Reklama

Rh negativní a vysoké protilátky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 Další »

Reklama

Iwet88
Stálice 71 příspěvků 13.02.18 19:13

Zdravim maminky, chci obnovit diskuzi. Jsem 36. tt a mam 0 Rh negat a prudky narust protilatek, takze me Dr. predava na rizikove tehotenstvi a pravdebodopne me ceka vyvolany porod. Sledovana jsem byla, vse bylo v norme a posledni odběr se to zhorsilo. Byla jste nejaka na tom stejne, jak dlouho jste byly s miminkem v nemocnici kvuli te žloutence co nejspis bude mit?

Tejule
Zasloužilá kecalka 541 příspěvků 13.02.18 20:44

Nenechala sis dát ani D? Je divné že máš, tak vysoké protilátky po ani D imunoglobulinu.

Iwet88
Stálice 71 příspěvků 13.02.18 21:13

Prvni injekci jem dostala po prvnim porodu a ted jak se mi to hlidalo a to se mi ty protilatky i zlepsily, tak se to jen sledovalo a najednou se ti vyhouplo. Snad jsem Dr. pred tim pochopila, ze by ty injekce resili az na rizikovy poradne.

Tejule
Zasloužilá kecalka 541 příspěvků 13.02.18 21:28

Tak tomu já v tom případě nerozumím… Běžně se u Rh negativních matek dává ani D ve 28 tt preventivně… Hlídání, nehlidani protilátek, to se dělá stejně. Bohužel hromada matek to odmítá, protože si přečtou na dr googlovi, že to je vlastně zbytečne, pak brecej nad rozlitym mlikem… Pokud ti to doktorka nenabídla, ba dokonce tě do toho,, netlacila,, tak bych ji šla poděkovat… Hodně jsem to studovala, řekla bych že každý vigilni doktor to doporučuje. Bohužel nyní ti nezbývá než se smířit s tím že tam bude veliká hyperbilirubinemie a snad to bude ta nejhorší komplikace co vás potká… Počítej s tím, že se se vám hospitalizace protáhne o 4-5 dnů, když to půjde dobře.

sladke-mameni
Ukecaná baba ;) 1695 příspěvků 14.02.18 07:28

@Tejule Není to úplně pravda, v prvním těhotenství jsem chodila na gyndu v Praze (soukr. kvalitní centrum), kde mi Anti-D preventivně v těhu nedoporučovali, pouze pokud by se zvýšily protilátky. Teď v druhém těhotenství u jiného doktora v krajském městě totéž. Oba mi řekli to samé, je to preventivně zbytečné.

Tejule
Zasloužilá kecalka 541 příspěvků 14.02.18 10:48

Aha ok. Tak to dávají těhotným pro srandu králíkům asi. Nebo že by zase chtěli na tom ti doktoři vydělat… Farmaceutický průmysl noo :potlesk: 30 :potlesk:

hana_farkasova
Nováček 10 příspěvků 18.04.18 11:49

Mně ji zapomněli dát, ač jsem se s ní při každé návštěvě připomínala a teď jsem ve 34. a mám prudký nárůst protilátek. Jsem na infarkt z toho.

Tejule
Zasloužilá kecalka 541 příspěvků 18.04.18 11:58
@hana_farkasova píše:
Mně ji zapomněli dát, ač jsem se s ní při každé návštěvě připomínala a teď jsem ve 34. a mám prudký nárůst protilátek. Jsem na infarkt z toho.

Bych se Teda ozvala, že jim mockrat dekujes, za způsobené komplikace…

hana_farkasova
Nováček 10 příspěvků 18.04.18 13:35
@Tejule píše:
Bych se Teda ozvala, že jim mockrat dekujes, za způsobené komplikace…

No teď už s tím nic neudělám. Nicméně pokud by se nedejbože malé něco stalo a souviselo by to přímo s tímhle zandbáním, soudila bych se. Ale podle toho co tu čtu je to řešitelná situace?

Iwet88
Stálice 71 příspěvků 18.04.18 17:45

Měla jsem to samý, prudký nárůst ve 36. tydnu jak pisu nahore. Uz jsem po porodu a maly byl v pořádku. Jen mě silnejsi zloutenku a musel byt na fototypu. Rodila jsem v utery v noci a pustili nas v neděli.

blaba
Povídálka 32 příspěvků 23.04.18 16:51

@hana_farkasova Mohu se zeptat jestli je to vaše první a nebo druhé či více těhotenství? A pokud druhé a více jestli děti byly RH+ nebo RH-?

hana_farkasova
Nováček 10 příspěvků 23.04.18 18:59
@blaba píše:
@hana_farkasova Mohu se zeptat jestli je to vaše první a nebo druhé či více těhotenství? A pokud druhé a více jestli děti byly RH+ nebo RH-?

Je to mé první těhotenství.

blaba
Povídálka 32 příspěvků 23.04.18 19:05

@hana_farkasova Děkuji za odpověď. Dost mě to zajímá. Jsem také RH-. V prvním těhotenství jsem si tu injekci dát nenechala a malej je RH- po mě. Takže pohoda. Teď jsem těhu podruhé, tak mě to rozhodování čeká znovu. Hodně jsem si o tom tenkrát nastudovala.
Můžu se ještě zeptat, jestli jste měla protilátky od začátku a nebo na začátku byly negativní a vyskočily později? Taky jestli jste neprodělala nějaký potrat nebo krvácení v začátku nebo v průběhu těhu? Případně transfuze apod.

hana_farkasova
Nováček 10 příspěvků 23.04.18 23:14
@blaba píše:
@hana_farkasova Děkuji za odpověď. Dost mě to zajímá. Jsem také RH-. V prvním těhotenství jsem si tu injekci dát nenechala a malej je RH- po mě. Takže pohoda. Teď jsem těhu podruhé, tak mě to rozhodování čeká znovu. Hodně jsem si o tom tenkrát nastudovala.
Můžu se ještě zeptat, jestli jste měla protilátky od začátku a nebo na začátku byly negativní a vyskočily později? Taky jestli jste neprodělala nějaký potrat nebo krvácení v začátku nebo v průběhu těhu? Případně transfuze apod.

Aha, no žádný potrat, krvácení ani transfuze nebyla a vyskočily až teď. Nevíte co to znamená a jak se to řeší? Dnes mi odebírali znovu v Motole a prý pokud to bude patologické, ve čtvrtek mě hospitalizují. Nikdo mi nic nevysvětlil, k čemu hospitalizace, nic. Nevíte?

Kamys
Kecalka 405 příspěvků 24.04.18 07:49

Hospitalizace je kvůli tomu, aby se hlídalo miminko. Jak jsou protilátky moc vysoké, znamená to že vaše tělo začíná brát miminko jako „zánět“ a snaží se proti němu bojovat. Myslím, že se hlídají průtoky miminka. Já jsem taky Rh - a protilátky mi hlídají od začátku, protože mi od začátky vychází pozitivní, ale ještě tam záleží které konkrétně a jak jsou vysoké. Takže určitě si miminko pohlídají. Přeci jen alespoň ví co musí hlídat.

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Asia Argento zakouší vlastní hořkou medicínu: Vraťte mi moji práci! škemrá

Herečka Asia Argento (42) přišla o post porotkyně v italském X Factoru, neboť... číst dále >

Mišíka a Arichtevu podržely divačky: Kdyby Bagárová hrála v seriálu...

Zatímco si publikum pochvaluje nadupadný ročník, soutěžící StarDance 2018... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >