Režim u 4,5 měsíčního miminka, kolik UM a budit na krmení?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Amiraa
Stálice 55 příspěvků 25.08.19 21:12
Režim u 4,5 měsíčního miminka, kolik UM a budit na krmení?

Ahoj holky,
zajímalo by mě, jestli jste měly u mimin v tomhle věku už nějaký zajetý režim (např. koupání-jídlo-spaní večer), a kolik vám děti v tomto období vypily UM za den (24h).
Vím, že by se množství UM mělo pohybovat 150-180ml na kg dítěte, my se pohybujeme na spodní hranici a mám obavu, jestli to není málo - mně děti vypijou tak cca 750-900ml UM za 24h, jak kdy, váží kolem 6,5kg). Krmíme po 3-4h přes den, ale večer usnou, spí prakticky celou noc a já je nechci budit na krmení…nad ránem kolem 6 se sami probudí. Myslíte, že bych měla mimina na krmení v noci budit, abych dodržela frekvenci jídla, nebo je lepší nechat je spát?
Díky za sdílení zkušeností! :kytka:

Reakce:
Kamkam
Ukecaná baba ;) 1573 příspěvků 25.08.19 21:20

@Amiraa nechat spát :D neblazni a buď ráda. Pokud prospívají, kašli na tabulky. Navíc toho mlika nemají nějak extra málo. Az jim to nebude stačit, tak dají vědět.

Lychee13
Závislačka 3265 příspěvků 25.08.19 21:22

Nech je spát a tancuj indiánský tanec, že ti spí celou noc. :mrgreen: Jinak syn pil UM do 3 let a nikdy nevypil víc, než 120ml. V těch 4m vypil tak 90ml max. Přibíral, tak jsem to neřešila.

Bubla Bůčková
Echt Kelišová 8375 příspěvků 25.08.19 21:23

V šest stačí, nebudila bych. Pil mi pětkrát denně 130-180ml hotového mléka, někdy to bylo 600ml denně. Důležitý je nárůst váhy, to jsme měli bez problémů. Taky už začínáš příkrmy ne? Jo a režim jsme měli, ale nebyl problém cokoliv posunout o hodinu, zejména večerní koupání

di.xi.nka01
Kecalka 127 příspěvků 25.08.19 21:23

Nemám zkusenosti s UM ale mladší syn má 4mesice a už tak mesic spi od 7h večer do cca 6h ráno…pořad jsem měla tendenci ho budit ze je to hrozna doba ale pediatricka i lekar z nemocnice mi řekli pokud prospívá nebudit tak nebudim :) a myslím ze s tím množstvím to závisí dle kg jak píšeš ale maximum je kolem toho 1l takže by mi to přišlo Ok. Důležité je jestli správně přibírá…

Khalesi
Zasloužilá kecalka 994 příspěvků 25.08.19 21:26

Jezismarjaaa nebudit :lol: uvedomujes si co pises??? A takovy poklad byc chtela budit :mrgreen:
Jak pisi nade mnou, bud nadsena, nohy nahoru a spi taky a pokud prospiva tak nic neres.

Micaella22
Ukecaná baba ;) 1847 příspěvků 25.08.19 21:39

Nech dite spat. Moje ma ve stejne veku lehce k 6ti kilum. V noci spi. Kdyz ma hlad umi se ozvat. U 2m mimina treba jeste jo, ale u 4m fakt neni treba

Amiraa
Stálice 55 příspěvků 26.08.19 15:41

Diky za reakci! Jojo, na příkrmy se chystáme, už se to blíží.

@Bubla Bůčková píše:
V šest stačí, nebudila bych. Pil mi pětkrát denně 130-180ml hotového mléka, někdy to bylo 600ml denně. Důležitý je nárůst váhy, to jsme měli bez problémů. Taky už začínáš příkrmy ne? Jo a režim jsme měli, ale nebyl problém cokoliv posunout o hodinu, zejména večerní koupání
Amiraa
Stálice 55 příspěvků 26.08.19 15:43

Díky všem za komentáře. Budit tedy určitě nebudu a jsem už klidná, že miminka papaji dostatečně - přibírají pěkně, tak snad všechno dělám dobře (při narození 2360 a 2500, teď tak mezi 6,5 a 7kg).

Váš příspěvek
Reklama