Revers po plánovaném císaři, můžu domů?

Anonymní
14.2.21 03:10

Revers v porodnici-poradte, prosím

Zdravím dámy, v tuto brzkou ranní hodinu :)
Je tu, prosím, někdo, kdo by mi mohl poradit? Ležím v porodnici. Rodila jsem plánovaným císařem ve čtvrtek ráno. Jsem v pořádku, krev v pořádku, jsem funkční :) mám zdravou holčičku, podle vsech vyšetření a sledování v pořádku. Dnes ji čekají ještě vyšetření očí, sluchu, odběr z paticky a možná i ledviny, u těch si nejsem jistá jestli dnes. Teď k otázce. Dnes to jsou tři dny, a já cítím, že chci domů. Opravdu to potřebuju. Necítím se tu vůbec dobře, za poslední měsíce jsem tu ležela několikrát a mám toho už plný brejle. Chci domů, mít klid, starat se o malou v klidu bez tlaků, co tady na nás vytvářejí. Myslíte, že mohu s klidem doktory poprosit, zda by nás pustili domů? Vážně mě to tu mele, nemůžu se rozkojit, bylo to tak i u prvního syna, prostě jsem ve stresu tady ze všeho a nejde to, doma mlíko po dvou dnech strikalo :D hned zítra bych šla samozřejmě s malou k naší dětské na prohlídku. K jídlu, beztak odejdeme s prikrmama, dokud se mi nespustí mlíko. Poradíte jak to podat, aby neměli tendence mi to,, zakázat "? Nechci být arogantní ani ale uprdena. Můžu o to vůbec žádat? Nebudou z toho problémy?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
14.2.21 03:16

Vím jak se cítíte. Měla jsem u syna to samé, ale myslím si že pokud dcera nebude mít veškeré vyšetření tak jí nepustí.. vás ano, ale malou ne. Nevím to určitě, ale kamarádka před cca 3lety porodila a jelikož měla doma ještě malou holčičku kterou kojila tak musela domů stím že miminko zůstalo v nemocnici.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21323
14.2.21 03:18

Nebudou, sla bych a nenechala se zastrasit. Dite i ty jste v poradku, kdyby meli kecy, rekla bych jim, ze v dobe Covidu jim chces jako zkusena matka a ne vyjukana prvorodicka ulevit, jdes domu a hotovo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21323
14.2.21 03:19
@Forever123 píše:
Vím jak se cítíte. Měla jsem u syna to samé, ale myslím si že pokud dcera nebude mít veškeré vyšetření tak jí nepustí.. vás ano, ale malou ne. Nevím to určitě, ale kamarádka před cca 3lety porodila a jelikož měla doma ještě malou holčičku kterou kojila tak musela domů stím že miminko zůstalo v nemocnici.

Po ambulatnim porodu te taky musi pustit i s ditetem domu…vsak neni problem s ditetem tam na vysetreni dojit ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14.2.21 03:26

@Hanka1 To já vůbec nevím. Píšu jen zkušenost kamarádky. Ta měla taky zdravou holčičku, ale nepustili jí domů. Samozřejmě že nikoho nemůžou nutit. Je to jen na mamince. Já například ležela na pokoji s paní, která den před propuštěním vlaza malou a odešla i přes to že jí nechteli pustit. Ta se prostě zabalila a šla..nic se prostě nedělo. Asi bych se normálně zeptala, třeba paní normálně pustí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14.2.21 03:30

A hlavně se většinou zůstává po porodu v Nemocnici jen 4 dny ne?..pokud je vše v pořádku, tak si myslím že by to nebyl zas tak velký problém vás pustit o den -dva dřív.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.2.21 03:37

@Hanka1 děkuju za podporu, já ty nemocnice blbě snáším, pak se to přenese na malou, to bych nerada. Jsem stresar, a to věčný komandovani mě hrozně rozhazi vždycky. Mám nacteno co všechno,, můžu " A nemůžu, jen to chci udělat co nejvíc slušně. Jsem vyčerpaná, nespím, protože jakmile zaberu někdo sem vleze, malá usne, přijde urvana sestra, nebo uklízečka triska s věcma.. Jsem strašně unavená a musím prostě domu.. Samozřejmě si na všechna vyšetřeni, která budou chybět dojedu.. Chtěla jsem jen dodat odvahu a slyšet nějaké rady. Děkuji :) @Forever123 to já právě nechci udělat, chci to udělat v klidu, bez nějakýho přetahování, nebo se tu slozim.. Vím jaký mám práva, vím co můžu, jen jsem chtěla radu, jak třeba nenásilně na doktory zapůsobit, aby byli svolni :)

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
14.2.21 03:40

@Forever123 asi takhle, někde se počítá den porodu někde ne.. Tady bohužel ne :,( a i když bych tu zůstala, pustili by nás možná zítra, ale já už tu prostě nechci být ani den navíc.. Je to pro mě strašně náročný a chci domů za synem a mužem, budu mít o vše postaráno, nebudu muset nic jen spát a statat se o malou.. Prostě tu nechci být

• Citovat
  • Nahlásit
8511
14.2.21 04:00

Den porodu se nepočítá nikde. Po císaři se pouští čtvrtý den. Pokud je maminka na tom dobře, dítko přibere, nemá žloutenku, tak se pustí výjimečně i třetí den. Bez toho, aniž by se musel podepsat reverz. Či nějaké scény…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
384
14.2.21 05:14

Dite neni v ohrozeni zivota. Pokud reknou ze vas nepusti, seberte se a bezte, Oni potrebuji podepsat papiry, ze odchazite, ne vy. Nemocnice neni vezeni. Nemusi se nikoho ptat zda muzete odejit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.2.21 05:30

@GoldGirl dobře, budu se snažit být dostatečně presvedcujici a sebevědomá :) děkuji :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
470
14.2.21 07:27

Holka, musíš být na chvilku sebejistá, sebevědomá, jak vycítí slabost, vrhnou se na tebe. Tedy, podle toho, v jaké porodce ležíš. Jsi v pořádku? Dítko také? Žloutenka není na závadu. Běžte domů, máš právo se zdravým novorozencem odejít hned po porodu, po císaři - logicky nelze, ale teď už jsi v pohodě, běžte. Nic moc nevysvětluj, nepouštěj se do debat, prostě oznam, že dnes chcete odejít, ať připraví papíry pro tebe a pro malou. Pokud se budou cukat, řekni, že máš např. na 13h odvoz a jestli nebudou papíry, ať ti je pošlou poštou a začni se balit.
Doma se ti uleví a už bude dobře. :kytka: :kytka: :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
76928
14.2.21 07:37
@lasička1 píše:
Den porodu se nepočítá nikde. Po císaři se pouští čtvrtý den. Pokud je maminka na tom dobře, dítko přibere, nemá žloutenku, tak se pustí výjimečně i třetí den. Bez toho, aniž by se musel podepsat reverz. Či nějaké scény…

Jak nepočítá nikde? Ditko mam narozene v utery a v patek nas lifrovali domu. Takze zakladatelku by tam taky pustili dnes, to jestli to bylo císařem nikdo moc neresil, pani co se mnou byla na pokoji se naopak domlouvala, ze s tim jeste nepocitala a nema odvoz, at si ji tam nechaji jeste den.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5978
14.2.21 07:41
@Hanka1 píše:
Nebudou, sla bych a nenechala se zastrasit. Dite i ty jste v poradku, kdyby meli kecy, rekla bych jim, ze v dobe Covidu jim chces jako zkusena matka a ne vyjukana prvorodicka ulevit, jdes domu a hotovo.

Jo. Ženy z urcite komunity to dělají vždy. :potlesk:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
76928
14.2.21 07:44
@Uslava píše:
Jo. Ženy z urcite komunity to dělají vždy. :potlesk:

No, ty tam povetsinou nechavaji to mimino.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat