem ti do předchozího.
Takový krám ihned vrať. V poslední době se objevují na trhu různá rydla, která nemají s gramofonem nic společného. Zničené desky ti nikdo nenahradí. Poraď se s někým zkušenějším.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30385
27.10.17 07:05
@JTom píše:
Až do teď jsem nechápal, jak si někdo může koupit takovéhle rydlo, zamontované do nevkusné plastové krabice. Od retro stylu a kvalitního přehrávání desek to má dál, než zahradní trpaslík od umělecké plastiky. Jak je ale vidět, každé zboží si najde svého zákazníka.
Pokud někdo chce retro styl, může si za pár stovek koupit originální elektronkové gramorádio. Pokud někdo chce přehrávat desky, může si koupit kvalitní gramofon z produkce Tesly Litovel, které patří ke světové špičce. Je pochopitelně možné koupit i nový, zahraniční, s přímým náhonem. Z hlediska kolísání a odstupu to ale není zásadní zlepšení oproti řemínkovému. Rozhodující je spíš kvalita přenosky, síla na hrot, geometrie a uložení raménka.

Přesně, taky to nechápu, my máme z Litovle, ten poslední model Tesla MC 600Q a naprostá spokojenost, Manžel má ještě dva zahraniční profi, které si střeží jak oko v hlavě, z konce 80. let. Ale vinyly přehráváme na té Tesle a velká spokojenost, vypadá pořád jak nová, zvuk famózní.
Dneska už se žádná hezká hifi technika neprodává, takže nejlépe nakoupit něco staršího na e-bay, třeba technics. Ale za 3-5 tisíc těžko.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama