Režim versus "akčnost" s miminkem

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

OhHOney
Stálice 68 příspěvků 07.02.18 15:56
Režim versus "akčnost" s miminkem

Ahoj,
prosím, nesmějte se mi, můj dotaz bude pro zkušené maminky asi stupidní, ale jsem vyplašená prvorodička a vrtá mi to hlavou :) Mám šestitýdenní miminko, to samozřejmě ještě žádný režim nemá, kromě toho, že dodržujeme aktivní den a tichou noc a večerní koupání :)
Ale jde o to, že všude čtu, jak je důležité mít s kojencem předvídatelný režim, aby se mu neustále opakovaly činnosti, aby si zvyklo, že věci jdou v určitém sledu, aby mělo pocit bezpečí atd., prostě snaha o co největší rutinu. Jenže jak do toho pak zapadá, když si naplánujeme nové aktivity, návštěvu, úplně jinak prožijeme den např. na výletě apod.? Nebude miminko rozhozene, když najednou pojedeme navštívit kamaradku? Nebo poprvé pojedeme dyl autem? Nebo bude muset usnout někde jinde, než ve svojem?

Ráda bych zajela krátce navštívit kamarádku z porodnice, co bydlí jen pár kilometrů od nas, ale říkám si nové prostředí, rozhození našeho režimu, nové vjemy.. ale zas je mi jasné, že nebudeme věčně doma a opakovat vše na minutu.. takže - jak prosím skloubit režim a zaroven jistou „akčnost“? :D

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

pikola
Neúnavná pisatelka 18727 příspěvků 07.02.18 15:59

No určitě to není o tom, aby jsi seděla přivázaná doma, spíš o tom aby jsi věděla i ty, kdy má co přijít a podle toho si to třeba plánovat. Jako že po jídle spí a je ideální jet autem, nebo kdy má jíst.

lucenka
Vesmírná mluvilka 31221 příspěvků 07.02.18 15:59

Nijak jsem to neřešila a s klukem cestovala od chvíle, co nás pustili z porodnice. Žádné následky to nezanechalo. Nedělalo mu problém vybočit ze zajetého režimu.

Uživatel je onlineLidym
Ukecaná baba ;) 2196 příspěvků 7 inzerátů 07.02.18 16:06

Tak to vyzkoušej a uvidíš. Některá mimča režim vyžadují a některým je to jedno. Základ je asi spaní. Jak dlouho pojedeš, aby se buď vyspalo v autě nebo u kamarádky. První syn v autě řval jak tur, tak jsem zásadně jezdila delší trasy v době, kdy měl spát. A ty kratší jsme museli přežít :mrgreen:

kavulenka
Ukecaná baba ;) 1292 příspěvků 07.02.18 16:10

@Lidym souhlasím, režim jako režim bych řešila až kolem roku. Režim v tomhle kontextu je spíš podle mě myšlen.. Kolem 9-10 bude jist, pak vydrží nějakou dobu vzhůru, pak cca 2 hodinky spí, atd. Mezi 6-7 být ideálně už doma páv koupeme

ivunak
Ukecaná baba ;) 1897 příspěvků 07.02.18 16:10

Já jsem se režim snažila ze začátku celkem dodržovat, věděla jsem, kdy malá spává, kdy bývá vzhůru a podle toho jsem si plánovala věci. Je fakt, že dcera měla režim pravidelný, takže to nebyl problém naplánovat. Cestu ke kamarádce bych naplánovala v době, kdy nespí a pokud bych se tam zdržela, dala bych jí spát i tam. Rozhodně bych jí režim dne neměnila.

jamik1416
Kecalka 132 příspěvků 07.02.18 16:12

Tak ono taky záleží na konkrétním dítěti, každý prcek je jiný :) Moje starší dcerka když nedoslala na čas svoje kojení, nebyla ve své postýlce a zavinutá jen v té jedné konkrétní zavinovačce… následoval řev a peklo :roll: zato té mladší to bylo úplně šumák a usnula úplně kdekoliv a kdykoliv. Doporučuji vyzkoušet, pokud bude prcek změny režimu špatně snášet, nechala bych to být a návštěv objížděla až bude o něco větší…

Hoa Mai
Kelišová 5437 příspěvků 14 inzerátů 07.02.18 16:21

@OhHOney Jsou miminka vyloženě režimová a miminka, která nějaké denní rytmy úplně ignorují. Jsou miminka, která špatně snášejí změnu prostředí a vyžadují pobývání doma a jsou miminka akční, která se naopak doma nudí a změny prostředí a nové aktivity přijímají s nadšením. Záleží jaké miminko máš doma.
Ale v zásadě se akčnost a režimovost nevylučuje. Moje děti byly obě dvě režimové, ale zároveň hlavně ten první nesl špatně domácí nudu a už od kojeneckého věku vítal různé aktivity. Jediné omezení pro mě bylo naplánovat tyto aktivity na dobu bdění - pokud šlo např. o návštěvu herny, cvičení s miminky nebo plavání. Pokud jsme cestovali, byli na návštěvě, na výletě, v restauraci apod., bylo potřeba jen zajistit, aby se mohl v pravidelnou dobu najíst a vyspat. Jíst se dá kdekoliv, krom jízdy autem, zvlášť když kojíš a spát se dá v autosedačce, cestovní postýlce, kočárku, šátku. Já si naopak myslím, a osobní zkušenost mi to potvrdila, že je dobré s aktivitami mimo domov začít co nejdříve, pak to dítě bude vnímat jako něco normálního a nebude rozhozené.

Tichošlápek
Echt Kelišová 9146 příspěvků 07.02.18 16:26

U nás to ten den proste vždy rozhodilo. Noc pak stala za prd a dalsi den uz jsme zase jeli v normálním rytmu. Neměla jsem to rada, se staršími dětmi uz je to lepší

dana.dv
Zasloužilá kecalka 680 příspěvků 07.02.18 16:31

S dcerou jsem si po šestinedělí zajela režim, od roka jsme jen vypustili dopolední spaní. Byla velmi klidná, režim jí vyhovuje, nemá ráda změny. Já se na čas spaní mohla spolehnout a v tu dobu mít pozvané klienty doma do kanceláře a dceru na chůvičce. V podstatě nám to funguje v +-stejné časy i ve 3 letech. Perfektní je spaní po obědě 13-16h :)) Výlety plánujeme tak, abychom na spaní byli doma nebo se přesunovali někam zrovna autem.

Annnit
Kecalka 153 příspěvků 07.02.18 16:53

Ahoj, pro me dodrzovani rezimu znamenalo dodrzovat dobu spanku, jidla, vecernich ritualu. Tomu jsem se podrizovala a krute se mi vymstilo, kdyz jsem toto nerespektovala. Jinak kazdy den je u nas jiny a syn je v pohode. Ja jsem hodne akcni maminka, casto vyletujeme, jezdime na bazen, do heren, ke kamaradkam, na chatu. Cestujeme vlakem, autem, busem. Syn je pohodar, vyzaduje jidlo a spanek ve svuj cas a zbytek je mu jedno a ja to vzdy plne respektuji. Je to dobrodruzny tvor po mame. Kazde dite je samozrejme jine, ale ja si osobne myslim, ze nejakym extremnim rezimem si clovek akorat zadela na problem, protoze dite pak nebude schopne prijmout jakoukoliv zmenu, i kdyz to zrovna bude nevyhnutelne.

Annnit
Kecalka 153 příspěvků 07.02.18 16:55

@Hoa Mai Uplne jsi to vystihla, jsem stejneho nazoru ;)

EmmaAnna
Závislačka 3398 příspěvků 07.02.18 16:56

Naštěstí malá moc na režim není. Já tedy vůbec :nevim: Kojila jsem, takže jídlo měla, jak si řekla. Ale spánek se řešil tak, že holt spala i v kočárku, autosedačce atd. Snažila jsem se ji nebudit, ale často se stalo, že jsem ji musela z kočárku někam přendat. Moc se většinou nevzbudila a spala dál.

lleennttiillkkaa
Generální žvanilka 22807 příspěvků 07.02.18 17:16

@OhHOney jediná, pravidelná činnost, kterou jsem dodržovala s takhle malými dětmi, bylo večerní koupání v určitou hodinu, samozřejmě ne na minutu přesně, ale řekněme mezi 18.30 -19.00. Dál jsem jela dle potřeb dítěte, jedlo když mělo hlad, ven jsme chodili tak, jak nám to prostě vyšlo atd.

Verun83
Echt Kelišová 8432 příspěvků 33 inzerátů 07.02.18 18:16

Deti mely rezim od narozeni. Jedly i vcelku pravidelne po 2-3h. Tak jsem ho dodrzovala. Jezdila na jejich spani, jinak v aute rvaly. Kdyz jsme nekde byly, tak se slo proste ven, aby mohlo dite spat v kocaru.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

Vondráčková se uzavřela do sebe. Jaké jsou teď její plány a co bude dělat?

Prožívá nejhorší období svého života a projevuje se to na její psychice.... číst dále >

Pokrývač z Poděbrad si odvezl krásnou Andreu domů. Pomejemu zůstaly oči pro pláč!

Jiřímu Pomejemu vyhasla i poslední jiskřička naděje, že se k němu jeho... číst dále >

Články z Ona Dnes

Svět mě dřív štval, dospěla jsem teprve nedávno, říká Simona Babčáková

Proměna herečky Simony Babčákové na blondýnu se promítla i do chování lidí... číst dále >

Seznamka muže snů nedodala. Musí Tereze zaplatit odškodné, rozhodl soud

I smůla může být někdy užitečná. Rozvedená sedmačtyřicetiletá Tereza Burkiová... číst dále >

Reklama