Řezání při i mimo močení v těhotenství

24870
29.1.13 19:12

Řezání při i mimo močení v těhotenství

Ahojte :mavam:

Docela začínám ztrácet nervy a nevím co dělat..

V neděli mě začalo řezat při močení, trochu, nic hrozného. Včera jsem si koupila sáčky sušených brusinek a začala je ládovat. Nikdy jsem moc přes den nepila, ale tak cca před týdnem mě tu holky ve skupině „donutily“ víc pít, kvůli problémům zase s velkou stranou :roll: Takže se opravdu hlídám a vypiju 2l vody + mlíko, polívka,.. denně :)

No, během včerejška se řezání stupňovalo, takže jsem dneska ráno byla u dr., která v moči nenašla ani bílkoviny, ani bakterie. Za 3 dny budu mít výsledky kultivace, ale do té doby mě asi trefí. Řeže mě to už i mimo močení, chvílema je to fakt dost ostrá bolest :,( Záda zatím nijak nebolí, ani poklep mě nebolel :nevim: Mám tu recept na augmentin a čekám na ty výsledky kultivace, jestli ho nasadit nebo ne.

Nevíte, co by to řezání, pálení, mohlo způsobovat, když to nebude zánět močáku a z kultivace se nic neukáže? Jsem v 21tt a zatím mám jednou denně brát pár kapek Algifenu, ale to bych musela vypít snad celou lahvičku, abych cítila úlevu :zed: Hlavně mám strach o prcka :srdce:

Příspěvek upraven 24.07.14 v 07:58

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8504
29.1.13 19:34

@Maky.p To, co popisuješ, jsem přesně zažila v nedávné době. Začalo to před vánoci, jenže to už jsem byla v pokročilejším stádiu těhotenství, o to víc jsem se bála. Nemohla jsem se vzdálit z domova, nutkání na močení bylo k nevydržení, nemohla jsem ani chodit po venku, bála jsem se, že se pomočím a hrozně to bolelo. Přes vánoce mi v laborce výsledky neudělaly Po novém roce mi dvakrát oznámili, že moč je špatně odebraná a že kultivaci nebylo možné provést (odebírala jsem do sterilní nádoby sama doma). Napotřetí jsem si vydupala cévkování. Předběžný test byl, že bakterie v moči, takže už jsem si také předtsavovala, co všechno nebudu mít a bála jsem se o mimi. Po kultivaci se zjistilo, že to byl jen laktobacil z pochvy. Naštěstí. Jenže tento výsledek mám vlastně až z minulého týdbne - měsíc po nejvvětších obtížích. Opravdu hodně mi pomohlo pití - voda a čaje, tři litry denně. Holt musíš přetrpět, že budeš chodit často na wc, ale jedině tak se případné bakterie vyplaví - to udávají i lékaři. Dělala jsem si brusinkové čaje urosept - doporučuji nakoupit tak tři krabice a na střídačku s jinými čaji pít. Ten mohou i těhotné. Nepanikař, bude to dobré. Pokud se budeš takto prolévat, tak problémy za tři dny minimálně poleví! Pokud bys měla zánět močáku, dají ti pak ATB.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2659
29.1.13 20:13

@Maky.p Místo sušených brusinek si kup v lékárně brusinkový extrakt, je to daleko účinnější. A tím víc pít se myslí víc než dva litry. Na zánět je dobré i okyselovat moč, tj. brát např. vitamín C - kyselinu askorbovou, např. práškovou z dm, zamíchej si ji do pití a popíjej několikrát během dne.

Měla jsem v těhotenství dvakrát zánět močového měchýře, občas jsem na něj trpěla i před tím. Nakonec jsem skončila na antibiotikách, moc se mi do nich nechtělo, ale co jsem si o tom nastudovala, tak zánět v těhotenství může být nebezpečný pokud je neléčený.

Po těchto dvou zánětech jsem někdy kolem 30 tt měla opět bolesti, myslela jsem si, že je to další zánět, ale v moči žádné bakterie nebyly - pak mi PA vysvětlila, že ty bolesti byly tím, jak miminko tlačí na jakousi kost tam v pánvi (už si to nepamatuju přesně). Bolelo mě to tak, že jsem skoro ani nemohla chodit, a trvalo to asi měsíc, pár dní jsem musela zůstat doma a nejít do práce, samozřejmě jsem se bála, jestli to není nic vážného, ale všechna vyšetření byla ok. Bylo to nejspíš tím, že jsem cvičila každý den těhotenskou jógu, takže miminko bylo pěkně sestouplé do pánve a nachystané. PA mi vysvětlila, že se to stává a je to normální.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
646
29.1.13 20:34

Ahojik, ja mela to same, i s tim doktorem, ale ten tam nic nenasel..pry vsecko v poradku.. Musim rict, ze to potom za chvilku odeznelo… A ja piju tak ci tak hodne, takze to bylo stejne zajimave…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24870
29.1.13 20:57

Teda vaše příběhy mě docela děsí, já tohle nikdy neměla, max. kvasinky, ale tohle nesvědí.. Teplotu nemám (37,2) tu mám víceméně pořád stejnou. Bolí mě celej spodek, nemůžu moc sedět a jak jsem vylezla z postele k večeři, tak i ty záda cítím :(

@Tapeta - co je lactobacil? :think:

@aiko24 - aha, já myslela, že i sušené brusinky jsou zázračné :lol: Tak si zítra zajedu do lékárny a koupím ten extrakt. C-čko doma mám, tak si ho hned vezmu taky..

@vehon70 - co to je za chvilku? Už aby to bylo.. Jestli mi tam nic nenajdou, tak se snad na mě nebudou koukat, že si vymýšlím. Ale taková bolest nemůže být přeci jen tak pro nic za nic :?

Příspěvek upraven 24.07.14 v 08:06

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2659
29.1.13 21:24
@Maky.p píše:
Teda vaše příběhy mě docela děsí, já tohle nikdy neměla, max. kvasinky, ale tohle nesvědí.. Teplotu nemám (37,2) tu mám víceméně pořád stejnou. Bolí mě celej spodek, nemůžu moc sedět a jak jsem vylezla z postele k večeři, tak i ty záda cítím :(

@Tapeta - co je lactobacil? :think:

@aiko24 - aha, já myslela, že i sušené brusinky jsou zázračné :lol: Tak si zítra zajedu do lékárny a koupím ten extrakt. C-čko doma mám, tak si ho hned vezmu taky..

@vehon70 - co to je za chvilku? Už aby to bylo.. Jestli mi tam nic nenajdou, tak se snad na mě nebudou koukat, že si vymýšlím. Ale taková bolest nemůže být přeci jen tak pro nic za nic :?

Ony ty brusinky v tabletě z lékárny proste brusinek obsahují daleko víc :-) Takže tím, že budeš zobat jako prevenci sušené brusinky nebo pít brusinkovou šťávu nic nezkazíš, ale jestli už máš začínající zánět, tak je třeba množství brusinek drasticky zvýšit :-)

Máš už velké bříško? Jen mě napadá, jestli taky nemůžeš mít něco podobného jako já, že by to nebyl zánet, ale spíš trošku nešikovně napolohované miminko, co Tě tam ted tlačí. A kdyby to zánět byl, tak se ničeho neboj, dostaneš na pár dní antibiotika (neprocházejí přes placentu, takže miminku opravdu nic nehrozí) a pak budeš preventivně zobat celý zbytek těhotenství brusinky a bude to ok :hug: Ještě můžeš zvážit něco na posílení imunity, já jsem brala celé těhotenství probiotika a beru je i teď při kojení, podporuje to i imunitu dítěte.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24870
30.1.13 09:47

@aiko24 - bříško zatím moc velký nemám, ale vidět už jde :) Jako to pobolívání břicha bych brala, že je to od prcka, protože od té doby, co mě začalo bolet jinak, tak malej přestal tolik kopat. Tak se asi otočil jinak.. :nevim: Ale z toho by mě přeci tak nepálelo, neřezalo při čůrání..? Po celodenním lítání na wc mě včera bolel celý poševní vchod, zevnitř i zvenku :oops: Tam přece prcek netlačí. Po noci je to zatím trochu lepší, tak uvidím, co se z toho během dne zase vyvrbí :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8504
30.1.13 11:24

@Maky.p Já jsem předtím nikdy nic takového taky neměla…ale záněty močáku a podobně jsou v těhotesntví poměrně časté. Jelikož je však ústí močové trubice blízko vchodu do dělohy, tak se to musí ohlídat a léčit nebo rozehnat tím pitím. Jak tady už ale někdo zmínil, může to být také tím, že miminko tlačí na močový měchýř..i když nevím, jak v tvém stádiu těhotenství. Každopádně tři litry tekutin a urosept ti nemohou ublížit, právě naopak poslouží i jako prevence, pokud by to zánět nebyl. Není se čeho bát.

Laktobacil se přirozeně vyskytuje v prostředí pochvy - je tam teplo a vlhko a je to v podstatě zdravý neškodný bacil. Laktobacily se dokonce používají jako doplněk stravy při některých onemocněních.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24870
30.1.13 11:30

@Tapeta - snažím se pít, co to jde.. Já právě mám ty lactobacily, jedla jsem je při kvasinkách. Ale tady jsem nějak nepochopila, že to může udělat zle v pochvě :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8504
30.1.13 11:43

@Maky.p Ale to já jsem přece vůbec neřekla, že to udělá „zle“. Rychlotest, který mi dělaly, odhalil bakterie (to je i laktobacil - ačkoli zdravý) a až konkrétní kultivací se zjistilo, co za bakterii to je. a byl to laktobacil, takže v pořádku 8) Opravdu se zbytečně nestresuj, doktoři na tebe dají pozor. ještě máš před sebou skoro 20 týdnů těhotenství a během takové doby může nastat kde co ( i když ti to nepřeju). Já jsem se stresovala jako provorodička taky se vším a opravdu to nemá cenu miminko stresovat. tím mu možná ublížím mnohem víc. pokud jsi na záněty taky netrpěla jako já, tak to třeba nebude nic jako u mě ;) Takže pij a čekej na výsledky ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24870
30.1.13 11:53

@Tapeta - aha, tak to já blbě pochopila :oops: jsem nějak unavená z té bolesti, tak mám delší vedení :lol: Jiný záněty jsem nikdy nemívala, jen kvasinky před těhotenstvím, ale tohle je jiné.. Počkám na pátek, co mi sestra zavolá a uvidíme.. Ty algifenové kapky docela pomáhají, i když je můžu jen jednou denně.

Díky za uklidnění :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24870
1.2.13 09:53

Ahoj holky,

tak jsem si volala na výsledky té kultivace a je to v pořádku 8o nic tam nenašli :zed: jako na jednu stranu dobře, nemusím atb, ale na druhou stranu, čím to je, že u toho čůrání tak trpím :,( Pořád je to děsný pálení a svědění dohromady, je to prostě bolest jako prase, tak co mám dělat?! Tohle jsem doslovně a zoufale řekla dr. do telefonu, fakt začínám docela šílet a mám šílenej strach, když mám jít na malou :zed:

Tak mám prý zkusit ten jeden čípek Canestenu dneska, že to snad přes víkend zapůsobí a v pondělí kdyžtak zavolat, nebo když se to ještě víc zhorší, tak do špitálu :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2659
1.2.13 14:36

@Maky.p Snad to bude v pořádku, já jsem měla to samé, co píšeš, byla jsem si jistá, že mám zánět močáku, a nic mi nenašli. Bolelo mě to tak, že jsem skoro ani nemohla chodit. Určitě ber probiotika, ještě mě napadá kokosový olej - užívat vnitřně i vně, je antibakteriální. Seženeš ho např. v DM.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8504
1.2.13 14:49

To je super, že to není zánět! Buď fakt ráda, v těhotenství to není nic dobrého - je to přece jen moc blízko děloze. Takže to máš stejně jako já a kolegyně, co tady píše. Mě se prvně problémy objevily před vánoci a nepravidelně je mám doteď. Dnes jsem šla přes město delší dobu pěšky a zas to začlo, že jsem myslela, že nedojdu, že se počůrám. Je to tím, že to mimčo mi tlačí na močák si myslím. A taky v průběhu těhotenství jsou všechny sliznice zduřelé a může t tlačit na trubici a tím pádem tudy moč prochází hůře. Mě například teče i častěji krev z nosu - taky je to prý zduřelou sliznicí v nose (světe div se). Takže já to řeším velkým množstvím pití, začla jsem se dole mít intimním olejem od salusu (obsahuje tee trea, mají v DMku) a několikrát přes den se omyju sprchou. Pálí mě to už jen občas, ale jak říkám - vrací se to. Jsem ale štastná, že to není zánět a holt to kvůli mimču musím kousnout. Tobě taky nezbávý nic jiného. Musíš se omezit, nikam moc nechodit, pokud víš, že ti to dělá problém a pořádně se proplachovat vodou a čaji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
140
3.12.16 08:24

Co pít

Ahoj holky,
Jsem v 10tt a momentalne jsem ve fazi kdy zvracim i vodu (caj). Uz nevim co pit. Voda se stavou je pro muj zaludek stejne zlo jako voda, caj zvracim temer okamzite, dzus (i redeny) je na me moc syty a v cole ni vadi bublinky (nasledne nadymani). Do toho me tak ob 3-4 dny poboliva spodek, paliva me pri moceni a chodim co 5 minut na 2 kapky moci. Dnes bolest vygradovala a jako bych u tech 2 kapek dostavala do spodku krece. Nevim jak telo donutit tekutiny udrzet. A nevim jak na zlobivy mocak :-(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat