Řezání uzdičky u horních zubů

1281
6.12.19 12:43

Řezání uzdicky u horních zubů

Milé maminky, dnes jsem byla se synem na roční prohlídce a doktorka nás upozornila na uzdicku mezi zuby. Syn má vyleze horní čtyři zuby, ještě ne ani celé, prý má velkou mezeru mezi 1,řekla že tam překáží uzdicka že by to dělalo problemy a měl křivě zuby. (Možná i s výslovnosti)Poslala nás k zubaři ať uzdicku ustrihne. Musím říct že jsem ještě se zubarkou nemluvila, budeme ji teprve volat tak ještě nevím co a jak. Ráda bych se vás maminky ale zeptala jestli s tím máte některá zkušenosti a tento zákrok má vaše dítě třeba za sebou, co to obnáší…děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2798
6.12.19 12:48

Nevim, jak ma hroznou uzdicku tvoje dite, ale mne na ni upozornili, ze by se mela strihnout, az kdyz uz jsem mela narostly druhy zuby. Zuby mam normalne rovny, mezeru jsem mela jen mezi detskyma, jeste mi slibovali, ze se mi muzou rozjet, je mi pres 30 a furt nic. Tak zubarka naznala, ze mi ji smiknou az kvuli klapackam, ze u protezy by to vadit mohlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3874
6.12.19 12:52

Já mám také uzdičku, zuby mám relativně rovné, mezeru nemám, spíš je mám hodně natěsno. Výslovnost mám naprosto bez vad. Mladší dcera jí má taky, chodíme pravidelně k zubařce a zatím to nikdo neřešil. Je ji 2.5 roku. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
6.12.19 13:06

Zrovna dnes jsem byla s dcerou (4,5roku) u zubařky a na uzdičku jsem se jí ptala, protože má horní jedničky dost od sebe a uzdička jí mezi ně téměř zasahuje. Prý se to řeší až u druhých zubů a mám být v klidu. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8231
6.12.19 13:09

Před 3 týdny dceru „stříhali“.
Má velkou mezeru mezi předními zuby. Pokud by se to stahlo rovnátka, po čase by se vrátila mezera. Je tam silné pnutí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
38
6.12.19 13:21

My byli u zubaře tento týden a zubařka mě upozornila na uzdičku u dcerky(budou ji 2 roky).Říkala, že zatím se to řešit nebude, že až tak kolem 10 let, pokud to bude nutne, že by se to strihlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
694
6.12.19 13:35

Taky resime, dcera ma rok a pul… :) zubarka nam rekla, ze pokud se to nepretlaci samo, budeme resit kolem 10.roku :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8209
6.12.19 13:47

Me to delali az v dospělosti. Byla to rychlovka, akorát byla neprijemna injekce na umrtveni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1281
6.12.19 14:13

Moc vám děkuji za vaše zkušenosti, trošku mě uklidnilo že většina z vašich dětí tento zákrok podstoupí až budou větší. Nedovedu si moc představit že by to měl podstoupit v tomto věku, nenechá na sebe od cizích sáhnout :roll:..No uvidíme co řekne zubaře nám :(. Vůbec jsem netušila že se něco takového dělá. @bublinek kolik je vaší dcerce? zubař ji to umrtvit?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1702
6.12.19 14:41

Jsem zubařka. Dřív byl názor odstraňovat uzdičku až po prořezání stálých trojek, což je tak 10.-12. rok, podle nejnovějších výzkumů nemá frenulektomie smysl vůbec, není příčinou mezery mezi zuby, ale následkem. Po srovnání zubů se úpon uzdičky sám vytahuje nahoru. Naopak po frenulektomii vzniká jizva, která může bránit zubům dostat se do správné polohy při ortodontickem posunu. Tudíž stříhání retní uzdičky je kor v tomto věku naprosto zcestne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1281
6.12.19 15:10

@dickys paní doktorko, moc vám děkuji za informace, toto dám přečíst manželovi až přijede z práce. chtela jsem se zeptat, dnes mě dětské říkala že uzdicku odstranit že se zuby budou krivit, nemusí to tak tedy být, jestli jsem to dobře pochopila…co když mezera bude opravdu velká a zuby se tam nevejdou? omlouvám se že se ptám tak hloupě ale jsem s toho taková zklamaná, sama jsem měla v dětství problémy (jedničky jsem měla přes sebe)..děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1702
6.12.19 15:16

@35ja v dětském chrupu jsou mezery naprosto přirozené a žádoucí, je víc místa na větší stále zuby, takže menší pravděpodobnost, že budou potřeba rovnátka, navíc lepší přístup k čištění zubů a menší pravděpodobnost vzniku kazu v dočasném chrupu. Ještě jsem osobně neviděla nikoho, kdo by měl kvůli uzdičce křivé zuby. Tam je pak hlavně ta mezera mezi jedničkami, což se dá srovnat, pokud se to dotyčnému nelíbí. Ale je spousta lidí, co s ní prozijou celý život, ještě si na ni zakládají, viz Madonna apod. Už jsem se setkala i s požadavkem staršího pána, který chtěl udělat celkovou protézu s mezerou mezi jedničkami, protože ji měl ve svém chrupu celý život :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1281
6.12.19 15:31

@dickys moc děkuji za tolik informací :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1702
6.12.19 15:41

@35ja není zač 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8231
6.12.19 15:42
@dickys píše:
@35ja v dětském chrupu jsou mezery naprosto přirozené a žádoucí, je víc místa na větší stále zuby, takže menší pravděpodobnost, že budou potřeba rovnátka, navíc lepší přístup k čištění zubů a menší pravděpodobnost vzniku kazu v dočasném chrupu. Ještě jsem osobně neviděla nikoho, kdo by měl kvůli uzdičce křivé zuby. Tam je pak hlavně ta mezera mezi jedničkami, což se dá srovnat, pokud se to dotyčnému nelíbí. Ale je spousta lidí, co s ní prozijou celý život, ještě si na ni zakládají, viz Madonna apod. Už jsem se setkala i s požadavkem staršího pána, který chtěl udělat celkovou protézu s mezerou mezi jedničkami, protože ji měl ve svém chrupu celý život :lol:

A když je to zcestne provést, proč mi to potvrdili 3 zubaři? Zubařka před důchodem, zubař do 10 let po škole a i ortodontista s x letou praxí.
@35ja samo že to umrtvi. Nejdřív sprej, pak injekce, pak to řízl a sešil.
Dceři je 8.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat