Režim vašeho dítěte 21 měsíců

valerie.8899
27.11.19 13:54

Režim vašeho dítěte 21 měsíců

Zdravím všechny, poslední dobou začínám být celkem unavená z dcerky. Přijde mi, že nemá žádný režim. Ještě tak před dvěma měsíci chodila pravidelně přes den spát, ale asi ty poslední dva měsíce jsou uplne krizové. Odpolední spánek bojkotuje, když si s ní jdu lehnout na pohádku, vyslechne si ji a pak z postele stejně uteče. Nepomáhá, když dělám, že spím, odejde a dělá si svoje v pokojíčku. Kdyz ji zavru v pokojicku, stejně lumpaci a niidy neusne. Začíná být unavená kolem půl čtvrté, to by v pohodě usla, ale to už se mi ji ani dávat spát nechce. Buď spí klidně do šesté a pak vyvádí večer třeba do 23h, když ji budím, je pak protivná minimálně hodinu a stejně nejde spát dříve než o půl desáté. Tak ji pak už raději nedám spát vůbec a usne třeba před 19h. Problém je ten, že už mi to leze na nervy, celý den s ní, nemam tu žádnou babičku, která by přišla a třeba aspoň na hodinu si ji vzala. Manžel přijde odpo z0 prace, ale venku už je stejně tma, takže s ní stejně nikam nejde. Navíc je hodně fixovana na mne, kojila jsem do 19mesicu, tak byla vždy zvyklá usínat se mnou, což vyžaduje do teď. Když to s ní jde zkusit manžel, utíká ke dveřím a říká maminka maminka. Miluji ji, ale jsem z ní už fakt unavená. Navíc jsem v 7tt s druhym a fakt se mi chce pořád spát. Dospěla jsem k závěru, že už ji dam aspoň na jednu noc k mojí mamce, bydlí sice 50km od nás, ale věřím, že to malá prostě zvládne. Babicka k nám o víkendech jezdí, takže mala je na ní zvyklá. Dokonce už si říkám, že ji někdy na dopoledne dám do takových těch soukromých jeslí, ať mám aspoň hodinku pro sebe doma v klidu. Tim jak prostě nechce vůbec přes den spát, tak jsem z ní celkem vyřízena…:-(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2145
27.11.19 14:06

A v kolik ráno vstává? Syn má 22 měsíců a vstáváme před sedmou, protože musím starší odvést do školky. Projdeme se teda hned ráno do školky plus to spojíme s nákupem, nebo hřištěm, popřípadě pomáhá s úklidem, hrajeme si, tancujeme a teda po obědě nemá problém usnout…jako není to na povel, půl hodiny tam s ním ležet musím, ale usne. Spát pak chodí s tou starší v devět. Zkus jí víc utahat dopoledne. No ale prý jsou teda děti, které už kolem toho druhého roku přes den nespí :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1558
27.11.19 14:11

@valerie.8899 je to narocny a clovek nevidi „svetlo na konci tunelu“… Ale neboj, bude lip! Hele a proc spi ve velky posteli, kdyz z ni utika? Nase dvouleta, kdyz v poledne zdrha z postele, dostane spacak a putuje do postylky, z toho se nedostane a jelikoz uz to vi, tak lehne a do 5 minut je tuha 🙂 reknu ji, ze si jdu udelat kaficko a ze si ho chci vypit v klidu a ona rozumprdka me jako necha, je rada, ze vi, co delam. Obcas na me zakrici, tak na ni zavolam, ze piju kafe a ona usne. Asi bych ji na tvrdaka zamezila v pohybu po pokoji. Rekla bych pohadku, dala pusu a odesla bych. Nase by neusnula, kdybych s ni byla v pokoji, delala by kraviny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1558
27.11.19 14:14

Jo a kojila jsem taky do 20 mesicu a byla zvykla usinat u prsa. Ale hned, jak jsme prestaly kojit, zacala usinat sama. Usina v 19, vstava kolem 6 a obvykle spi hodinku a pul az dve po obede.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
487
27.11.19 20:28

Největší problém asi je dostat ji usnout v to poledne, když evidentně do večera nevydrží -
tak je to nutný. Hold bych udělala vše pro to, aby usnula. Moje stejně stará by taky dělala doma blbiny, usne jen v kočárku a to říká NECI PINKAT a za deset minut je na dvě hodiny tuhá :srdce: Když byl starší v jejím věku, už byl komplet bez kočárku a kroutila jsem očima když jsem „tak staré“ dítě viděla usnout JEN v kočárku… ale když se jinak neuklidni co s ní (a to večer usíná sama ve své postýlce, byla do 18ti měsíců zvyklá usínat na prsu)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat