Režim a malé miminko

217
4.1.20 20:07

Rezim a male miminko

Ahoj. Vnima nejak rezim miminko v sestinedeli? Uz od navratu z porodnice se snazim, aby se maly kolem 7-8h vykoupal, najedl a sel spinkat. Obcas mi ale usne a spi dele a tak nevim, jestli ho kvuli tomu budit nebo staci dodrzovat rezim az bude starsi a vice vnimat. Me nevadi ho vykoupat az se probudi a tedy vse posunout, jestli to teda aspon bere ze bude vedet co ho ceka, protoze hodiny urcite jeste neumi a cas asi nevnima instinktivne jeste vubec ze? Kdyz spinka tak ho nebudim, kojim prubezne a vydrzi mi spat 4 i 5 hodin. Nechci si totiz vypestovat nejaky problem se spankem apod. do budoucna. Mozna i kvuli tomu se mi budi v noci ve stejnou dobu a vetsinou max 2× za noc, takze se vyspim i ja.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
968
4.1.20 20:13

Miminko v šestinedělí spí vlastně pořád. Režim žádný nemá. Budila bych ho jen, pokud by se nebudil na kojení a nepřibíral. Taky jsem řešila buzení v noci, chtěla jsem malou budit po třech hodinách. Potom, co jsem několikrát zaspala, jsem to vzdala :-D Čím starší je malá, tím pravidelnější se celý den stává.
Nám v porodnici doporučovali koupat jednou/dvakrát za týden, nevysušuje se miminku tolik kůže. V jiné dny otřu jen obličejík a záhyby mokrou žínkou, pod vodou umyju zadeček a dupku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20663
4.1.20 20:16

Já mám nerezimove děti, já fuk jestli je to novorozenec nebo 4 lety. Prostě jedí kdy chtějí, spí kdy chtějí atd, nějaký režim je u nás zbytečný, jak na něco nemaj náladu, tak s nima nehnu. Aby jedli musí mít hlad, aby šli spát musí být unavení. Mě to i vyhovuje, že nemusím pořád koukat na hodinky jestli už není čas něco dělat. Ale je fakt že v noci spí oba krásně víceméně od narození.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
217
4.1.20 20:19

Me to pomohlo hlavne u koupani. Nejdriv mi vriskal. Ted vi co ho ceka a uziva si koupel :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1366
4.1.20 20:21

@tothova děláš to dobře, nějakým základním režimem nic nezkazíš, ono to trochu pomůže i vám dospělým, ale určitě bych nebudila jen kvůli koupání, když to uděláte o hodinu později, tak se nic nestane. První jsme koupali obden nebo podle potřeby a denně jsme začali až někdy později, jak jsme ji pokládali na zem na hrací deku. Mladší jsme koupali denně, kvůli té starší, jinak měla držky, proč ona musí a malá ne :cert:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16003
4.1.20 20:21

Ne - novorozeně má svůj vlastní rytmus a bude výrazně spokojenější, když ho budeš zvládat stíhat - s tím že se postupně bude měnit. Nějaká režimová opatření jsou na místě až mnohem později. Až se mozek nebude měnit tak překotně.

Jo a není potřeba ho koupat každej den.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
217
4.1.20 20:24

@7.straka ve vanicce taky nekoupu kazdy den, ale beru i jako koupani otrit ho mokrou zinkou :D
zadek mu myju ale denne, protoze to musi byt uleva od plenek :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13269
4.1.20 20:26

Úplně bych nebudila a neřešila přesný čas, ale třeba tu koupel bych směřovala na určitý čas, postupně to půjde dodržet. My koupeme od narození kolem šesté hodiny. Má to rád, těší se a je to prostě zakončení dne. Postupně jsme přidali večeři před koupáním a ráno jdeme společně do koupelny a uděláme ranní hygienu. Mám v koupelně lehátko a čistíme si teď už zuby společně :mrgreen: za mě teda režim je super nastavovat od začátku, ale nelámat to přes koleno. Jinak můj syn spí blbě, takže jen díky tomu režimu mě ještě nekleplo :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1366
4.1.20 20:31

@tothova jasný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1692
4.1.20 20:32

První měsíc jsem byla ráda, že jsem ráda :mrgreen: potom jsem se snažila držet alespoň to, aby v rozmezí cca hodiny chodila spát večer, plus rituály s tím spokojene, ať už koupel, masaz, převlečení do pyzama, ukolebavka… To se až na výjimky celkem dařilo. Denní režim se nám podařilo zavést až kolem třetího měsíce, teď po čtvrtém se začíná zase trochu měnit. Maminky okolo mě upozorňují, že jakmile se nějaký režim vytvori a zajede, záhy se zase změní :mrgreen: tak to úplně moc nehrotim a snažím se uspořádat den podle jejich potřeb a momentální nalady

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13269
4.1.20 20:38

@PepiKo to je pravda, že se to mockrát změní. Ale třeba s tou koupelí to fakt u nás funguje od narození. Miluje vodu. Tam přestanou bolet i zuby a přestane jakýkoliv pláč. Třeba ty masáže nesnáší a celkově ho mažu jen když má náladu ;) @tothovaa ještě umýt pod krkem, tam je to kolikrát horší než ten zadek :lol: :D my teda koupeme každý den ve vaničce, vynechali jsme asi třikrát kdy mi v šestinedělí opravdu bylo zle. Ale je to jen proto, že to má rád a já mám pocit, že jen o otřít nestačí ( hlavně mě to přišlo složitější než umýt ve vaničce, ale je fakt, že jsem PA a mám ze školy natrénováno)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10453
4.1.20 20:39

Asi záleží na dítěti. Syn si utvoří režim sám už pár dní po porodu. Koupala jsme kolem půl sedmé, do osmi v posteli. Donutil mě to o hodinu posunout a prakticky ho dodržuje dodnes, jsou mu dva. Dceři je půl roku a režim nemá absolutně žádný. Jednou spí půl hodiny dopoledne, dneska třeba usla a prodloužila si to až po obědě, spala tři hodiny. Jeden den usne v sedm, dneska ji ještě uspávám, pořád se mi tu mele v náručí a ne a ne zabrat :nevim: děti koupu obden, ale vždy ve stejnou dobu. Ale není problém, když občas vybočíme a režim se změní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1692
4.1.20 20:50

@anavi13 naše taky miluje koupání a vodu :andel: ale jsem s tím trochu opatrná, koupeme max třikrát týdně :oops: já byla jako malé dítě atopik a muž je dost silnej atopik až doteď, takže se snažím s tou její kůží dodržovat co nejvíce veškerá možná opatření už od narození, aby se ji to nerozjelo no. Ale jinak verim, že kdyby se koupala každý den, vůbec by ji to nevadilo, přesně jak píšeš, když je nějaký blby den, koupel vždycky zabere :palec: a masaz miluje chodidel :mrgreen: občas snese hrudník… a když byla menší, masirovala jsem bříško..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13269
4.1.20 21:04

@PepiKo já jsem taky atopik ;) jedna hospitalizace, dvakrát lázně :lol: manžel v dětství taky ekzémy. Syn je úplně v pohodě. Nemá ani opruzeniny ( jdu to zaťukat :lol: ), nesmím teda používat vlhčené ubrousky a používám jen bezva plenky, jiné mu vadili ( to má po mě, nesmím používat některé vložky kvůli alergii). V těhotenství jsem brala preventivně probiotika a asi to fakt funguje a nebo prostě štěstí a má pokožku v pohodě. Jako miminečko jsem ho koupala opravdu rychle a že začátku jen v čisté vodě. Takže za minutu byl z vaničky venku ( právě mi to otírání přijde méně šetrné a podle mě se ta špína jen patlá :nevim: ). Mažu jen fakt maličko a používala jsem třeba měsíčkovou Weledu. Ale spíš mažu opravdu málo, ne jak nás mazali maminky sádlem, že jsme vyklouzavali z ruky. Myslím si, že si ta kůžička musí zvyknout spíše sama než ji pomáhat ;) ale to je jen můj názor za ty roky boje s ekzémem :lol: jinak syn by teď v jedenácti měsících byl ve vaničce dokud by nezmodral, takže ho vytahuji kolikrát s pláčem, pač tam chce ještě být :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2978
5.1.20 09:26

U nás je režim docela silný, ale je to tím, že všichni tři jsme prostě režimoví od přírody. Nicméně jsem dceru nikdy nebudila a režim jí neupravovala, prostě jsem svůj denní rytmus přizpůsobovala jejímu, těm dětem se to mění každou chvilku. Myslím že to děláš dobře. Režim není o neustálém koukání na hodinky a dělání věcí na povel, ale spíš o tom, že dítě má hlad a chce spát stále v přibližně stejné časy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat