Revmatoidní artritida život sní a rodina děti .

3
3.4.21 00:05

Revmatoidní artritida život sní a rodina děti .

AHOJ HOLKY CHTĚLA JSEM SE VÁS UPŘÍMNĚ ZEPTAT JAK SE VÁM ŽIJE S REVMATOIDNÍ ARTITIDOU. MÁM PODEZŘENÍ NA RA ČEKÁM NEŽ SE DOSTANU KONEČNĚ DO REVMATOLOGA OBVODNÍ DOKTORKA MI UŽ NEDOKÁŽE NIJAK POMOCT JSEM NA NEMOCENSKÉ A MYSLÍM ŽE DO SVÉ PRÁCE SE UŽ NIKDY NEVRÁTÍM PROBLÉMY MÁM HLAVNĚ S RUKAMA PŘEDLOKTÍM A NOHAMA VELKÉ KLOUBY TÉMĚŘ BEZ PROBLÉMŮ MENŠÍ BOLESTI PÁNVE A RAMEN OBJEVILO SE TO NÁHLE DO TÉ DOBY JSME CHODILY S PŘÍTELM VYSOKOHORSKOU TURISTIKU. MOMENTÁLNĚ BUDU HLEDAT ODBOURNOU POMOC PSYCHOLOGA. PŘEČETLA JSEM SI NA INTERNETU INFORMACE O TÉTO NEMOCI A SLOŽILA JSEM SE. CHCI S TÍM BOJOVAT MÁM PARTNERA KTERÝ ŘÍKÁ ŽE MĚ PODRŽÍ :hug: A TO JE PRO MĚ VŠE! A DŮVOD BOJOVAT. MOMENTÁLNĚ TED HLEDÁME MENŠÍ BYT A KŘEČKUJI PENÍZE PROTOŽE SE BOJÍM ŽE NEBUDU MOCT DLOUHO NEBO ČASTO PRACOVAT A JEDEN PLAT NÁS ŠPATNĚ UŽIVÍ. TAK SE TED VZDÁVÁM PLÁNU MÍT DÍTĚ :,( PROTOŽE SE OBÁVÁM ŽE SE O NĚHO NEBUDU MOCT POSTARAT ANI O DOMÁCNOST A MUŽE A ANI O SEBE JE MI 28 NEVÍM JAK SE TO BUDE RYCHLE ROZVÍJET. VÍM ŽE JE TO NAPROSTO U KAŽDÉHO JINÉ. ALE I TAK SE PTÁM VÁS HOLKY JAK S TÍM BOJUJETE A ŽIJETE A JAK DLOUHO, A MÁTE DĚTI NEBO PLÁNUJETE PŘES TO RODINU, JAKOU MÁTE PRÁCI? NA INTERNETU JSEM SE DOČETLA ŽE SE NEZVLÁDNU SAMA OBLÉCT UCHOPIT PŘEDMĚTY OTEVŘÍT LÁHEV A TO VELMI RYCHLE V POČÁTKU NEMOCI. JSOU TO JENOM OBDOBÍ VZPLANUTÍ KTERÉ MOHOU PŘEJÍT A VRACET SE NEBO TO JE STAV VE KTERÉM SE ZŮSTÁVÁ. ODBORNÍKA DOKTORA SE KTERÝM SE MOHU O TOM BAVIT SE DOČKÁM AŽ ZA NĚKOLIK MĚSÍCU. NEVÍM CO MÁM DĚLAT KROMĚ PSYCHYATRA JAK SI POMOCT A CHCI ABY PŘÍTEL VĚDĚL PRAVDU DO ČEHO SE MNOU PŮJDE. I JÁ CHCI MÍT PŘEDSTAVU OD SKUTEČNÝCH ŽEN A MATEK A NÉ JEN S ODBORNÝCH ČLÁNKŮ BLBÉHO GOOGLU. DRŽÍM VÁM VŠEM PALCE JSTE VELKÉ HRDINKY :srdce: :potlesk: A DĚKUJU ZA RADY.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
3.4.21 00:19

Koukni na FB na Revma ligu a skupina Revmatoidni artritida - je nas tam hodně, vic než tady a dozvíš se tam i spoustu užitečných věci, občas i nějaké semináře, webinare atd. Já RA mám, děti taky, jde o správnou léčbu a aby zabrala, hodně u mě děla psychicky stav, normalne pracuji - i když hlavou, vím ze hrncirka ze mě nikdy nebude no :mrgreen: první fáze je šok, ale to prejde a bude dobre :hug:

• Citovat
  • Nahlásit
6964
3.4.21 06:47

Ahoj, já mám RA kterou mi diagnostikovali před téměř 5 lety.
Začalo to bolesti drobných kloubů, a pak samozřejmě velkých. Rozhodně jsem si nepřipouštěla, že bych mohla být nějak nemocná natož mít takovouhle nemoc.
Rozjela se mi po druhém porodu.
Podstoupila jsem.RA vyšetření, odběry a šlo se na léčení a předepsání léků.
Musela jsem omezit sport, přestala jsem být tolik aktivní, protože bolest ti to neumožní.
Ber mě s troškou rezervy, protože né každý má stejné příznaky.
Nemohla jsem si opravdu nějakou dobu otevřít ani víčko od pet flašky, držet sklenici plné vody. Třásla se mi u toho ruka a bolely drobné klouby na rukou.
Po několika měsících se to zhoršilo a já kolikrát nemohla ani vstát z postele, oteklé nohy, bolest celodenní. Zobání předepsaných léků+ ty na bolest.Jen abych chvíli byla zase normální.
Protože už jsem zapomněla co to je.
Abych tě jen nestrašila. Budeš chodit.cca 1× za 3 měsíce k revmatologovi na odběry krve, vyšetření a konzultaci.
Je to strašný boj a neříkám… mockrát jsem byla bolestí na celý den ochromena.
Po druhém dítěti jsem pak prášky vysadila a měla jsem 3 dítě. Při těhotenství žádné bolesti, prostě to zmizelo.
Po porodu se RA vrátila v plné síle a to byl mazec. Když stojíš nad postýlkou a nemůžeš si vzít do rukou novorozence kvůli bolesti která tě ochromuje.
Kdyby jsi měla otázky, tak klidně napiš. RA mi byla zjištěna ve 23 letech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5711
3.4.21 06:47

Máma ji má 5 let. Pracuje, konečně ji po těch letech zabrala správná léčba. Hodně dbej i na životosprávu, a psychiku. Mrkni do té skupinky na fb. Sousedka má taky artritidu, a ta jednou za čas hrozně oteče, a musí od nemocnice na kapacku. Bolesti mají, ale žijou stim..aousedka má teda invalidku a chodí na pár směn do práce. Osobně neznám nikoho kdo by nezvládl uchopit předměty atd.. Ale těch lidí znám strašne moc, co právě artritidu mají..Nečti nic na internetu, to že to má někdo jiný, neznamená že ty to budeš mít taky…co se těch příznaků týče.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5711
3.4.21 06:49

@Jannys To je masakr.. žádalas o ID?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6964
3.4.21 06:54

@mackA159 nežádala mě to v té době přišlo ok. Teď už to vidím jinak.
Jsou to 3 měsíce kdy jsem se dostala ještě víc do speciální péče a momentálně jsem 3 měsíce na biologické léčbě. Začínám zase žít a cítit se normálně.
Jsem jedná z těch co mohli mít tu šanci. Jo…není to příjemné si do těla píchat, ale za tu úlevu to stojí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
625
8.4.21 02:12

@Tteerryy Pokud chceš, můžeš mi napsat soukromou zprávu a můžeme si o životě s RA popovídat. Nechce se mi psát veřejně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat