Revizor a neoprávněná pokuta?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.02.19 23:48
Revizor a neoprávněná pokuta?

Všechny tady zdravím. Chci se jen zeptat jak by jste řešili tuhle situaci;

Jela jsem po delší době autobusem, kde jsem řidiči oznámila kam chci jet, cestu zaplatila a vše proběhlo jak mělo. Jenže další zastávku nastoupila revizorka, tak jsem jí ukázala lístek a ona na mě že jestli mám i průkazku na slevu jízdného. Tak jí říkám, že nemám že mám jen tenhle zaplaceny lístek. Na to mi odpověděla, že to je chyba, protože mám jen 4 zóny ale vystupuji 5. Tak ji říkám, že jsem řekla panu řidiči kam chci jet, on po mně žádnou průkazku nechtěl. A ona že to není starost řidiče a vypsala mi pokutu ve výši 825,– kterou jsem tedy nezaplatila na místě. Jelikož jsem u sebe neměla tolik peněz (většinou platím kartou) a taky mi to přišlo divné, když nikde nebylo napsáno že musím jet jen na průkazku. Jinak bych samozřejmě jela jiným autobusem. Ihned jsem volala na dopravu už to nikdo nebral, napsala jsem tedy aspoň e-mail, stalo se to v sobotu. Tak asi napíší zítra.
Myslíte, že je v pořádku dát někomu pokutu za něco, co ani nevěděl nebyl obeznámen? Co by jste dělali? Jsem z toho docela marná. :?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
Reakce:
Evulina
Neúnavná pisatelka 16799 příspěvků 24.02.19 23:50
@Anonymní píše:
Všechny tady zdravím. Chci se jen zeptat jak by jste řešili tuhle situaci;Jela jsem po delší době autobusem, kde jsem řidiči oznámila kam chci jet, cestu zaplatila a vše proběhlo jak mělo. Jenže další zastávku nastoupila revizorka, tak jsem jí ukázala lístek a ona na mě že jestli mám i průkazku na slevu jízdného. Tak jí říkám, že nemám že mám jen tenhle zaplaceny lístek. Na to mi odpověděla, že to je chyba, protože mám jen 4 zóny ale vystupuji 5. Tak ji říkám, že jsem řekla panu řidiči kam chci jet, on po mně žádnou průkazku nechtěl. A ona že to není starost řidiče a vypsala mi pokutu ve výši 825,– kterou jsem tedy nezaplatila na místě. Jelikož jsem u sebe neměla tolik peněz (většinou platím kartou) a taky mi to přišlo divné, když nikde nebylo napsáno že musím jet jen na průkazku. Jinak bych samozřejmě jela jiným autobusem. Ihned jsem volala na dopravu už to nikdo nebral, napsala jsem tedy aspoň e-mail, stalo se to v sobotu. Tak asi napíší zítra.
Myslíte, že je v pořádku dát někomu pokutu za něco, co ani nevěděl nebyl obeznámen? Co by jste dělali? Jsem z toho docela marná. :?

Nevím, počkej do zítra, klidně bych tam znovu přímo zavolala, ať znáš odpověď co nejdřív, na mail taky nemusejí odpovědět hned.

terien
Extra třída :D 10721 příspěvků 24.02.19 23:52

Neznalost neomlouvá, bohužel. Řidič ti to sice říct mohl, ale jeho povinnost to zřejmě není. To máš stejný jako s kterýmkoliv jiným přestupkem, je to nedbalostní delikt.

Fjodorka
Extra třída :D 11355 příspěvků 25.02.19 00:29

Řešila bych to na místě s řidičem. Teď už to každý bude brát jako výmluvu.

Heivka
Závislačka 3879 příspěvků 25.02.19 00:47
@Anonymní píše:
Všechny tady zdravím. Chci se jen zeptat jak by jste řešili tuhle situaci;Jela jsem po delší době autobusem, kde jsem řidiči oznámila kam chci jet, cestu zaplatila a vše proběhlo jak mělo. Jenže další zastávku nastoupila revizorka, tak jsem jí ukázala lístek a ona na mě že jestli mám i průkazku na slevu jízdného. Tak jí říkám, že nemám že mám jen tenhle zaplaceny lístek. Na to mi odpověděla, že to je chyba, protože mám jen 4 zóny ale vystupuji 5. Tak ji říkám, že jsem řekla panu řidiči kam chci jet, on po mně žádnou průkazku nechtěl. A ona že to není starost řidiče a vypsala mi pokutu ve výši 825,– kterou jsem tedy nezaplatila na místě. Jelikož jsem u sebe neměla tolik peněz (většinou platím kartou) a taky mi to přišlo divné, když nikde nebylo napsáno že musím jet jen na průkazku. Jinak bych samozřejmě jela jiným autobusem. Ihned jsem volala na dopravu už to nikdo nebral, napsala jsem tedy aspoň e-mail, stalo se to v sobotu. Tak asi napíší zítra.
Myslíte, že je v pořádku dát někomu pokutu za něco, co ani nevěděl nebyl obeznámen? Co by jste dělali? Jsem z toho docela marná. :?

Jako cestující máte POVINNOST se seznámit s přepravními podmínkami jejichž součástí je i tarif. Takže můžete se zkusit domluvit, ale spíš budete muset pokutu zaplatit zvlášť pokud jste to neřešila rovnou na místě i s řidičem. Jednu dobu jsem dělala brigádu u dopravního podniku na oddělení černých pasažérů a takových „vymluv“ tam člověk slyší milion denně a v 99% případů je to jen snaha vyhnout se zaplacení jízdného takže se mezitím ty opravdové omyly opravdu ztratí. Nic na tom však nemění fakt že jste jela a neměla platný cestovní doklad.

Russet
Neúnavná pisatelka 15156 příspěvků 25.02.19 02:19
@Anonymní píše:

Neznalost neomlouvá, bejby…

Alkata
Zasloužilá kecalka 746 příspěvků 25.02.19 02:25

Nebyl obeznámen. No jo děvče, ale to je tvoje povinnost se obeznamit. Platí to samé jako ohledně zákona. Neznalost neomlouvá.

tartaletka
Ukecaná baba ;) 1105 příspěvků 25.02.19 02:27

Moji mamce se stalo, ze hlidala sestre syna ve velkomeste, sama z male vesnice, a neznala, ze si musi cvaknout listek, ona si ho u ridice jen koupila a sla si s malym sednout. Pani vedle nich ji upozornila, ze si ho musi i cvaknout, tak mamka hned vstala, ale v tu chvili uz priskocil revizor a ze pokuta :nevim: proste de.il. Kazdopadne segra pak sla s mamkou primo na dopravni podnik, kde si stezovaly a vysvetlily situaci a penize za pokutu jim vratili. Takze to muzes zkusit :nevim:

Russet
Neúnavná pisatelka 15156 příspěvků 25.02.19 03:31
@tartaletka píše:
Moji mamce se stalo, ze hlidala sestre syna ve velkomeste, sama z male vesnice, a neznala, ze si musi cvaknout listek, ona si ho u ridice jen koupila a sla si s malym sednout. Pani vedle nich ji upozornila, ze si ho musi i cvaknout, tak mamka hned vstala, ale v tu chvili uz priskocil revizor a ze pokuta :nevim: proste de.il. Kazdopadne segra pak sla s mamkou primo na dopravni podnik, kde si stezovaly a vysvetlily situaci a penize za pokutu jim vratili. Takze to muzes zkusit :nevim:

Jaký de.bil? Víš, kolil fíglů mají černí pasažéři v zásobě? A moc se mi nechce věřit, že máma netušila, že se jízdenka označuje. To už bylo i za komančů takovým štípátkem. A pochybuju, že to byla mámy první cesta do „velkoměsta“.

iiiv
Extra třída :D 11358 příspěvků 25.02.19 05:25
@Russet píše:
Jaký de.bil? Víš, kolil fíglů mají černí pasažéři v zásobě? A moc se mi nechce věřit, že máma netušila, že se jízdenka označuje. To už bylo i za komančů takovým štípátkem. A pochybuju, že to byla mámy první cesta do „velkoměsta“.

Asi si paní myslela, ze když je od řidiče, tak je už označena. Taky bych si to myslela :nevim:

vokishka
Extra třída :D 14042 příspěvků 25.02.19 06:13

Moc mi neni jasny,o jakou prukazku jde. Pokud se jedna o nejake zony,tak ty jsou nahrane v karte a z te karty se to samo spocita. Nezda se mi,ze by ridic sam prepocitaval zony.

Mala.ještěrka
Kecalka 394 příspěvků 25.02.19 06:39

Podle mě je chyba na straně řidiče. Pokud si jasně řekla odkud kam potřebuješ lístek, tak by měla být jeho povinnost prodat ti ten správný. Jinak to postrádá smysl, že… Ale neprokážeš to, takže je to vlastně jedno. Ale podle mých zkušeností když přijdeš na dopravní podnik, budeš slušná a omlouvat se horem dolem, tak máš dost velkou šanci, že ti to prominou. Tak držím palce

tartaletka
Ukecaná baba ;) 1105 příspěvků 25.02.19 06:48
@Russet píše:

:nevim: promin, vymyslim si, mamka je kriminalnice a chtela si ten listek schovat, az tam zase nekdy za dvacet let pojede :roll: :mrgreen:

U nas jezdi mezi vesnicema autobusy, kdy si koupis listek u ridice a jdes si sednout. Prvni navsteva to nebyla, studovala tam, ale to bylo tak 30 let zpatky a pak jezdila vzdycky vsude autem. Byla vystresovana, aby si s prckem honem sedla, nez se to rozjede a co se tyce oznaceni, tak se bavime vylozene o sekundach, co ji pani upozornila a revizor ji zatarasil cestu k te masine na oznaceni. Lidi se ji pred nim i zastavali, protoze videli, jak to bylo.

Mollify83
Zasloužilá kecalka 660 příspěvků 25.02.19 06:58

Je nesmysl, že by řidič prodal rovnou zlevněnou. Musel se splést on. Tisk jízdenek je dnes už počítač a pokud vyloženě nezadá slevu, zaplatíš plné jízdné. Takže je to naopak, slevu si musíš vyžádat ( předložením průkazky atd.), ne že ji máš automaticky. Co to bylo za jízdné?

Janee19
Zasloužilá kecalka 841 příspěvků 25.02.19 06:59

Tak jestli chtěla průkazku na slevu jízdného, neměla jsem náhodou studentský/detsky lístek? Pak bych chápala tu kartičku. Jestli si o něj nežádala a máš ho, tak je to chyba řidiče, tebe ovšem měla trknout nižší cena nebo že je napsáno na lístku sleva…

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
Váš příspěvek
Reklama