Rezignovala jsem na vztah, je přechozený?

Anonymní
14.9.20 08:37

Rezignovala jsem na vztah, je přechozený?

Krásné ráno, trochu bych se tu chtěla vypsat a třeba mi někdo poradíte. Jsem v dlouholetém vztahu, kde se poslední rok spíše střídají hádky. Jsem ve věku, kde se většina mého okolí už bere/má děti a já toužím po tom samém. Partner mi to teda slíbil, abych zavřela pusu, ale opakuje, že minimálně svatba pro něj není důležitá. Čekala jsem poslední dva roky na nějaké gesto v podobě žádosti a nic.
Asi je to dáno i tlakem okolí, všichni se ptají.
Nedávno jsem se viděla s jedním známým, který mi napsal, že co mě potkal minulý týden ve městě a šli jsme se projít, se do mě zamiloval. Řekla jsem, že nechci zahazovat 6 letý vztah a ať na mě nedělá žádný nátlak.
Jde totiž o to, že i když si svého partnera vážím, už to není ono, a už jsem i úplně přestala mít zájem o nějakou svatbu, děti, protože by to bylo vynucené. Kdyby mě teď požádal, asi bych nedávala nadšenou fotku nikam, abych se pochlubila. Asi podvědomě tuším, že je to špatné, ale neumím si to přiznat,
Co se týče kamaráda, nechci o něj přijít jako o člověka, ale bojím se, že kdybychom šli teď občas na kafe, on se bude trápit, já mu tím dám naděje a ještě k tomu nevím, jak bych si to obhájila před partnerem. Nechtěla bych mu lhát
Byla jste některá v podobné situaci? Je podle vás můj vztah přechozený? A jak řešit situaci s kamarádem?
prosím anonym

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2573
14.9.20 08:42

A kolik ti teda je?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
264
14.9.20 08:43

Podle mě ses zamilovala do kámoše a pálí tě dobré bydlo. Záleží, jestli přítele miluješ, cítíš k němu ještě něco, chceš s ním být? Pokud jste spadli do stereotypu, zajděte si spolu někam nebo si udělejte hezký večer, musíš ale vědět, že za ten vztah bojovat chceš. Pokud nechceš, rozejdi se s ním, protože udržovat ho ve vztahu, který ty nechceš, by nebylo správné. Pokud s přítelem zůstaneš, kámošovi jasně řekni, že máš chlapa a vy dva se budete jen kamarádit. Takže klidně můžete zajít na kafe bez planých nadějí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
432
14.9.20 08:49
@brokoliccaa píše:
Podle mě ses zamilovala do kámoše a pálí tě dobré bydlo. Záleží, jestli přítele miluješ, cítíš k němu ještě něco, chceš s ním být? Pokud jste spadli do stereotypu, zajděte si spolu někam nebo si udělejte hezký večer, musíš ale vědět, že za ten vztah bojovat chceš. Pokud nechceš, rozejdi se s ním, protože udržovat ho ve vztahu, který ty nechceš, by nebylo správné. Pokud s přítelem zůstaneš, kámošovi jasně řekni, že máš chlapa a vy dva se budete jen kamarádit. Takže klidně můžete zajít na kafe bez planých nadějí.

Prosím Vás, jen pro pořádek, to „dobré bydlo“ má být jako ten, co jí slíbil dítě jen aby jí zavřel pusu a rozhodně si ji nevezme?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14.9.20 08:51

Jak píší ostatní… Možná vztah přehozený je, ale jde o to, zda ho chcete zachraňovat? Co partner, ten s Tebou zůstat chce? Asi bych se ho byla už dávno zeptala, pokud nechce svatbu, jestli si s Tebou představuje vůbec zůstat, zda si nenechává zadní vrátka… Co se týče svatby, já bych jí rozhodně chtěla, pro někoho důležitá být nemusí, pro mě je zásadní.
Zamilovanost do kamaráda, trochu v tom vidím právě to, že jsi teď nespokojená, jinak by to asi nenastalo… Popřemýšlela bych hodně, partnera se zeptala narovinu, jak to vidí dál (na tom přece není nic špatného) a dle toho jednala. Hlavně abys to třeba teď nerozsekla a neměla s tím kamarádem za pár let stejný problém… :? Tomu bys případně měla o svých představách říct hned v začátku, že chceš svatbu, děti apod. Přeju správné rozhodnutí, lehké to asi nebude, ať tak či tak

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5300
14.9.20 08:54

S kamarádem bych si nic nezačínala pokud nemáš vyřešeny předchozí vztah. Ale vypadá to, že je prechozeny. Vztah se musí někam posouvat, směřovat, oba na něm musí pracovat a mít stejnou představu o budoucnosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
622
14.9.20 08:55

Anonymní, dej si oddechový čas - den, dva na horách, a popřemýšlej o své situaci.

Je možné, že jste spadli s partnerem do nějakého pohodlného módu, který vlastně nikam nevede - záleží, jestli se tomu chceš podřizovat…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
922
14.9.20 08:57

Jestli chceš byt s partnerem, tak bych se raději neschazela s tím kamarádem :nevim: minimálně do doby, než on trochu vychladne :P a vůbec, není dobre jít ze vztahu do vztahu obecně, měla bys nejdříve popřemýšlet, co vlastně chceš. Tipla bych si, ze tvůj partner vůbec nevi, ze mas nějaký problém co se týká vztahu, chlapi většinou berou věci jak jsou a když se nic neděje, nic nemají důvod měnit.

Navíc nikdy není vše jen růžové, třeba je to jen takové období a když tu chvilku přečkáš, muže se to mezi vámi zase srovnat ;) Jste spolu už dlouho, muže to byt i nějaká partnerská krize pouze :nevim: to už tak někdy bývá ;)

Na druhou stranu závazky vůči sobě předpokládám nemáte, tak si to musíš vyřešit hlavně sama v sobě, jestli tenhle vztah s tímhle mužem chceš udržet.

Příspěvek upraven 14.09.20 v 08:59

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13928
14.9.20 08:59

Kamaráda bych aktuálně ignorovala a vyřešila si primárně to, co mám doma. Pokud máš pocit, že ti nasliboval svatbu a rodinu „jen aby ti zavřel pusu“-což tak i vypadá, když se dva roky nic neděje, pak asi víš, že to je špatně. Já byla také v situaci, kdy jsem čekala žádost na základě jakési dohody, že se teda brzy vezmeme, ale už po pár měsících jsem měla chuť ho prohodit oknem, že se ještě nevyjádřil :mrgreen: Máš svatou trpělivost. Na tvém místě bych si s přítelem sedla večer ke skleničce a otevřeně se ho zeptala, jak si váš vztah představuje za rok. Myslím, že podle jeho reakce se budeš moct krásně rozhodnout, co dál. U mě by muž, „co o svatbu nestojí a o dítě dejme tomu“ po 6ti letech vztahu nebyl perspektivním partnerem do života. U mě nakonec žádost přišla a moc krásná, takže to smazalo i tu trochu „nátlaku“ z mojí strany :jazyk:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15901
14.9.20 09:00

Tvl já když si chci zašukat s novou ženskou, tak musím bejt hovňostroj vtipu a tenhle se jde projít se zakladatelkou po městě, řekne že je zamilovanej a už je skoro kocour v troubě, asi mi chybí radar na ty správný zoufalky :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1127
14.9.20 09:03

Já bych si s partnerem sedla a zeptala se, jak vidí vaši budoucnost. Ono hodně záleží na tom kolik mu je. Jestli do 30, tak se nedivím, že nespěchá, muži dnešní doby už jsou takoví. Přemýšlej ale i nad tím, že to, že si začneš s jiným, tvůj „problem“ ohledně svatby a dětí neřeší. S ním můžeš taky čekat roky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1127
14.9.20 09:05

@pohledzdruhestrany To musíte za těmi, co jsou ve vztahu dlouho a muž už jim neříká, jak jsou pro nej výjimečné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18472
14.9.20 09:07

V první řadě bych stopla nějaké čekání na žádost a na dítě, ať ho náhodou nenapadne to udělat ve chvíli, kdy ani nevíš, jestli o to stojíš. Sedněte si a promluvte si, jak to kdo vidí a co od života chcete. Kamaráda bych z toho všeho úplně vynechala, je to nějaký zoufalec

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15901
14.9.20 09:13
@josslyn.n píše:
@pohledzdruhestrany To musíte za těmi, co jsou ve vztahu dlouho a muž už jim neříká, jak jsou pro nej výjimečné.

a takovejm ženskejm chybí mozek? :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15901
14.9.20 09:14
@terien píše:
V první řadě bych stopla nějaké čekání na žádost a na dítě, ať ho náhodou nenapadne to udělat ve chvíli, kdy ani nevíš, jestli o to stojíš. Sedněte si a promluvte si, jak to kdo vidí a co od života chcete. Kamaráda bych z toho všeho úplně vynechala, je to nějaký zoufalec

drahý, chtěla jsem ti říct, že aktuálně interuptuji mé čekání na žádost o ruku, asi takhle? :think: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama