Reklama

Revize po zamlklém těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

VikiSam
Kecalka 120 příspěvků 22.10.08 18:55
revize po zamlklém těhotenství

Právě jsem se zaregistrovala a ještě přesně nevím, jak to tady chodí. Chci vás všechny moc pozdravit. Jsem druhý den po revisi po zamlklém těhu v 7tt. Doma mám dvě děti, holčičku 3 roky a chlapečka 1 rok.
Otěhotněli jsme ne zrovna plánovaně, ale rozhodně chtěně. Na miminko jsme se moc těšili.
V 6tt jsem poprvé navštívila svou gynekoložku pro potvrzení těhu a slabé špinění po ránu. Těhotenství mi potvrdila a dostala jsem Ascorutin. Po týdnu jsem absolvovala kontrolu, ale při UZ v 7tt miminku ještě netlouklo srdíčko, takže jsem šla na další kontrolu s velkým strachem a ten se naplnil. Zamlklé těhotenství, víkend plný smutku a strachu, v pondělí jsem podstoupila revisi.
Krvácela jsem jen v den revise, včera i dnes jen velice slabě špiním. Byla jsem bez bolesti. Dnes odpoledne mi začaly podivné křeče v břiše i v zádech. Teplotu nemám. Dělám si starosti, jestli je vše v pořádku..??
Myslím na vás na všechny, které jste prošly stejným trápením a vím, že je nás mnoho. Budu ráda, za jakoukoli reakci, odpověď, zkušenost, popovídání…

Pavla

Přečtěte si článek: Jak probíhá revize dělohy po zamlklém těhotenství

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 21 Další »

Reklama

Reakce:

Tulipánek
Zasloužilá kecalka 653 příspěvků 22.10.08 21:49

Hezký večer..

já měla do tří dnů po revizi navštívit svou ošetřující gynekoložku, která mi ultrazvukem zkontrolovala, jestli je děloha čistá. Takže já doporučuji zítra navštívit svou Dr. Nemusí to být nic, ale čert nikdy nespí..

MartinaR
Ukecaná baba ;) 1724 příspěvků 22.10.08 21:53

Ahoj Pavli,
moc mě mrzí,že i tebe potkala tato zkušenost.
Já byla na třech revizích a pokaždé během dvou dnů nastali slabé bolesti a křeče do podbřišku,které se začali zhoršovat :cry: Po první revizi mě teda už třetí den museli odvézt z domu přímo na sál v nemocnici .To už ze mě vytékal hnis.
Určitě budeš v pořádku.Jen já už mám zkušenost,že raději budu za blbce než zkončit tak jako poprvé!Kdyby to nepřestávalo nebo se to zhoršovalo,tak si raději skoč na gyndu.Po třetí revizi mi jedna paní doktorka řekla,že nechápe proč se po revizí nena:,–(í preventivně antibiotika.Raději plašit než pak trpět jako zvíře.

Omlouvám se za negativní odpověď.A strašně držím palečky aby bylo vše v pořádku a další těhotenství skončilo krásným miminkem v náručí!!Marťa

saraai
Závislačka 4548 příspěvků 22.10.08 21:57

Po revizi jsem nijak zvlášť taky nekrvácela. Bolest bříška je normální, pokud není velká. Já bych počkala do zítra, pokud nemáš teplotu a bolest je snesitelná a zavolala bych dr. na radu nebo bych tam rovnou zašla. Pokud to bolí moc a máš pocit, že skutečně něco není v pořádku, návštěvu dr. neoddaluj. Ale určitě budeš v pořádku. :wink:
Jinak ad. antibiotika po revizi… já ji podstoupila v zahraničí a preventivně jsem je tam dostala na tři dny. Zda je děloha vyčištěná dobře kontrolovali vaginálním ultrazvukem hned dvě hodiny po výkonu.

Krišpína
Ukecaná baba ;) 2194 příspěvků 22.10.08 22:16

Dobrý večer, já jsem po revizi 14 dní. Po zákroku jsem dva dny slabě krvácela a od té doby lehce špiním. Trochu mě po bolívalo bříško a občas nějaké píchnutí v podbříšku, ale to už se upravilo. Po týdnu jsem byla u svého lékaře a kontrola je vpořádku, teď čekám na výsledky hystologie. Pokud se vám něco nezdá tak navštivte svého lékaře nebo alespoň zavolejte, zánět by teď nebyl vhodná komplikace a bohužel u šestinedělí hrozí. Případné zbytky rezidua by také měl lékař shlédnout pomocí ultrazvuku. Držím pěsti a věřím že bude vše vpořádku. Ještě od pátku piju bylinou směs od své lěčitelky je v ní i kontryhel, který prý pozitivně působý na ženské potíže a má stahovat dělohu. Dobrou noc

VikiSam
Kecalka 120 příspěvků 23.10.08 12:57

Zdravím vás, milé maminky. Moooc vám děkuji za včerejší reakce. Pomohly a uklidnily mě. Dnes jsem navštívila svou gyn. Dostala jsem antibiotika na přeléčení případného zánětu. Jen mě trošku zneklidňuje, že se žádný UZ nekonal??!! Tak doufám, že mě při kontrole za týden zase něco nepřekvapí.

Uvažuju o změně lékařky. Nějak s ní nemůžu najít společnou řeč. Je dost striktní a v komunikaci omezená na „to se může stát“.

Maminky, mám ohromnou chuť na milování :oops: . Vůbec nechápu, kde se to ve mně po tom zákroku bere. V nemocnici mi řekli, že mám dodržet dva týdny bez pohlavního styku, jinde se uvádí šestinedělí. Tak jsem z toho jelen. Své lékařky jsem dnes neměla odvahu se ani zeptat. Mamušky, myslíte, že mi teď může vadit i orgasmus bez pohlavního styku??? :oops:

A taky by mně zajímalo, co mohou objasnit výsledky z histologie? Pořád myslím na to, proč nám to miminko umřelo, když máme doma dvě zdravé děti po dvou těhotenstvích bez komplikací. Nějak se nemůžu smířit s tím, že je to náhoda. Moc mi to děťátko chybí…

Mějte jen krásné dny a zdravé děti!

Pavla

MartinaR
Ukecaná baba ;) 1724 příspěvků 23.10.08 20:46

Pavli,
mě jasně řekli dodržet šestinedělí bez sexu.Orgasmus bez pohlavního styku podle mě vůbec nevadí.
Hystologie (dle slov mého gynekologa) jen potvrdí,že miminku opravdu nebilo srdíčko.Výsledky jsme řešili zhruba před 3-4 měsíci s mou sestřičkou,která musela na revizi v 11tt.Vím,že ti miminko moc chybí.Chce to opravdu jen čas na zahojení těch největších duševních bolestí!Držím ti palečky ať je brzo lépe.
A je dobře,že sis zašla k doktorovi!!

Skip
Kecalka 363 příspěvků 24.10.08 08:30

Ahoj,
já měla zamlklý v 8tt. Moje první těhotenství. Taky jsem všude hledala info, důvody a ve všem viděla možnou příčinu.. Jenže Ti to nikdo ve většině případů nepotvrdí, co byl pravý důvod. Po revizi mi všude řekli dodržet šestinedělí, tak se i stalo. A o další mimi se snažit po druhé MS. Pila jsem kontryhel a kyselinu listovou.

Marti - to by mě teda fakt zajímaly výsledky z hystologie, protože když jsem se na ně ptala, tak mě moje bývalá dr. strašně odbyla. A přitom jsem měla právo vědět, jak vyšly. Takže kdoví, co tam vůbec stálo..

VikiSam
Kecalka 120 příspěvků 24.10.08 10:10

Ahoj mamušky,
zdravím vás. Jsem nakonec taky ráda, že jsem včera šla k dr. Alespoň nemusím přemýšlet, jestli jsem něco nezanedbala.

MartinaR: Marti, děkuji za odpověď. Selským rozumem jsem taky došla k tomu, že orgasmus bez pohlavního styku by neměl vadit. Myslím, že tam jde především o zanesení infekce. :roll:

Skip: Taky mám obavy, že se se mnou moje gynekoložka o výsledcích z histologie moc bavit nebude. A člověk se přitom chytá všeho, co by mu mohlo pomoci se se ztrátou děťátka vyrovnat. Chápu, že nikdo není schopen říct, proč se to stalo. Ale o popotratovém syndromu by především gynekologové měli něco vědět. Ach ach..

Krásný den vám všem. Jsem ráda, že jste tady. :srdce:
 Pavla

Krišpína
Ukecaná baba ;) 2194 příspěvků 28.10.08 23:18

Dobrý večer, co se týká histologie, tak pokud vím se posílá vždy když odeberou nějaké tkáně z těla, nemusí jít jen o revizi. Tato histologie hledá především nějaké buněčné změny, tzn. například že se jednalo o molu nebo že sliznice již nesla nějaké patologocké změny - náznak rakoviny. Až při starším těhu jsou schopni udělat vpodstatě něco jako pitvu, kde se dá, a to ne vždy, zjistit příčina úmrtí. U tak mladého těhotenství to není technicky možné, vždyť jsou tam jen náznaky budoucích oránů a to ještě ne všech. Musíme to brát tak, že příroda ví co dělá a jistě se jednalo o vadu, která nebyla slučitelná s dalším životem. Ve většině případů dochází k těmto jevům náhodně, tzn. že nebývá v genetice rodičů a proto se to může stát i tam kde jsou již dvě děti zdravé a ve většině případů i ten další pokus bude úspěšný. Jinak se nebojte lékař vás musí informovat o výsledcích histologie,které nejsou vpořádku, pokud je tam vše O.K. tak nad tím mávne jen rukou. Většina pacientů ani neví, že nějaký vzorek mají na histologii. Je pravdou, že lékař by měl vždy pacientovi vysvětlit o co jde a co je to za vyšetření, to se bohužel neděje. Tím, že za vše teď platíme si možná mnohem více uvědomujeme na co máme nárok a je taky na nás zda lékaře změníme či ne.
držte se

kammka
Kecalka 253 příspěvků 28.10.08 23:49

já jsem po revizi zašla za dva dny k dr na kontrolu,vše bylo ok, ale druhý den chřipkový stav, bylo mi neskutečně zle, myslela jsem, že na mě sedla po tom psychickém vypětí nějaká virovka… odpoledne začla stoupat teplota. tak jsem si lehla, probudím se večer, změřím a měla jsem skoro 40…taxíkem na gyndu do Podolí, dnes jsou to tři roky, to to uteklo.. následovalo vyšetření, prý asi spíš opravdu chřípa, ale kouknem na utz… dr vyvalil oči, zmlknul, no slezte, necháme si vás tady… dvoje atb do žíly, ledové infuze, druhý den druhá revize a hlavně strach, že se něco posralo (sorry) a že už nebudu moct mít děti (bylo to první těhu…) tím nechci děsit, jen je opravdu nutné po revizi při potížích hlavně dojít na gyndu na utz, jestli tam přece jen něco nezůstává…
histologii mi dělali taky, aby zjistili, z čeho to zamlklo, byla to parciální mola, takže pauzu mi doporučili roční. otěhotněla jsem znovu za rok a dva měsíce :D

kammka
Kecalka 253 příspěvků 28.10.08 23:53

jo Krišpíno, hezky jsi to vysvětlila, díky…já jsem zdravotník, tak mám celkem přehled, která bije a celkem jsem se klepala, jak histolka dopadne. ale dost doktorů opravdu moc nevysvětluje, spěchají, nemají trpělivost.

VikiSam
Kecalka 120 příspěvků 29.10.08 08:12

…no holky s tou molou jste mě docela vyděsily. 8O Zadala jsem si to slovo do vyhledávače a teď už se taky klepu. Jdu v pátek na kontrolu, tak jen doufám, že po 12 dnech už výsledky z histologie budou… :?:
Krišpíno: děkuji za vyčerpávající odpověď, nějak takhle si představuji komunikaci s lékařem :srdce:

Krišpína
Ukecaná baba ;) 2194 příspěvků 29.10.08 18:46

Ahojky, jsem původně zdravotník, i když se již osum let věnuju něčemu jinému, ale nebyla jsem zrovna šprt, tak také vše dohledávám na netu. Když jsem byla po revizi tak jsem seděla stále u PC a propadala naprostým depresím, tak jsem si to zakázala, stačí co jsem si zapamatovala ze školy i to mi nahání hrůzu, a je mi teď líp. Buď v klidu mola není zase tak častá. Já měla výsledky revize do týdne, ale záleží na vytíženosti pracoviště. V 90% zní verdikt histologie nic patologického jen zbytky gestačního a váčku a zbytky plodu. Určitě vše bude O.K. Jinak já mám trochu jiný problém, dost mi kolísají nálady asi změnou hormonů a bohužel to minulý trýden odskákal syn. To co jsem dřív zvládla jen vysvětlováním, tak teď lítali facky (ne že by si to nezasloužil), moc mě to každý den mrzelo. Tak jsem se zařekla a celý den se silně přetvařuju a snažím se být trpělivá, doufám, že to odezní. Prsa už naštěstí nebolí, to mě dost po revizi bralo, kdykoliv jsem se převlékala nebo se synek přitulil tak se mi vše vybavilo.
Pa jdu kuchtit večeři

korvapuusti
Zasloužilá kecalka 549 příspěvků 29.10.08 19:07

Zdravim holcinky, chtela bych jen kratce zareagovat, protoze po precteni teto diskuse o revizi a vseho kolem histologie a pripadneho nalezu moly, me dost znepokojuje. Ja totiz ziji ve Finsku, kde se ta histologie po revizi vubec nedela. Ja jsem zjistila zamlkle tehu v 10 tydnu v pondeli. Podle ultrazvuku lekarky muselo detatko odejit nekdy v 8 tydnu (usuzovala tak podle velikosti pludku). V 7 tt jsem jeste videla krasne bijici srdicko a dva tydny pote uz nic. Tak me poslali do nemocnice (vcera), kde jsem mela podstoupit tu revizi. Nakonec ale po rozhovoru s lekarem doslo na rozhodnuti, ze si radeji vezmu nabizeny Cytotec a doma drobecka sama v soukromi potratim. To se tak stalo vcera vecer. Jak jsem pochopila i z jinych diskusi, tak v Cechach se tento postup potratu mrtveho plodu pomoci leciv vubec nenabizi. No ale krome i jinych duvodu, proc volat ty leky a ne revizi, bylo prave to zjisteni, ze po revizi se tady nic na histologii neposila. Tudiz bych se ani nedozvedela, jestli byl nalez v norme.
Holciny, co mi na to reknete, vy, co jste ze zdravotnictvi.
Dost mi to vrta hlavou.

Moc dekuji, pozdravy ze severu

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 21 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

„Co je to Řeporyje?“ Venkov s výhodami města, kde se občas střílí. A Novotným

Nejstarší písemná zpráva o Řeporyjích je z roku 1277, kdy je Přemysl Otakar... číst dále >

Dejte pokutu všem, nebo si na vás došlápneme! Kristelová s Řepkou vyhrožují úřadu.

Rádi prohlašují, že jim jsou výpady vůči jejich vztahu lhostejné. Ve... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >

Říkali, že je na ni moc starý. Ona se s ním rozhodla mít dítě

Rodina byla proti, cizí lidé je pomlouvali, ale jim bylo jedno, že je mezi... číst dále >