Ricinový koktejl - kolikrát mohu?

Anonymní
4.10.19 18:15

Ricinovy koktejl kolikrát mohu

Ahoj holky, kolikrát mohu zkusit za cele tehu ricinovy koktejl?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9367
4.10.19 18:33

Zkus se poptat v lékárně a celý problém odpadne, jelikož Ti ricínový olej pro vnitřní použití neprodají.

Ricín je prudký jed a teoreticky se může dostat do oleje při lisování a byť byl kdysi oblíbený i jako projímadlo, v současné době se vnitřní použití nedoporučuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4.10.19 19:05

Ani jednou pro Boha živýho! Je to jedovatý! Jako na co to chceš? Jestli na zácpu, tak existuje asi milion lepších projímadel, ze kterých ti neprasknou střeva nebo tě nepřiotrávěj a na nic jinýho si to nedovedu představit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6329
4.10.19 19:23

Přesně nulakrát. Je jedovatý.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1221
4.10.19 21:36

Tak asi tolikrát jako jed na krysy ;) dobrou chuť.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
TRG
2342
4.10.19 22:17
@jege píše:
Zkus se poptat v lékárně a celý problém odpadne, jelikož Ti ricínový olej pro vnitřní použití neprodají.Ricín je prudký jed a teoreticky se může dostat do oleje při lisování a byť byl kdysi oblíbený i jako projímadlo, v současné době se vnitřní použití nedoporučuje.

Tou lekarnou bych neargumentovala, vetsinou neprodaji tehotne ani kapky do nosu, masticku na opary (i kdyz je to bezpecne) a na koprivovy caj napisou, ze neni vhodny pro tehotne (i kdyz je), na zcela bezpecne leky, u kterych je to prokazane, ze bezpecne jsou, napisou, ze to mas s lekarem konzultovat. :mrgreen: Jako nic proti opatrnosti, ale to s tim cajem me rozesmalo…

Jinak ja mela ricinovy koktejl v kazdem tehotenstvi 2× s odstupem asi 2-3 dnu kdyz uz jsem byla plus minus tyden po terminu. Nic mi to neudelalo. Jako ze vubec nic. Ani me to neprohnalo a uz vubec jsem nezacala rodit. Ale na me nezafungovalo nic, ani Hamilton. Nic drastictejsiho jsem fakt nezkousela, teda. (Na kamaradku to melo zcela stejny ucinek.)

A proc jsem si dovolila dat ricinovy koktejl? Treba proto, ze znamy porodnik proti nemu nic nenamital, ze ho doporucuji nektere „prirodnejsi“ PA a dokonce maminkovske weby a nezakladala jsem na to diskusi na emiminu, kde by mi vysvetlili, ze je to jak jed na krysy? :mrgreen: Tak asi proto. Takze ja ti to nedoporucuju z uplne jineho duvodu - kdyz neni telo (nebo spis miminko) pripraveno, zpusobis si tim mozna dost neprijemny prujem, mozna bolestive poslicky, pokud pripraveno je, pomuzou i vana, dlouha prochazka, sex, masaz bradavek apod. Ale naprosto chapu, ze pokud nad tebou visi vyvolani, tak jsi ochotna to zkusit. V tom pripade bych si to dala co nejpozdeji po terminu, rano treba v sobotu, az bude muz doma. Nevis, co to s tebou udela. 8) Ale jsem jen random temer anonymni clovek na internetu, mas svoji hlavu!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1221
4.10.19 23:01
@TRG píše:
Tou lekarnou bych neargumentovala, vetsinou neprodaji tehotne ani kapky do nosu, masticku na opary (i kdyz je to bezpecne) a na koprivovy caj napisou, ze neni vhodny pro tehotne (i kdyz je), na zcela bezpecne leky, u kterych je to prokazane, ze bezpecne jsou, napisou, ze to mas s lekarem konzultovat. :mrgreen: Jako nic proti opatrnosti, ale to s tim cajem me rozesmalo…

Jinak ja mela ricinovy koktejl v kazdem tehotenstvi 2× s odstupem asi 2-3 dnu kdyz uz jsem byla plus minus tyden po terminu. Nic mi to neudelalo. Jako ze vubec nic. Ani me to neprohnalo a uz vubec jsem nezacala rodit. Ale na me nezafungovalo nic, ani Hamilton. Nic drastictejsiho jsem fakt nezkousela, teda. (Na kamaradku to melo zcela stejny ucinek.)

A proc jsem si dovolila dat ricinovy koktejl? Treba proto, ze znamy porodnik proti nemu nic nenamital, ze ho doporucuji nektere „prirodnejsi“ PA a dokonce maminkovske weby a nezakladala jsem na to diskusi na emiminu, kde by mi vysvetlili, ze je to jak jed na krysy? :mrgreen: Tak asi proto. Takze ja ti to nedoporucuju z uplne jineho duvodu - kdyz neni telo (nebo spis miminko) pripraveno, zpusobis si tim mozna dost neprijemny prujem, mozna bolestive poslicky, pokud pripraveno je, pomuzou i vana, dlouha prochazka, sex, masaz bradavek apod. Ale naprosto chapu, ze pokud nad tebou visi vyvolani, tak jsi ochotna to zkusit. V tom pripade bych si to dala co nejpozdeji po terminu, rano treba v sobotu, az bude muz doma. Nevis, co to s tebou udela. 8) Ale jsem jen random temer anonymni clovek na internetu, mas svoji hlavu!

Promiň, ale todle ti určitě gynekolog nedoporucil. To se trochu uklidni! A ano ricin je jed. Do decek se bojíte dát očkování a chcete je zahubit ještě ani nejsou na světě… Je mi z tebe opravdu zle, todle by se mělo trestat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9367
4.10.19 23:08
@Tejule píše:
Promiň, ale todle ti určitě gynekolog nedoporucil. To se trochu uklidni! A ano ricin je jed. Do decek se bojíte dát očkování a chcete je zahubit ještě ani nejsou na světě… Je mi z tebe opravdu zle, todle by se mělo trestat.

Zas z toho nedělej kovbojku, ještě před pár lety jej jako přírodní projímadlo doporučovali doktoři a dosud se ricínový olej doporučuje pro hromadu zevních použití, např. jako zábal na vlasy: https://magazin.biooo.cz/…y-lek-i-jed/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
TRG
2342
4.10.19 23:16
@Tejule píše:

Prej ze se mam ja uklidnit. :mrgreen: Tak hele, nebudu se z mobilu patlat s odkazama, ale „autorka“ toho koktejlu Ingeborg Sneconeco, neni zadna andelickarka, naopak, na webu porodnice.cz, kde odpovidaji odbornici nic nedoporucuji, ale ani od toho neodrazuji, i kdyz jsou na ricinovy olej primo dotazovani, ricinovy koktejl je doporucovany na beznych maminkovskych webech, ja jsem svuj prispevek schvalne psala tak, abych nevypadala, ze to doporucuju a s neockovaci si vyprosuju byt spojovana, my nase deti ockujem i necim navic. Tak me tady neposilej malem do horoucich pekel. To je trochu hrr.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat