Revers/nenastoupení do nemocnice ve 33tt

Anonymní
13.6.21 18:40

Revers/nenastoupení do nemocnice ve 33tt.

Dobrý den, ráda bych požádala o názory na moji situaci. Aktuálně jsem ve 33tt. Doktorce se na poslední kontrole nezdály nějaké průtoky skrz placentu, nemohla to nějak naměřit a že mám jít do nemocnice. :nevim: přestože nemám žádné jiné komplikace, miminko prospívá, váhově odpovídá a čípek se mi nezkracuje a nehrozí prý zatím nějaký předčasný porod, chce si mě tam nechat a píchat nějaké kortikoidy na podporu plic, kdyby porod náhodou přišel dřív. Já bych samozřejmě nechtěla nic podcenit a ohrozit, ale tohle mi přijde zbytečné, když vůbec nic nenasvědčuje předčasnému porodu. Moje doktorka celkově dost přehání, dle ní by těhotné měly jen ležet a max jít na kraťounkou procházku a jinak vůbec nic nedělat atd :roll:.
Je schopna si mě tam nechat na pozorování až do konce těhotenství 8o
Odvážily byste se nenastoupit, případně podepsat revers a jít domů? Já nemocnice vůbec nedávám, pokud by k tomu byl závažný důvod tak to samozřejmě vydržím ale tohle je pro mě strašný stres….

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
AH
228
13.6.21 18:44

Takhle z fleku bych se neodvážila. Ale zkusila bych si najít jestě jednoho dr ideálně rovnou z porodnice a poprosila ho o názor. Třeba by souhlasili, že můžeš být doma, ale chodila bys co týden na průtoky na kontrolu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2968
13.6.21 18:45

Rozhodně bych poslechla doktorku. A vůbec bych nespekulovala jestli nastoupit nebo ne :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1947
13.6.21 18:46

Špatný prutoky placentou? To bych šla. To je něco, co ty nemusíš (nejspíš ani nemůžeš) nijak pociťovat, ale dítěti se může nedostavat živin a hlavně kyslíku a může to skončit hodně ošklivě, předčasný porod je ještě ta lepší varianta.

V nemocnici bych chtěla, aby se hlavně (!) pravidelně kontrolovaly ty průtoky ultrazvukem. Protože jinak si nikdo nemusí ničeho všimnout a pak najednou průšvih.

Edit:obecně nezastavam názor, že doktor přece ví, co dělá, ale tady bych se fakt bála. Možná bys na ty průtoky mohla chodit ambulantně, ale ty injekce ti ambulantně asi dávat nemůžou. Jinak ono jestli jsi 33tt, tak by šlo maximálně o tři týdny, od 36 tt se snad už těhotenství neudrzuje, takže pokud by byly prutoky dobré, pustili by tě, pokud špatné, vyvolali by. Do 36tt tě asi budou chtít udržet a hlídat.

Příspěvek upraven 13.06.21 v 18:49

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9584
13.6.21 18:46

Nechala bych se v nemocnici vyšetřit někým dalším a pokud by byl důvod tak bych tam zůstala. Špatný průtoky nejsou sranda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
266
13.6.21 18:47

Poslechla bych doktorku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21442
13.6.21 18:48

Ne, já bych se neodvážila. Špatné průtoky není žádná legrace. Nevím co bys na tom neměla dát, můžeš jít v pohodě i na procházku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2006
13.6.21 18:48

Tak tobě předčasný porod jako takový nehrozí. Ale pokud by prutoky dal byly špatné, dítě by prospívat téměř jistě přestalo a těhotenství by se muselo ukončit… já bych tedy do nemocnice šla, oni si tam lidi nenechavaji jen tak pro nic za nic, zvlášť teď.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9191
13.6.21 18:55

Šla bych a nechala bych se vyšetřit. To, že ty nic nepocitujes neznamená, že je všechno ok. Nevzala bych si to na svědomí. Na základě vyšetření v nemocnici bych potom zvažovala další postup.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
794
13.6.21 18:56

Neodvazila. Ale k takove doktorce bych nechodila. Resp. urcite bych se sla jeste nechat zkouknout jinde.

Na jednu stranu te chapu. Mam podobnou praktickou lekarku. Kdyz jsem mela na palci alergickou reakci, posilala me na chirurgii ke strzeni nehtu. Kdyz jsem k ni bezela trosku ve stresu na EKG jako tehotna, prekvapive namerila lehce vyssi tep. Uz jsem mela zadanku na kardio, pritom hodnoty byly v norme. Beru ji s rezervou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1938
13.6.21 18:56

Tohle bych neriskovala. Zkus si najit, co znamenaji spatne prutoky a co muze hrozit. Nikdy by me nenapadlo toto zanedbat, protoze se subjektivne citim dobre, coz fakt nemusi znamenat, ze je vse ok. Nechapu… :nevim: pokud mas pocit, ze gynekolozka plasi, tak v nemocnici te uvidi dalsi doktori, kteri to posoudi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18026
13.6.21 19:07

Tohle bych si neriskla. Špatné prutoky ty nijak nepoznáš a ja nejsem idiot abych ohrozila svoje dítě, protože nemocnici nedávám. Ale tvoje věc

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1228
13.6.21 19:12

Já bych to tedy neriskla a do nemocnice šla.. tam tě vyšetří znovu a třeba ani hospitalizace nutná nebude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6996
13.6.21 19:20

Rozhodně bych nastoupila, nechala se třeba dva dny sledovat a pokud by to bylo ok. Tak Tě určitě pustí domů. Určitě bych neriskovala, on mimčo docela dlouho vypadá ok, jen třeba víc spí a míň se hýbe a pak už je pozdě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15274
13.6.21 19:21

U špatných průtoků je velke riziko, že až ucítíš, že je něco špatně, bude uz pozdě… Osobně bych šla do nemocnice minimálně na vyšetření a zeptala se, jestli jsou kortikoidy momentálně nezbytné, když se zatím nic nedeje… Ale v tomhle u mě prostě plati raději zbytečně, než pozdě… Držím palce, ať jste oba ok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat