Ricinus Communis 5ch, po jak dlouhé pauze?

MIŠANA1
1.8.13 15:53

RICINUS COMMUNIS 5CH po jak dlouhé pauze?

Máte někdo zkušenost jak dlouhá pauza by měla být mezi dalším užíváním RICINUS COMMUNIS 5CH? jedla jsem to 5dní, první den 3krát 5kuliček a pak postupně ubirala a 5den si vzala jen 3ráno. Fungovalo to na mě asi jen ty 2dva dny, asi blbým užíváním???někde jsem četla že se mají postupně snižovat, tak jsem měla strach at mi nenastane ten opačný učinek, kdy kojení nepomáhá..děkuji za rady :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Lizzi
1.8.13 15:59

@MIŠANA1 já to brala celou dobu, dokud se mi nevytvořilo mlíko na plné kojení, tzn. nejaké tři týdny 4×denně 5 kuliček a neuškodilo to, mlíko se udělalo :-) ještě je dobré laktaci podpořit i jinak - střídat prsa, polohy u kojení, kojicí čaje apod. :-)

• Nahlásit
  • Citovat
29442
1.8.13 16:06

Mám 11 denní mimčo a beru je v kuse od druhého dne po porodu - 3×5 kuliček denně. Zatím je ani vysazovat nějak nehodlám, cítím, že to ještě není úplně „ončo“. Nicméně jsem se po porodu krásně rozkojila, mléko se udělalo, jestli je to zrovna homeo, to netuším (u prvního dítěte absolutně nezabraly, ale tam bylo víc problémů). Jinak se snažím hodně pít, pravidelně jíst, střídat prsa a sem tam odsávat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
MIŠANA1
1.8.13 16:11

Všude doporučují jen týden, tak jsem se bála ať místo podpory neudělám opak. Jinak čaje piju, caro a atd.. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
Lizzi
1.8.13 16:15

@MIŠANA1 odsávání taky pomáhá, já odsávala půjčenou elektrickou odávačkou, ale já potřebovala vytvořit mlíko od nuly.. kojíš nebo i dokrmuješ?

• Nahlásit
  • Citovat
5137
1.8.13 16:19
@MIŠANA1 píše:
Máte někdo zkušenost jak dlouhá pauza by měla být mezi dalším užíváním RICINUS COMMUNIS 5CH? jedla jsem to 5dní, první den 3krát 5kuliček a pak postupně ubirala a 5den si vzala jen 3ráno. Fungovalo to na mě asi jen ty 2dva dny, asi blbým užíváním???někde jsem četla že se mají postupně snižovat, tak jsem měla strach at mi nenastane ten opačný učinek, kdy kojení nepomáhá..děkuji za rady :kytka:

Mišano,
to jednoduše znamená, že Ricinus nebyl správným lékem. Ricinus totiž není jediným lékem na mlíko.
Doporučuju dál nebrat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5137
1.8.13 16:24
@gabi.design píše:
Mám 11 denní mimčo a beru je v kuse od druhého dne po porodu - 3×5 kuliček denně. Zatím je ani vysazovat nějak nehodlám, cítím, že to ještě není úplně „ončo“. Nicméně jsem se po porodu krásně rozkojila, mléko se udělalo, jestli je to zrovna homeo, to netuším (u prvního dítěte absolutně nezabraly, ale tam bylo víc problémů). Jinak se snažím hodně pít, pravidelně jíst, střídat prsa a sem tam odsávat.

@Lizzi @gabi.design
Pokud je Ricinus správným lékem, tak zabere rychle. Rozhodně do týdne.
Pokud to stále není „ončo“ nebo lék „nezabírá“, tak Ricinus není správným lékem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Lizzi
1.8.13 16:30

@Jankap to bude asi ono, mě taky říkala moje laktační poradkyně, že je i jiný lék, který bych mohla brát, kdyby mi tento nesedl.

• Nahlásit
  • Citovat
5137
1.8.13 16:38
@Lizzi píše:
@Jankap to bude asi ono, mě taky říkala moje laktační poradkyně, že je i jiný lék, který bych mohla brát, kdyby mi tento nesedl.

Těch léků je víc.

A hlavně homeopat se musí řídit hierarchií v organismu. Např. pokud maminka po porodu hodně krvácí, je potřeba řešit krvácení, ne mlíko, protože krvácení je závažnější problém. Pokud má deprese, je potřeba řešit deprese, ze stejného důvodu. A tak podobně.
Když se trefí lék na ten nejzávažnější problém, tak se někdy upraví i ta tvorba mléka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
MIŠANA1
1.8.13 16:47
@Lizzi píše:
@MIŠANA1 odsávání taky pomáhá, já odsávala půjčenou elektrickou odávačkou, ale já potřebovala vytvořit mlíko od nuly.. kojíš nebo i dokrmuješ?

je kojím :)

• Nahlásit
  • Citovat
MIŠANA1
1.8.13 16:49
@Jankap píše:
Mišano,
to jednoduše znamená, že Ricinus nebyl správným lékem. Ricinus totiž není jediným lékem na mlíko.
Doporučuju dál nebrat.

takže to že jsem ho brala jen první den 3krát 5kuliček pak 2krát 3 a další den ještě snížila nemuže mít vliv? po tom první dnu jsem viděla zlepšení, ale snižovala jsem spíš strachem at neudělá opak

• Nahlásit
  • Citovat
5137
1.8.13 17:05
@MIŠANA1 píše:
takže to že jsem ho brala jen první den 3krát 5kuliček pak 2krát 3 a další den ještě snížila nemuže mít vliv? po tom první dnu jsem viděla zlepšení, ale snižovala jsem spíš strachem at neudělá opak

Došlo ke zlepšení, ale účinek léku jako by postupně „vypadával“ nebo „přestával fungovat“. Takto působí povrchní (= nesprávný) lék.

Kdyby to byl správný lék, tak výroba mlíka naskočí a jede. Homeopatika se neberou dlouhodobě, mají dát pouze impuls organismu, nasměrovat ho správným směrem a dodat organismu energii, aby to mohl udělat.

Nehomeopatické rady:

• Jsou vedra, takže je nutné dostatečně pít, půl litru na jedno kojení.
  • Mlíku škodí stres, takže je dobré mít doma v 6nedělí na pomoc třeba vlastní mámu. Šestinedělka se věnuje miminku, sžívá se s ním, mazlí, užívá si ho (a tím stimuluje tvorbu mléka), babička pomůže s vařením, úklidem apod.
  • Je nutné kojit i v noci, v noci je tvorba mléka prý stimulovaná víc.
  • Nabízet mimču obě prsa. Nejdřív vypije první, nenechávat ho u prsa víc než 20 minut. Zase neodtrhávat hned, aby mimčo vypilo i zadní mlíko „na jídlo“. Pak nabídnout druhé prso na dojedení. Při dalším kojením nabídnout prsa v opačném pořadí.
  • Nekojit podle hodin. Nebát se, že když nakojím „už“ za dvě hodiny, tak bude z toho mimčo bolet bříško. (jak mně tvrdily mnohokrát v porodnici :roll: )
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
MIŠANA1
1.8.13 17:11
@Jankap píše:
Došlo ke zlepšení, ale účinek léku jako by postupně „vypadával“ nebo „přestával fungovat“. Takto působí povrchní (= nesprávný) lék.

Kdyby to byl správný lék, tak výroba mlíka naskočí a jede. Homeopatika se neberou dlouhodobě, mají dát pouze impuls organismu, nasměrovat ho správným směrem a dodat organismu energii, aby to mohl udělat.

Nehomeopatické rady:

• Jsou vedra, takže je nutné dostatečně pít, půl litru na jedno kojení.
  • Mlíku škodí stres, takže je dobré mít doma v 6nedělí na pomoc třeba vlastní mámu. Šestinedělka se věnuje miminku, sžívá se s ním, mazlí, užívá si ho (a tím stimuluje tvorbu mléka), babička pomůže s vařením, úklidem apod.
  • Je nutné kojit i v noci, v noci je tvorba mléka prý stimulovaná víc.
  • Nabízet mimču obě prsa. Nejdřív vypije první, nenechávat ho u prsa víc než 20 minut. Zase neodtrhávat hned, aby mimčo vypilo i zadní mlíko „na jídlo“. Pak nabídnout druhé prso na dojedení. Při dalším kojením nabídnout prsa v opačném pořadí.
  • Nekojit podle hodin. Nebát se, že když nakojím „už“ za dvě hodiny, tak bude z toho mimčo bolet bříško. (jak mně tvrdily mnohokrát v porodnici :roll: )

jako ono to je spíš asi jen muj pocit že po vysazení jinak…Spíš bych to popsala tak, při užívání jsem měla nalité prsa, jinak od začatku nemívám tím že kojím co 2 i miň včetně noci. S užívám mi přes noc stihli se nalít a zdálo se mi že malý líp spal.Ted jak jsou ty tepla kojím často a mám pocit že se mi nestihá tak rychle tvořit..Jinak je to třetí dítě, předtím jsem obě děti kojila rok, ale furt jsem měla prsa jak melouny :) teď se mi udělalo mlíko i později než u nich, až konec 4dne.Ale moc jsem toho nenaspala takže mi v porodnici říkali že určitě unavou.Ted s tím kojením-nočním toho taky moc nenaspím :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
5137
1.8.13 17:23

@MIŠANA1 Vidíš, já nekoukla na metříky. Jsi zkušená, ono to půjde i bez Ricinu. Jen by to chtělo se rozdvojit, co?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
MIŠANA1
1.8.13 17:27
@Jankap píše:
@MIŠANA1 Vidíš, já nekoukla na metříky. Jsi zkušená, ono to půjde i bez Ricinu. Jen by to chtělo se rozdvojit, co?

potřebuji to nějak rozjet aspoň do příkrmu jídlem :mrgreen: pro mě představa dokrmu UM neexistuje :mrgreen: :mrgreen: s nadsázkou, ale nepředstavitelné :mrgreen: 2dětí odkojené a najednou to je trošku jinak tak stresuji :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama