Reklama

Režim u přikrmování

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Evvcaa
Kecalka 172 příspěvků 26.01.17 06:05
Režim u přikrmování

Ahoj maminky, prosím o radu, malý má 5 měsíců a už je to pár dnů, co mi sní na oběd kolem 150 g zeleniny, takže chci začít s odpoledním ovocem. Všude se píše, že se má krmit cca ve stejnou dobu. Já ale nějak netuším, jak to provést. Od malička nemáme žádny režim, budí se pokaždé jinak, spí jinak, je rozdíl když se jde odpoledne na procházku nebo nejde, jediné co se nám daří je koupání, večerní kojení a uspávání ve stejnou dobu (to neznamená že usne ve stejnou dobu). Oběd se mu snažím dávat o půl 1, ale někdy se mi nacpe prsem třeba hodinu před a to mi pak nic moc nesní. Jak to teda praktikujete s kojením? Nedokážu si představit, kdy nacpat tu odpolední svačinku a už vůbec ne snídani a večeři. A ještě jeden dotaz, mlíčko se přizpůsobuje potřebě, takže když teď začne více jíst něco jiného, zřejmě začne ubývat, a co pak třeba při růstu zoubků, když nebude chtít papat? Není lepší třeba po obědě odsát, ať tvorba neklesne? Nebo si zamrazit do zásoby?
Moc prosím napište mi tady některá, což už dává více jídel za den, co kdy a jak často u toho kojí. A hlavně co dáváte na večeři. Děkuji. :)

Reklama

Reakce:

Jana206
Nadpozemská drbna 26269 příspěvků 26.01.17 06:14

Prikrm jsem davala, jak to vyslo, vzhledem k probuzeni, poslednimu kojeni, nalade a taky casu. Hodiny jsem vubec neresila.
Na snidani, veceri a odpoledni svacinku je cas.Novy prikrm cca po trech tydnech, pokud dite neprojevi zajem driv. Svaciny jsem tak do roku vubec nedavala, mozna krupky po nakojeni.Jak u ktereho ditete.Ale nic jsem nehrotila podle hodin.

Borůvka1990
Kelišová 5431 příspěvků 26.01.17 06:15

Tak 150g zeleniny na 5ti měsíční je mazec :mrgreen: Kojené děti obvykle do 6ti měsíců nic kromě mlíčka nepotřebují, tak je asi jedno, jestli sní hodně, nebo jen dvě lžičky. Pokud už takhle papá, tak ti asi mlíčko ubývat bude. Zkus odstříkávat, nebo častěji kojit. Co dávat ovoce k večeři?

Svistice
Neúnavná pisatelka 16930 příspěvků 1 inzerát 26.01.17 06:35

@Evvcaa Je nějaký racionalni důvod, proč dite převádět co nejrychleji na nemlecnou stravu? Čas je fuk, ty taky nesvacis vzdy v 15:48.

Jana206
Nadpozemská drbna 26269 příspěvků 26.01.17 07:17

Já jsem jednu dceru začala přikrmovat už v 5,5 měsících, měla hlad, jinak bych vydržela déle. Dělala jsem to klidně tak, že jsem jí trochu dala před usnutím, nakojila a zbytek dojedla po probuzení. Snědla takto celou malou skleničku od Hami, což je myslím 120g.

iizabela
Zasloužilá kecalka 688 příspěvků 1 inzerát 26.01.17 08:23

Co se tyče prikrmu, mrkněte na odkaz..a vsechno bude ok, laktace se nesníží pokud budete prikrm přidávat a ne jim nahrazovat kojeni, miminko si bude postupně zvykat na jidlo…ridte se dítětem :palec:
 http://www.mamila.sk/…e-a/prikrmy/

Evvcaa
Kecalka 172 příspěvků 26.01.17 08:59

Děkuji za rady :) přikrmovat jsem začala protože nebyl plně kojený a díky tomu se mi podařilo snížit množství nutrilonu, už ho vyžaduje jen večer a nevidím na tom nic špatného, spoustu maminek přikrmuje od 4. měsíce, ikdyž plně kojí, aby mimčo postupně ochutnávalo a zvykalo si a když mu začne chutnat, tak proč mu bránit? Ze začatku mi taky spapal jenom dvě lžičky, nijak jsem ho nenutila.

medunka23
Kelišová 6750 příspěvků 26.01.17 09:08

@Svistice odpovím za zakladatelku, existuje pokud máš žravé dítě :mrgreen: :mrgreen: moje mladší, aktuálně 6M přikrmovaná od necelého pátého měsíce kdy se začala sápat po jídle, během 14ti dnů doslova sežrala 120g zeleninky, večer jsem jí začala dávat taky masozeleninu je to tak 14 dní a teď jsem začala ráno kaši nebo ovoce, nebo někdy vezme zavděk prsem, je to teda šíleně rozházené, ale řídím se podle potřeb dítka. Starší kojená nebyla, ale jíst pořádně začala až po tom roce. Prostě každé dítě je jiné a u téhle jen zírám kolik se toho do tak malého tělíča vejde 8o :lol:

zoy
Ukecaná baba ;) 1495 příspěvků 26.01.17 09:53

@medunka23 S tím plně souhlasím. Taky mám žrouta. I když váhově předpisově přibíral, tak jsem začala přikrmovat na začátku 5.měsíce. Poslední týden před příkrmy se kojil po hodině ve dne v noci, zkoušela jsem i vážit, kolik toho vypije, a mlíka měl dost. Od sedmi měsíců má tři příkrmy za den + 4 kojení ve dne a 2 v noci. Když spucne 200g příkrmu a ještě hledá, tak dokojuju. Ale zase je fakt, že v necelých osmi měsících nosí oblečení velikosti 80, leze a stoupá si, tak tu energii asi potřebuje.

Reklama

Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Eva Decastelo: Komentují moje tlusté ruce? Musí mít chudý vlastní život!

Patří mezi nejkrásnější české moderátorky. I když před několika dny oslavila... číst dále >

Eva Decastelo: Komentují moje tlusté ruce? Musí mít chudý vlastní život!

Patří mezi nejkrásnější české moderátorky. I když před několika dny oslavila... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pětkrát o očekávání: Submisivní muž ženě neimponuje, říká psycholožka

„Bez ohledu na proměnu společnosti a generační rozdíly očekává stále žena... číst dále >

Co s vámi udělala? řvala po Výměně Kristýna na své děti a opustila je

O své minulosti Kristýna (23) z Výměny manželek mluvila málo. A když už, tak... číst dále >

Reklama