Rh faktor - vaše zkušenosti

Anonymní
27.10.20 07:02

Rh faktor - vaše zkušenosti

Ahoj holky, obracím se na vás s dotazem. Mám Rh faktor - doktor mi říkal že ve 28tt půjdu na injekci vy co to znáte víte. Chci se zeptat pokud to dobře chápu, pokud manžel bude mít také Rh-, tak je vše v naprostém pořádku? Na žádnou injekci nemusím ne? Pokud bude + je lepší abych injekci podstoupila. Jaké jsou vůbec rizika, kdyby mimco mělo + a já injekci neměla? Vždyť za našich rodičů žádné injekce nebyly :nevim: :nevim:. Děkuji moc :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
23939
27.10.20 07:05

Ja jsem urcite ve veku tvych rodičů a injekci jsem mela. Jen se davala az po porodu. Otec je vzdy nejisty, takže se na nej nebere ohled. A nebezpečné to muze byt pro dite.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.10.20 07:09

@vokishka to já vím že byla, ale až po porodu, zda se vědělo, že mimco má odlišný faktor. Ja tedy v tom pripade nechápu, proč se injekce dává 28tt když dříve se dávala až po? S mimcem to udělá v bříšku něco? Moc tomu tím pádem nerozumím nebyla tedy ta injekce po porodu zbytečná? :think:

• Citovat
  • Nahlásit
2984
27.10.20 07:15

A nevyšly ti z krve protilatky? Jinak mě nenapadá, proč by ti dávali injekci teď.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
734
27.10.20 07:16

Pokud je dítě +, tak se navzájem ohrožujete na životě. Tvoje tělo ho začne brát jako vetřelce (snaží se ho odstranit). Proto se ta injekce dává. Zkus si tom něco přečíst, google ti pomůže. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.10.20 07:27

@Oneilka četla jsem a chapu co se děje, ve 28tt. Se dává injekce kvůli tomu aby při porodu když se setká moje a miminka krev, tak nenastalo poškození to chápu. Ale píšou také že je to hlavně kvůli dalšímu otehotneni. Teď jsem trošku z toho špatna, protože jsem ored půl rokem prodělala biochemicke tehotenstvi tak zda se do toho i to počítá, nebyl ani tedy zloutkovy ani gestacni jen slabě pozitivní testy a za pár dní to odešlo s menstruaci..

Nene protilatky mi vyšly negativní, injekce se dává z prevence a jdu na ni až 28tt. Ta se dává všem ženám s rh-. 8o

• Citovat
  • Nahlásit
2984
27.10.20 07:32
@Anonymní píše:
@Oneilka četla jsem a chapu co se děje, ve 28tt. Se dává injekce kvůli tomu aby při porodu když se setká moje a miminka krev, tak nenastalo poškození to chápu. Ale píšou také že je to hlavně kvůli dalšímu otehotneni. Teď jsem trošku z toho špatna, protože jsem ored půl rokem prodělala biochemicke tehotenstvi tak zda se do toho i to počítá, nebyl ani tedy zloutkovy ani gestacni jen slabě pozitivní testy a za pár dní to odešlo s menstruaci..Nene protilatky mi vyšly negativní, injekce se dává z prevence a jdu na ni až 28tt. Ta se dává všem ženám s rh-. 8o

Nedává. Já jsem taky RH -. Čekám třetí dítě a dostala jsem ji jen po druhem porodu, dcera je RH +. Jinak vzdy me sledovali jen protilatky v těhotenství.

Příspěvek upraven 27.10.20 v 07:32

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
734
27.10.20 07:32

Já bych to osobně asi tolik neřešila a byla ráda, že máme zdravotnictví na takové úrovni… To biochemko se do toho počítat nebude, muselo by se jednat o plod, kde se ta krev „míchá“

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9804
27.10.20 07:34
@vokishka píše:
Ja jsem urcite ve veku tvych rodičů a injekci jsem mela. Jen se davala az po porodu. Otec je vzdy nejisty, takže se na nej nebere ohled. A nebezpečné to muze byt pro dite.

Přesně tak, nicméně to neznamená, že se s tím nedá nic dělat. Zakladatelko já jsem B - a partner také B-…věděli jsme tedy s jistotou, že dcera bude také B-
Partner si jako samoplátce nechal zjistit krevní skupinu, abychom měli na to papír. Moje Dr. si okopírovala do dokumentace a do kartičky těhotenské nepsala, že odmítám aplikaci protilátek v 28tt a já jí to podepsala. V porodnici jsem opět dávala potvrzení o partnerovo krevní skupině s tím, že odmítám aplikaci protilátek po porodu. Vše v pohodě. Doktoři jen potřebují abys jim potvrdila, že je to na tvojí žádost. Mě to takto poradila moje Dr.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1510
27.10.20 07:35

Ja ji taky nedostala, jen mi na gynde brali krev na protilatky.Ale v porodnici se divili, že jsem ji měla mit už v těhotenství. Jinak po každém porodu, to je 3×, jsem injekci vždy dostala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.10.20 07:35

@Martina84 aha dobře takže kdyby mi vyšly protilátky pozitivní, tak je to horší. Ty mám zatím negativní no tak uvidíme, jo to určitě já spíš jen tohle všechno slyším poprvé.. čekáme první minco tak obavy tu jsou. Třeba je manzel také rh-. Děkuji moc

@oneilk obavy tu jsou…za to nemuzu :?. Dobře tak děkuji za radu :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
27.10.20 07:36

@Majinka7 a protilátky tě vycházeli negativní?

• Citovat
  • Nahlásit
240
27.10.20 07:36

Mně zase gynekolozka řekla, že ta injekce v 28tt. je jenom marketingový tah, že úplně stačí píchnout 1×, a to po porodu. Pokud na ní prý trvám, tak mě na ní pošle, ale podle ní vyhozené penize.
Navíc malé hned po porodu odebrali krev, aby zjistili, jaký Rh faktor má. Navíc jsem jim říkala, že já i manžel jsme 0 Rh negativní. No jake bylo překvapení, že malá taky :D takže mi nic nepichali. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.10.20 07:40

@Monty1505 manžel právě jde taky ve čtvrtek na odběry aby zjistil jaký má RH faktor a skupinu. Pokud právě bude také negativní tak je jasné že mimisek také no tak uvidíme, hlavně tu injekci objevili ve 28tt až v roce 2014 tady V čr do tě doby se to asi tolik neřešio no :think: uvidíme co bude mít manžel, hlavně doktor mi to ani nějak nevysvětlil.. pouze mi řekl že je vše pořádku a že jsem RH negativní tak že ve 28 půjdu na injekci. Hotovo dvacet.. Ja vůbec v tu chvíli nevěděla o vem mluví ale je v průkazce kolonka jak fik tak jsem sirikala asi je to normální.. a až pak jsem si o tomcetla.. :roll:

• Citovat
  • Nahlásit
9316
27.10.20 07:45

Já tedy byla těhotná a rodila obě děti v Německu, injekci jsem u obou dostala ve 28.tt automaticky bez ohledu na otce, ten je dle lékaře vždy nejistý a bez ohledu na protilátky. Po porodu zjišťovali Rh faktor dítěte a podle toho dávali / nedávali druhou. Dostala jsem obě, děti zdědily Rh faktor pozitivní po otci. Dítěti v bříšku to nijak neublíží a za další bezproblémové těhotenství mi to stálo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama