RH negativní - druhé dítě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Maritha
Kecalka 113 příspěvků 10.02.17 07:40
RH negativní - druhé dítě

Ahoj holky,

chtěla bych se s Vámi poradit.

nyní jsem podruhé těhotná, mám negativní RH faktor. Po prvním porodu mi v porodnici podali injekci.
Nyní mi doktorka nabídla dát tuto injekci už v 28.tt. Jenže tato injekce je zpoplatněná 1800 Kč :roll:
Můj dotaz zní? to jako ta injekce co mi dali po prvním porodu nestačí?
Doktorka mi to doporučila ale já z toho mám dojem, že to je jen byznys pro doktory :nevim: co myslíte?

Přečtěte si článek: Druhá doba porodní a co dělat?

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:

misulka1234
Závislačka 4562 příspěvků 10.02.17 07:47

@Maritha ja mam taky negativni RH faktor a dr mi rikala, ze ji dostanu. Ale u prvniho jsem neplatila nic. Ani ted se nezminovala ze by to bylo zpoplatneno :think:

Misschelle
Echt Kelišová 9352 příspěvků 10.02.17 07:48

V těhotenství jsem jí odmítla. Nechala jsem si jen ještě jednou vzít krev na protilátky. Další jsem si nechala píchnout až po druhém porodu.

Judithkaj
Nováček 10.02.17 07:48

Mně ji nenabídli, ale v porodnici se pak ptali, zda jsem ji dostala. Neměla jsem pozitivní protilátky, takže vše v pořádku. Pichli mi ji až na šestinedělí, kdy se zjistilo, že je dítě Rh pozitivní. Kdyby mi ji nabídli, tak bych si ji dát nechala. Znám se :)

mau-mau
Závislačka 3195 příspěvků 10.02.17 07:57

Já ji dostala taky ve 28.tt ve druhém těhotenství, ale zadarmo. :think: Protilátky jsem neměla. Obě děti jsou Rh +. Je to 2r zpět. Třeba byla nějaká změna úhrad, nebo doktorka vydělává :think:

mau-mau
Závislačka 3195 příspěvků 10.02.17 07:59

Jo a po porodu jsem dostala ještě jednu.

Jana206
Nadpozemská drbna 26513 příspěvků 10.02.17 08:00

Ona je teď zpoplatněná?
Mám 4 děti, jsem Rh negativní. Druhé dítě v pořadí mělo hemolytickou nemoc novorozenců - souvisí s negativním rh faktorem, krevními skupinami, mělo těžkou žloutenku léčenou v porodnici pod světlem, po týdnu z porodnice domů a po pár dnech znovu do nemocnice pod světlo.
První dítě mělo lehkou žloutenku, třetí a čtvrté dítě nemělo ani zvýšený bilirubin. Všechny děti rh pozitivní.
U prvních dvou dětí jsem injekci dostala až po porodu, u třetího a čtvrtého už v těhotenství. Nic jsem neplatila. A nechce se mi věřit, že by se za ni mělo platit, vždyť jde o prevenci rizika.

Jindřiš
Extra třída :D 10461 příspěvků 10.02.17 08:09

Mam taky Rh faktor negativni a nyni ve 23.tt, tak jsem zvedava, po prvnim porodu jsem injekci nedostala, ale dcera mela stejnou skupinu a Rh faktor jako ja, dostala jsem ji po SP s revizi, kdyz se to obeslo bez revize, tak ne, takze obcas o tom premyslim, mamnzel na Rh plus.

Maritha
Kecalka 113 příspěvků 10.02.17 08:11

No, řekla mi to sestra i doktorka, že to stojí 1800. Dost mě to teda štve.. taky mi příjde logický, že by to mělo být zdrama. Řekli mi, že jde o očkování.

Verunka1309
Kecalka 184 příspěvků 10.02.17 08:12

Jsem rh neg. a inu az po porodu. u obou synu jelikoz meli b+.v tehu mi dr sledovala protilatky pokud jsou ok nepichat nic

apanda
Neúnavná pisatelka 17585 příspěvků 10.02.17 08:16

@Maritha ja mela injekci po prvnim porodu a u druhého dítěte jsem ji dostala uz behem tehotenstvi, ale rozhidne jsem nic neplatila 8o

Maritha
Kecalka 113 příspěvků 10.02.17 08:17

@Jindřiš a nabízeli ti to? nebo se o tom dr vůbec nezmínil?

Jindřiš
Extra třída :D 10461 příspěvků 10.02.17 08:21

@Maritha v tomto tehotenstvi se to zatim neresilo, ale v utery jdu na kontrolu, tak se chci zeptat co bude v tomhle smeru nasledovat.

Maritha
Kecalka 113 příspěvků 10.02.17 08:31

Díky holky za reakce
Jsem teda ale zůstala pěkně naštvaná na svojí dr. Super odbornice, ale nechá si to všechno pěkně zaplatit

Elishka1
Závislačka 2745 příspěvků 10.02.17 08:37
@Maritha píše:
No, řekla mi to sestra i doktorka, že to stojí 1800. Dost mě to teda štve.. taky mi příjde logický, že by to mělo být zdrama. Řekli mi, že jde o očkování.

jestli jde o očkování, např. zpmv očkování do určité částky proplácí
jinak nemám zkušenost

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak si vyrobit ten nejhezčí adventní věnec?

Chtěli byste si vytvořit adventní věnec, ale nejste si stoprocentně jistí,... číst dále >

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Články z Expres.cz

Další útok Tomáše Řepky na Vlaďku Erbovou. Proč se nesmí vídat se synem?

Ve své aktuální knížce Tomáš Řepka neřeší jen údajné nevěry své druhé ženy... číst dále >

Detaily z bytu hrůzy Jiřího Pomejeho: Muž, s nímž bydlí, se bojí o život

Zatímco příbuzní a zbytek kamarádů Jiřího Pomejeho se nemohou dočkat, až ho... číst dále >

Články z Ona Dnes

OBRAZEM: Muži se chlubí extrémními svaly, kterých docílili bez cvičení

Pyšní se obřími svaly na rukou, nohou i zádech a přitom nemuseli vůbec chodit... číst dále >

V mládí ji šikanovali kvůli vzhledu, rozhodla se pro kompletní proměnu

Celine Centino (24) ze švýcarského Zurichu byla v mládí šikanována. Děti si... číst dále >