Rh negativní, potrat

4
16.4.20 16:26

Rh negativní ,potrat

Ahoj holky, mám dotaz jestli nemá někdo stejnou zkusenost. Minuly rok v říjnu jsem samovolně potratila v 7tt.. teď v únoru jsem otěhotněla znovu, ale bohužel v 11tt se zjistilo, ze jde o zamlkle tehotenstvi a včera jsem byla na zákroku kde mi zjistili, ze jsem Rh negativní a má otázka zní : všude se píše, ze na první tehotenstvi to vliv nemá a injekce se dává po porodu, když bychom chtěli druhé, ale když já už mám za sebou jeden potrat je možné, ze to druhé tehotenstvi skončilo prave díky tomuhle? Snad mě chápete, jak to myslím ☺️

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2062
16.4.20 16:32

Já mám taky Rh negativní a chlap + a na očkování jdu teď v 28tt. Ale jinak podle mě si myslím, ze to na těhotenství nemá žádný vliv, protože co jsem četla se následky projeví až pri dalším těhotenství a po prvním porodu. Viz tento článek : https://www.babyonline.cz/…-tehotenstvi takže kdo ví jak to vlastně je.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2062
16.4.20 16:34

V tom článku je vlastně psané, že až po porodu začne tělo vytvářet protilátky - takže si myslím, že kvůli tomu si nepotratila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2617
16.4.20 16:43

Tělo si může začít tvořit protiláty i při potratu. Je potřeba po každém přerušení, potratu..prostě po čemkoliv kdy se může smíchat krev plodu a tvá mínusová dostat injekci. Je to nějak antiD nebo něco takového. Jsem po 2 mimoděložních a po každé laparoskopii mi jí aplikovali.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7596
16.4.20 16:47

Dávali mi injekci během 1 těhotenství ve 26tt, den porodu, a 6 měsíců po porodu..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5732
16.4.20 16:48
@Andeee píše:
Ahoj holky, mám dotaz jestli nemá někdo stejnou zkusenost. Minuly rok v říjnu jsem samovolně potratila v 7tt.. teď v únoru jsem otěhotněla znovu, ale bohužel v 11tt se zjistilo, ze jde o zamlkle tehotenstvi a včera jsem byla na zákroku kde mi zjistili, ze jsem Rh negativní a má otázka zní : všude se píše, ze na první tehotenstvi to vliv nemá a injekce se dává po porodu, když bychom chtěli druhé, ale když já už mám za sebou jeden potrat je možné, ze to druhé tehotenstvi skončilo prave díky tomuhle? Snad mě chápete, jak to myslím ☺️

Záleží, co má chlap. Pokud je také Rh negativní, tak by to mělo být v pohodě, pokud je Rh pozitivní, tak nevím, když máš za sebou potrat. Záleží, co zdědí dítě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Lynx.lynx
16.4.20 17:02

@Lamicka2016 má pravdu. Jsem po 3. těhotná a když jsem čekala první miminko, ve 12tt jsem potratila a antiD injekci jsem musela dostat právě kvůli tomu, aby si moje tělo nevytvořilo protilátky. V druhém těhotenství s dcerou jsem tuším injekci dostala buď 26tt nebo 28tt už si nepamatuji přesně a následně bych dostala i po porodu, ale dcera má krevní skupinu po mě, takže to nebylo třeba. Po každém potratu a po každém porodu, pokud nemá miminko negativní Rh faktor bys tu injekci měla dostat, ale myslím že potrat v 7tt je ještě brzo, takže si nemyslím že si potratila kvůli tomu. Nicméně po potratu v 11tt ti tu injekci určitě dali.

• Citovat
  • Nahlásit
2617
16.4.20 17:14

@Lynx.lynx :? ve 12 tt? to už je docela dost :? Já bych ten první trimestr nejradši přeskočila :mrgreen: :mrgreen: miminko mělo nějakou vývojovou vadu? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19989
16.4.20 17:17

Problem je, kdyz se smichaji „krevni obehy“. Ja dostavala injekci po mikodeloznim v 8tt, aby nebyl problemmu dalsich dehotenstvi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4
16.4.20 17:30

Dobře, děkuji moc holky. Injekci mi nedali, ale dnes mi volala sestra a do 72 hodin nejpozději po zákroku mi musí aplikovat tu injekci, takže zítra na ni jdu. Nikdo mi o téhle možnosti neřekl a ani jsem nevěděla, ze jsem negativní a přítel prave pozitivní. A byla jsem 11 tt, ale plod se přestal v 9 týdnu vyvíjet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2617
16.4.20 17:37

@Andeee to je dobře. Skoč si na ní. Já už jí dostala 3× a ani jednoho prcka nemám :roll:, ale vím, že si tohle musím hlídat.
Teď se 4 těhu už to snad dotáhneme do konce :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Lynx.lynx
16.4.20 20:05

Omlouvám se za OT :srdce:
@Lamicka2016 To nikdo neví :nevim: nechali mě prcka spláchnout na ambulanci do WC. Byla půlnoc, šla jsem akutně na kyretáž, silně jsem krvácela (sraženina v děloze). Nicméně podle UZ (a pachu malého) si myslím, že se maličký přestal vyvíjet dřív, jen mě nikdo nekontroloval a potrat se spustil asi 3 dny před screeningem.

• Citovat
  • Nahlásit
2617
16.4.20 20:17

@Lynx.lynx to mě mrzí :,( :,( :hug: já teď byla na kontole na konci 10TT a další má být taky až za měsíc screening. Taky mám hrozný strach nejít na kontrolu aspoň jednou mezi :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Lynx.lynx
16.4.20 21:30

@Lamicka2016 byla to zkušenost, já mám doma už dvouletou holčičku a teď čekám druhé, jsem v 11tt a necítím už žádný obavy. Se ztrátou jsem se vyrovnala. :hug: Držím palce, tentokrát to je určitě ono. On člověk nikdy nezaručí to, že vše bude bez problémů. S dcerou jsem se bála, právě kvůli té ztrátě a hrozně mě zpětně mrzí, že mi to tak rychle uteklo a místo klidného těhotenství jsem se pořád stresovala. Moje babička přišla o miminko v den porodu, potom jí ve 4 letech zemřel můj strejda, utopil se. To mi pomohlo se teď nebát, užívám si (no teď spíš přežívám :poblion: ) co je, moc nemyslím na to co bylo nebo co bude. Tentokrát mě ani nenapadlo, že by něco bylo špatně.
Drž se :srdce:

A zakladatelko ještě jednou se omlouvám za OT. :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat