Reklama

Režim 12denního miminka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

haxnicka
Stálice 64 příspěvků 11.12.16 16:31
režim 12ti denniho miminka

HolkY prosim o radu mame doma malou steklounku :( uz nevim co sni furt place a to je napapana prebalena… Breci hlavne v noci treba 3 hodiny spi a pak dalsi 2 az 3 hodiny place chtela bych ji nastavit rezim koupat ve stejnou hodinu atak.. Ale jak to mam delat kdyz vzdy v jinou dobu vstava a papa?? V porodnici rikala sestra davat papat po koupeli ale kdyz bude chtit jist hodinu pred koupani tak ji prece nenecham hodinu hlady… Pritel mi moc oporou neni rika ze to delam spatne ze jeho mamka kojila ve stejnou dobu a ja ne.. Jak to delate vy??

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Svistice
Neúnavná pisatelka 16930 příspěvků 2 inzeráty 11.12.16 16:39

Na nějaké režimování 12 denního miminka bych se zvysoka vykvákla. navíc, pokud má nějaké trápení typu kolika.
Jo, je dobré nějak to plus mínus časovat, aby ten den postupně dostával řád. Ale rozhodně nekojit podle hodin (prostě když má hlad). Ani bych něčekala, že dítě bude co se psánku, jídla přesné jak švýcarské hodinky. Prostě jak to vyjde se spaním a jídlem.
Jestli koupat v sedm nebo v osm je jedno. Jde o to nekoupat jednou dopoledne, podruhé před půlnocí a jindy v šest večer. Btw, není nutné ani koupat denně.
Navíc mám osobní zkušenost, že ne všechny děti jsou režimové. U těch! speciálnějších" se to musí řešit prostě opravdu opravdově.

Uživatel je onlinevertunka
Závislačka 4552 příspěvků 11.12.16 16:40

Klídek :hug: :hug: Miminko je ještě na režim malinkate. Brečí možná kvůli prdikum - to brzo přejde. Hod se hlavně ty do pohody a vše půjde tak jak má. Začni třeba tím, že miminko vykoupes, nakojis a dáš do postýlky. Je jedno ze to nebude každý den ve stejnou hodinu, ale jde o ten rituál. A ono si na to zvykne. Začátky jsou těžké, ale určitě to zvládáš skvělé! :* :*

haxnicka
Stálice 64 příspěvků 11.12.16 16:44

Diky holky za uklidneni mam oroste adi jen depku chlap je protivnej celej den tet sel do kramu avjeste se nevratil :,( a do toho mala place taj si pripadam bezradne ale to se podda

achesa1
Zasloužilá kecalka 908 příspěvků 11.12.16 16:46

Já jsem nikdy žádné režimy nechápala. Poslouchala jsem, co chce dítě a neřešila, jestli koupu v 5 nebo v 9, jestli kojim před nebo po koupání. Měla jsem spokojený mimino. Ten režim si dítě vytvořilo časem samo a pak se to měnilo cca po půl roce (počet spaní během dne a od toho se odvíjelo usínání večer). Ve 2,5 přestala doma spát přes den, takže okolo 8 večer chodí spát (ale třeba v půl roce chodila mezi 23-24, protože odpoledne spala od 17-21), ale někdy usne už třeba mezi 4-5 odpo a spí do rána (prostě dospává). Neřešim. Dítě si samo řiká, co chce. Kdyby byly problémy, řešila bych to. Ale u 12-ti denního dítěte bych se na režim fakt vyflákla a snažila bych se vypozorovat, co by chtělo - hlad, bolavé bříško, potřeba kontaktu, zkusit zabalit i ruce do zavinovačky - je to různé.

Svistice
Neúnavná pisatelka 16930 příspěvků 2 inzeráty 11.12.16 17:11

@achesa1 Jo, to je faktr, když už se nějaký „režim“ ustálí, tak přijde nějaká změna a jede se zase nanovo. Takže režim se za první rok dítěte změní asi tak minimálně 5×. :lol:

Imkova
Kecalka 160 příspěvků 11.12.16 17:12

Takto male miminka nemaju este rezim. Prisposobit sa teraz musis ty.Ca po 8tyzdnoch by sa to mohlo nejako nastavit ale nie teraz, zbytocna snaha a nervy.

zuzukobylka
Ukecaná baba ;) 1290 příspěvků 11.12.16 17:34

By mě zajímalo, jak přítel může vědět, že jeho máma kojila ve stejnou dobu :D. Jinak k tomu režimu, já mam ted doma dvouměsíční a už tak nějak trochu reži má, udělal si ho sám. Prostě ho k večeru akorát vykoupej a zkus dát spát ve cca stejnou hodinu, víc asi pro to udělat nemůžeš. Jak často kojíš? Kamarádka totiž stritkně kojla po třech hodinách(byla zblbá z nemocnice) a mimčo mělo prostě hlad, proto brečelo.

blumen
Hvězda diskuse 40282 příspěvků 11.12.16 17:36

Vubec ted neres rezim a prizpusob se plne miminku, jestli chce kojit po hodine, koj po hodine, jestli chce nosit, nos ho, dej na instinkt

Alušáček
Závislačka 3074 příspěvků 11.12.16 17:46

@haxnicka Miminko ti brečí i když chováš a kojíš? Režim bych momentálně neřešila, ten se ustálí postupně třeba až za 2-3 měsíce. Já v tomhle období jen kojila, chovala, ležela s miminkem v posteli, začínala chodit na procházky s kočárkem… Prostě ničím jiným než díteětem se nazabývala. Přítel by ti spíš měl pomoc a ne být protivný.

krakatice
Zasloužilá kecalka 977 příspěvků 11.12.16 17:52

@haxnicka hlavu vzhůru, po šestinedělí bude líp. Pokud pláče bez zjevnýho důvodu, tak to budou asi koliky, zkuste klubíčkovat, aby se mohla vyprdět, popř. zkuste upravit vaši stravu (mléko, čerstvé ovoce a nadýmavé věci vynechte). Na zajíždění režimu máte času dost. :hug:
Přítele teď berte s rezervou, je nejpíš unavený a frustrovaný vlastní bezradností a bezmocí, protože narozdíl od vás nemá záplavu hormonů, který by mu pomohly se s novou situací vyrovnat. Dítě je velká zkouška vztahu a on nejspíš neví, jak pomoci, ikdyž chce, takže dává k dobru nevyžádané rady od tchyně.

haxnicka
Stálice 64 příspěvků 11.12.16 18:27

Kojim jak je potreba nekdy po hodine jindy po 3 jak si rekne vypije uz i 90 ml :) place hlavne v postylce pri usinani kdyz usina tak najednou zacne zrychlene dychat hazet rucickama a plakat :( kolikrat place i kdyz si ji vezmu do postele( na co ji moc nechci ucit)

haxnicka
Stálice 64 příspěvků 11.12.16 18:27

Kojim jak je potreba nekdy po hodine jindy po 3 jak si rekne vypije uz i 90 ml :) place hlavne v postylce pri usinani kdyz usina tak najednou zacne zrychlene dychat hazet rucickama a plakat :( kolikrat place i kdyz si ji vezmu do postele( na co ji moc nechci ucit)

haxnicka
Stálice 64 příspěvků 11.12.16 18:29

@krakatice ono vadi kdyz piji mleko?? To sem nevedela

Alušáček
Závislačka 3074 příspěvků 11.12.16 18:32
@haxnicka píše:
Kojim jak je potreba nekdy po hodine jindy po 3 jak si rekne vypije uz i 90 ml :) place hlavne v postylce pri usinani kdyz usina tak najednou zacne zrychlene dychat hazet rucickama a plakat :( kolikrat place i kdyz si ji vezmu do postele( na co ji moc nechci ucit)

Evidentně nechce být sama v postýlce, proč by taky měla, není to pro ní přirozené…

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Eva Decastelo: Komentují moje tlusté ruce? Musí mít chudý vlastní život!

Patří mezi nejkrásnější české moderátorky. I když před několika dny oslavila... číst dále >

Syn Dády Patrasové se pustil do Gelemové: Jsi ubohá a trapná!

Syn Dády Patrasové Felix se pohádal s milenkou svého otce Lucií Gelemovou. Ta... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena věří, že je opravdovou elfkou a pochází z jiného světa

Šestatřicetiletá Kimberel Eventide z Illinois věří, že je elfkou a má na... číst dále >

Děti rozeznám, i když brečí, říká maminka čtyřčat

Svému synovi chtěli pořídit sourozence, ale příroda tomu chtěla jinak. Místo... číst dále >

Reklama