Revize dělohy po zamlklém těhotenství v 9+3 tt

Anonymní
17.5.20 17:02

Revize dělohy po zamlklem těhotenství v 9+3 tt

Zdravím.
Chtěla bych se vás všech koho to potkalo.
Mám zamlkle tehotenstvi v 7+3 tt vše v pořádku srdeční akce kontrola v 9+3 tt příprava na 1. Screening bohužel zamlkle tehotenstvi bez srdeční akce.
Je mi dobře, nekrvacim nespinim nic.
Moje gynekolozka mi rovnou napsala doporučení na revizi dělohy.
Hned v pondělí tj 18.5. 2020
Moje otázka zní: mám ji podstoupit, nebo to nechat aby to přirozeně odešlo samo?
Horší právě je jak bych musela dlouho čekat než se to zpusti samo..
A ještě jedna otázka kdy po revizi je nejlepší doba se znova snažit?
Děkuji vám všem za odpovědi

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1463
17.5.20 17:08

Ahoj, prošla jsem si tím nedávno. Na revizi jsem šla hned druhy den po zjištění a jsem za to rada. Byla jsem z toho na dně a představa, ze čekám třeba tři týdny na potrat doma a pořad nevím, kdy to přijde… Věděla jsem, ze by mě to stresovala mnohem víc. Takže za mě ano, revize pro mě byla lepší volba. Ale hodně to je o povaze…
Co se tyče dalsiho snažení, bylo mi doporučeno počkat na porevizni menstruaci a pak jsme měli volnou ruku.
Přeji hodně sil :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4881
17.5.20 17:11

Ahoj, já jsem naopak 3 týdny na potrat pockala, na revizi jsem nechtěla, pokud to nebude nutné (vše po dohodě s mým lékařem). Měla jsem to podobné, v 6+5 vše ok a v 8+5 zamlkle. Normálně jsem chodila do práce, doma jsem nebyla. Ale jak psáno výše, je to individuální, na co se kdo cítí. Někdo chce mít věc rychle uzavřenou, pro mě zas to bylo lepší takhle. Drž se!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
144
17.5.20 17:12

Ahoj. Já mám revizi dělohy po zamlklem těhu 2× za sebou. Poprvé jsem chtěla čekat až se to spustí samo, dostala jsem antibiotika abych nedostala zánět, ale čekala jsem 4 týdny a pořád nic, tak jsem na tu revizi stejně šla. Podruhé jsem na ni šla rovnou. Snažit se můžete nejdřív po 3 menstruacích. Každý doporučuje něco jiného. Důležité je, aby měsíčky byli v pořádku a vypadali jak mají. Taky aby ses cítila psychicky v pohodě. Drž se ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1463
17.5.20 17:15

@Dotty90 S tím snazenim za 3 cykly se to různí. Ptala jsem se na to přímo v nemocnici a pak ještě na kontrole u mé doktorky a prý se nemusí čekat vůbec tak dlouho - pokud je porevizni menstruace v pořádku a kontrola ukáže, ze sliznice je na tom dobre. Zalezi hodně i na věku, pro starší ženy je každý další měsíc docela dlouhá doba…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
83
17.5.20 17:21

Ja jsem byla na revizi dva dny po zjištění a jsem rada. Ani mi nikdo nerekl, ze by se dalo cekat, zda to odejde samo. Ale pocit, ze v sobe uz dva tydny nosim mrtvy plod byl hrozny, cekat dalsi dobu bych nechtela
Muj doktor doporucovat projit 3 cykly a pak se snazit. Ze děloha potrebuje cas na regeneraci

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
144
17.5.20 17:22

@Tate jasně… Mě tvrdili v jedné nemocnici něco jiného než v druhé. :mrgreen: byla jsem totiž s každou revizi v jiné nemocnici. A můj gynekolog mi řekl ještě něco jiného :mrgreen: proto myslím, že by si to každý měl určit podle svého stavu fyzického, psychického… Když to má vyjít tak to vyjde… A když to nemá vyjít tak to nevyjde. 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.5.20 17:24

Všem moc děkuji.
Mě samotnou čekání na potrat je zdrcující.
Tak půjdu na tu revizi.
Doufám a věřím že bude vše dobré.
Myslím že po fyzické stránce budu v pohodě dřív než po psychické.
Jsem na tom špatně co se týče psychiky, ale ono to přijde. A brzy se nám zadaří znovu. A chtěla bych si nechat vyšetřit stitnou zlazu jakému doktoru mám říct?
Děkuji moc všem

• Citovat
  • Nahlásit
143
17.5.20 17:26

Ahoj, ZT jsem měla před rokem na konci dubna. Jeden tyden ve stredu na kontrole vse v pohodě včetně srdeční akce (8tt), za tyden v patek jsem lehce zaspinila, radsi jsem se nechala zkontrolovat a srdicko uz netlouklo. Dle doktora se zastavilo nekdy těsně po té kontrole v 8.tt. Ja šla na revizi hned ten den dopoledne po domluve právě s lekarem, který me zrovna vyšetřoval a mel zrovna službu. Hned večer jsem sla domu. Potrat by se asi spustil brzy sam, když jsem cekala nez me odvezou na sal, už jsem měla docela bolesti. Ale chtela jsem to mit rychle za sebou, proste to neresit a navic doma ani ne dvouleté dítě. Nevěděla jsem jak moc to bude bolet, jak moc krvacet, nechtěla jsem aby mě viděla jak se svijim bolesti. Pro me revize nejlepším řešením. Nekdo si ale ten potrat chce odžít, ale jak dlouho bude trvat vám nikdo neřekne. Nam bylo doporuceno pockat 2 cykly, dodrzeli jsme to a otehotnela jsem po 5 cyklech od revize. Drzim pesti, at se zadari co nejdrive :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2104
17.5.20 17:37

Ahojky, ja jsem otehotnela po umelem oplodneni a kdyz jsem sla na druhy utz, tak se zjistilo, ze je to zamlkle tehotenstvi. To byl patek a hned 21.4 rano jsem nastoupila na kliniku, aby mi udelali revizi. Jsem za to rada, protoze jsem si nedokazala predstavit, ze bych mela cekat buhvi jak dlouho nez to odejde samo a hlavne mi klinika hned udelala geneticke vysetreni plodu, ktere vubec nedopadlo dobre.

Bohuzel jsem po revizi dostala zanet delohy, takze jsem doma v posteli a jim antibiotika. :nevim:

Kazdopadne me doktorka rekla, ze mam prijit na KET za 3 mesice a kamaradce na jiny klinice rekli, ze za mesic muze zkouset :nevim:

Příspěvek upraven 17.05.20 v 17:40

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1463
17.5.20 17:40

@peta1003 Mužu se zeptat, to bylo to klasické vyšetření plodu po revizi, nebo nějaké speciální?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18514
17.5.20 17:51

Zt jsem měla ve 12tt. V 11tt na kontrole vše ok, při screeningu ticho. Na revizi jsem šla hned, nechtěla jsem čekat a nevědět kdy to přijde. Chtěla jsem to mít za sebou hned. No a čekali jsme dlouho, asi půl roku, protože to nebyl první potrat, protože nás ten zážitek, ten obraz na screeningu a to ticho místo srdeční akce dost zdrtil.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5570
17.5.20 18:08

Já jdu na revizi ve středu. Čekala jsem na potrat dva týdny a nic. Potvrzeno 11tt, odpovídalo 7tt. Měla jsem jít rovnou a nečekat, ale teď už chci aby to bylo pryč

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2104
17.5.20 18:10

@Tate jezis, tak to nevim. Delali mi revizi na reprodukcni klinice a pred zakrokem jsem podepisovala ruzne papiry jestli souhlasim s tim, ze udelaji vysetreni i to geneticke plodu, aby se zjistilo, proc to skoncilo zamlklym tehotenstvim :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7674
17.5.20 18:25

Ja teda nebyla na klasicke revizi, ale mela jsem vyvolavany porod (17tt, ZT). Neodesla mi ale placenta, takze jsem na revizi taky musela (byla adherentni bohuzel). V nemocnici doporucili pockat alespon 3 cykly, moje dr rekla, ze staci jeden. Ja bych se citila tak po dvou cca…pockali jsme ale ty tri a hned se zadarilo :srdce:

Kdybych si asi mela vybrat, zda pockat nebo revize, sla bych na revizi, doma bych nemohla jen tak cekat, klidne 2-3 tydny… Jak tu ale padlo, kazdy musi podle toho, jak se citi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat