Revmatoidní artritida a sport - je tu někdo?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.10.18 22:36
Revmatoidní artritida a sport - je tu někdo?

Ahoj všem.

Právě jsem se dozvěděla, že moje potíže jsou nejspíš revmatického původu. Hodně sportuju, žiju naplno, mám spoustu aktivit… Zatím mi k tomu neřekli nic víc, jak to bude dál, tak se ptám, je tu někdo středního věku, kdo s touhle nemocí zvládá sportovat a normálně žít?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

zuzik321
Povídálka 40 příspěvků 8 inzerátů 30.10.18 22:49

Ahoj. Já mám RA už asi 10 let. Žila jsem s tím docela běžný život dokud jsem nepřestala kojit první dceru. Vzhledem k tomu že jsem nevěděla že bolesti které jsem v té době měla byly od RA otěhotněla jsem podruhé takže se bolesti lehce stupňovaly a já nemohla začít s poradnou léčbou. Druhou dceru jsem vydržela kojit 8 měsíců, pak jsem ji odstavila UM a začala se pořádně léčit. Teď už je to rok a jsem zase relativně ok. Ťuk ťuk.

mission84
Kecalka 424 příspěvků 30.10.18 22:51

Ahoj,ja nemám přímo revmatoidni artritidu,ale mam revmaticke projevy přidružené k jiné nemoci.Vždy jsem byla spíše aktivní člověk.Teď to jde ztuha.Někdy jsou dny,kdy zvládnu vyjet s klukem na kole,ale vetsinou večer pak nemůžu chodit.Snažím se být co nejvíc aktivni pro kluka,ale někdy to vuuubec nejde,jindy bych mohla skály lamat.Je to na stridacku.Bohužel od té doby,co se mi to objevilo musela sem se vzdat výletu do hor to bych už vůbec nezvládla.Teď se psychicky pripravuji na zimu.Chtěla bych s klukem na sníh na lyze,loni sem pro velké bolesti nemohla ani tahat boby.Tak uvidíme…Držím palce

Evullka
Zasloužilá kecalka 570 příspěvků 4 inzeráty 30.10.18 22:58

Vyjádřím se k tomu „normálně“ žít. Myslím, že pokud budete mít optimální léčbu, tak se dá s touto nemoci normálně žít. Záleží hodně na Vašem ošetřujícím doktorovi. Ano, byly doby, kdy jsem se před tricitkou nemohla zvednout bez cizí pomoci z postele, natož nějaké výlety. Pak následovala změna doktora a ted? Nepoznal by na mne cizí člověk, že mám RA. Občas pociťuji menší bolesti,ale nic,co by se nedalo vydržet.

zuzik321
Povídálka 40 příspěvků 8 inzerátů 30.10.18 22:59

Tak střídání lepších a horších dnů je u této nemoci docela normální. Já jsem taky byla vždy aktivní ale v tý době co nemoc propukla jsem zvládala jen kojit a uvařit byl pro mě nadlidský výkon. Léčíš se nějak? Ono to chce nasadit správnou léčbu a pak je člověk zas docela v pohodě a může provozovat různé aktivity.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.10.18 09:31

Díky moc všem. Jsem ráda, že vidím, že aspoň existují lidi, kteří s tím žijou normálně. Já už děti mám, další porod a kojení snad nehrozí, a normálně jsem sportovala do včerejška :-). To, že moje potíže jsou revma, mi řekli včera večer a vlastně už i minulý týden, ale to jsem tomu nevěřila. Tudíž revmatologa ani léčbu zatím nemám. Mám mírnější bolesti rukou, myslela jsem, že to jsou karpály, a prý tohle. :-/ Jinak: jste dobré, že jste s tím zvládly odrodit a kojit děti. To obdivuju. Ale tak snad to v dnešní době je jiné než před lety, kdy revmatik byl prakticky invalida…

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.10.18 09:32
@Evullka píše:
Vyjádřím se k tomu „normálně“ žít. Myslím, že pokud budete mít optimální léčbu, tak se dá s touto nemoci normálně žít. Záleží hodně na Vašem ošetřujícím doktorovi. Ano, byly doby, kdy jsem se před tricitkou nemohla zvednout bez cizí pomoci z postele, natož nějaké výlety. Pak následovala změna doktora a ted? Nepoznal by na mne cizí člověk, že mám RA. Občas pociťuji menší bolesti,ale nic,co by se nedalo vydržet.

Můžu se zeptat, jak se pozná v tomto lepší a horší doktor? Dal Vám nějakou jinou léčbu - lepší, novější, nebo je to v něčem jiném?

Junkyska
Závislačka 3210 příspěvků 31.10.18 10:58

Mojí starší dceři byla diagnostikována RA když jí bylo 1,5 roku (koleno). Nyní 7 let. Druhá punkce s podáním kortikosteroidy ve FN v Motole za těch 5 let. Přidružené problémy má s duhovkou, kdy se jí lokálně podávají kortikoidy do obou očí. Sportuje a žádné omezení nemá, akorát u těch dětí je to jiné, ona s totálně napuchlým kolenem normálně fungovala a nic jí nebolelo :nevim: Na léčbě spolupracuje jak oční lékařka tak revmatoložka z FN…uvidíme co bude dál a jen doufám, že se to opravdu lokalizovalo jen na to koleno :think:

Evullka
Zasloužilá kecalka 570 příspěvků 4 inzeráty 31.10.18 17:35

Dal mi léčbu, která zabrala.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.10.18 20:25

Nemáte prosím tip na doktora v Praze? Děkuji moc … Ps: muže tam jít někdo s podezřením nebo to musí být predtim diagnostikováno? Děkuji moc

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.10.18 23:10

Já bohužel dneska jich obvolala několik a všichni mají terminy na několik měsíců dopředu.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.10.18 23:13
@Evullka píše:
Dal mi léčbu, která zabrala.

Aha, a můžu se zeptat jakou? Mbě zatím dali nějaký léky se spoustou vedl. účinků. A takový ty gely, si dávám dlouho, ty mi přijdou že nefungujou. Jo, prosím vás, kdo víte, napište, jestli je něco z tohoto při RA zakázaný: sauna, spinning, EMS, powerplate? Mně není můj doktor schopen nic říct, ono taky je mu kolem sedmdesátky, tak asi ani neví… Dík všem!

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.10.18 23:17
@Junkyska píše:
Mojí starší dceři byla diagnostikována RA když jí bylo 1,5 roku (koleno). Nyní 7 let. Druhá punkce s podáním kortikosteroidy ve FN v Motole za těch 5 let. Přidružené problémy má s duhovkou, kdy se jí lokálně podávají kortikoidy do obou očí. Sportuje a žádné omezení nemá, akorát u těch dětí je to jiné, ona s totálně napuchlým kolenem normálně fungovala a nic jí nebolelo :nevim: Na léčbě spolupracuje jak oční lékařka tak revmatoložka z FN…uvidíme co bude dál a jen doufám, že se to opravdu lokalizovalo jen na to koleno :think:

Jejš, takovej brouček malej… Ale je super, že funguje normálně. Ono kdo ví, třeba než doroste, tak to bude normálně vyléčitelný, co my víme! Jnak můj starší má kvůli jiné věci taky v záznamech, že má trvalou vadu (jinou), a prd, trvalý to nebylo, takže všechno je možný! A mně když našli kdysi alergii tak taky říkali, že je to už nafurt a deset let potom mi dali vakcínu a zlepšilo se to.

Junkyska
Závislačka 3210 příspěvků 01.11.18 09:09
@Anonymní píše:
Jejš, takovej brouček malej… Ale je super, že funguje normálně. Ono kdo ví, třeba než doroste, tak to bude normálně vyléčitelný, co my víme! Jnak můj starší má kvůli jiné věci taky v záznamech, že má trvalou vadu (jinou), a prd, trvalý to nebylo, takže všechno je možný! A mně když našli kdysi alergii tak taky říkali, že je to už nafurt a deset let potom mi dali vakcínu a zlepšilo se to.

Naštěstí omezení nemá a třeba se to už opakovat nebude…recidiva byla přesně po 5 letech skoro na den a zánět duhovky se objevil až teď, předtím bylo vše v pořádku. O alergii ani nemluvím :lol: když jí byly 3 roky, tak jsme si z dovči přivezli kotě…najednou začaly noční záchvaty kašle…nikdo nevěděl co až v nemocnici zjistili alergii právě hodně zvýšenou na kočku (krom jiných pylů atd.). Měla inhalátor, léky a aerius…kočka je stále doma už 4 roky a alergie je pryč a léky nebere :pankac:

Evullka
Zasloužilá kecalka 570 příspěvků 4 inzeráty 01.11.18 15:16

Pokud mi napíšete SZ, mohu Vám bez problému odpovědět.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Daisy Lee chce větší prsa a rty. „Máma zůstává v nemocnici,“ vzkázala mimochodem

Je to už několik dní, co bývalou přední příbramskou političku Alenu... číst dále >

Tichá válka mezi Plíškovou a Borhyovou? Snaží se navzájem trumfnout?

Zuří mezi Lucií Borhyovou a Karolínou Plíškovou nevyslovená válka? Vypadá to... číst dále >

Články z Ona Dnes

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >