Režim po laparoskopii žlučníku

28
5.8.15 19:48

Režim po laparoskopii žlučníku

Ahoj všem. Ráda bych znala vaše rady a zkusenosti ohledně režimu po laparoskopii žlučníku. Na operaci jsem byla včera dopoledne a zítra už mě chtějí propustit domů. Jsem sice ráda za budu s dětmi a s rodinou ale přijde mi to celkem brzy. Žádné velké bolesti nemám jen trochu tlačí zbytky plynu.
Tak mě zajímá, jak jste zaváděli jídelníček, jak dlouho trvalo než jste se vrátili k normálu v jídle a v pohybu, kdy budu moct zvedat syna (má asi 8kg), kdy budu moct plavat nebo třeba spát na břiše.
Vím že nějaké info mi při propuštění řeknou ale řada bych znala vaše osobní zkušenosti.
Předem děkuji za každou odpověď

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

913
5.8.15 19:56

Tak normálně jíst jsem začala hned pár dní po operaci i když mi teda říkali, že bych měla držet ještě dva měsíce žlučníkovou dietu, ale bylo mi dobře tak jsem jedla normálně. Dceru jsem normálně zvedala tak týden po propuštění z nemocnice protože přítel už musel do práce tak jsem musela fungovat sama ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
41958
5.8.15 20:16

@IRESEK každý to snáší úplně jinak, já byla schopná opustit nemocnici po třech dnech od operace a i tak jsem sotva došla k autu, první dva dny jsem nebyla schopná existovat vůbec bez injekcí proti bolesti :roll: Prvních pár dní mi doma pomáhala máma a pak už jsem to zvládala, ale spíš tak, že jsem si snesla věci do obýváku na zem, lehla a malá se kolem mě batolila a hráli jsme si. Zvedala jsem jí jen do postýlky a vytahovala z postýlky po obědě, jinak všechno obstaral manžel. To jsem fakt dodržovala. Doktor mi poradil, že když už musím, tak se k malé nemám ohýbat, tak se namáhají víc břišní svaly. Správný postup je k dítěti si dřepnout, chytit a i s ním se zvedat. Co se týče stravy, ze začátku jsem se trošku hlídala a i tak mě docela dlouho pálila žáha než si zažívání zvyklo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24858
5.8.15 21:14

My dostali druhý den po operaci v nemocnici kynuté švestkové knedlíky, takže asi tak :mrgreen: Držela jsem se cca měsíc a pak postupně začla jíst normálně. Malou jsem správně neměla zvedat 3 měsíce, ale to jaksi nešlo, takže po týdnu už jsem musela fungovat normálně, jen jsem jí tolik netahala na rukou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
913
5.8.15 21:23

@bberanka Doufám, že je dost pomastili máslíčkem když už :mrgreen: Já jsem dostávala celý týden suchary s medem a dušenou mrkev a br. kaši jsem se těšila domů až si dám po několika měsíční dietě něco extra nezdravého :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24858
5.8.15 21:25

@Andriska :mrgreen: máslo a tvaroh :mrgreen: A k snídani čerstvé rohlíky a bílé kafe :zed: Málem nás to tam všechny roztrhlo :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
913
5.8.15 21:28
@bberanka píše:
@Andriska :mrgreen: máslo a tvaroh :mrgreen: A k snídani čerstvé rohlíky a bílé kafe :zed: Málem nás to tam všechny roztrhlo :mrgreen:

No tomu říkám dietka teda :lol: Se s váma moc nemazlili teda :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24858
5.8.15 21:30

@Andriska jen první den, byla jsem tam od po-pá. NA to, že jsem předtím byla 3 měsíce jen na sucharech a čaji, tak to byl mazec.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
913
5.8.15 21:54
@bberanka píše:
@Andriska jen první den, byla jsem tam od po-pá. NA to, že jsem předtím byla 3 měsíce jen na sucharech a čaji, tak to byl mazec.

No to jo teda taková rychlá a brutální změna stravy :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
135
10.12.18 09:20

Kdyby někoho nekdy zajímalo a googloval, přináším svoji aktuální zkušenost. Operace v úterý a ve středu jsem šla domů, doma už jsem si nemusela ani brát leky na bolest, bylo mi fajn :nevim:. Jen jsem byla unavená a pár dní ještě pospávala, hůř se mi třeba vstávalo atd. fungovala jsem docela fajn od neděle. Den v operace jsem dostala polevku a veku, k snídani sladký jogurt a doma jsem najela na zlucnikovou dietu a za týden už začnu jíst víc :pankac:.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama