Ricotril, trittico v těhotenství.

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
30
29.12.21 15:52

Ricotril, trittico v těhotenství.

Ahojky maminky všem prosím o odpovědi hlavně ty které prosím mají zkušenosti.

Mám Gad a Ocd

Beru dva měsíce citalec 10 a trittico prolong 150mg na noc
A ricotril 1,5 mg

Zjistila jsem bohužel ze jsem těhotná. Mám nepravidelný cyklus a nechápu jak se nám to povedlo. Jako chápu ale víte jak. Mám tři letou dcerku.

A dr mi řekla rivotril zkusit vysadit. Dala jsem dva dny bez a bylo to šílený. Prujem, třes, úzkosti. Myšlenky co sw s nima lecim ještě víc. Mám strach z vlastního strachu což je začarovaný kruh.

Jde mi o ten rivotril. Nejde mi to bez nej a mám strach o miminko.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Štofik
29.12.21 16:19

Šla bych na potrat.

• Citovat
  • Nahlásit
Štofik
29.12.21 16:20

Ten Rivotril bereš denně? Ta dávka už je celkem velká bych řekla.

• Citovat
  • Nahlásit
744
29.12.21 16:34

Rivotril je lepší vysazovat postupně. Pomalu snižovat dávku. Nevysazovat naráz.

Nudz praha má speciální ambulanci pro těhotné a kojící psychiatrické pacientky. Vyžádejte si u dr doporučení, ať tě objedná.

Nudz.cz  – jak se objednat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
744
29.12.21 16:37

Můžeš se nechat hospitalizovat. Rivotril by se snažili vysadit pod dohledem v bezpečí.
Nebo snížit na nejnižší možnou dávku.

Citalec se v těhotenství dává. Trittico nevím :nevim: Nejlepší by bylo poradit se v nudz.

Příspěvek upraven 29.12.21 v 16:43

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7008
29.12.21 16:38

Rivotril je navykovy. Musi se vysazovat pomalu, pomalinku snizovat davku. Nechapu, ze doktorka rekla vysadte najednou.
Me ho kdysi napsali po operaci zad 2mg na noc a brala jsem ho roky.Pak jsem ho sama vysadila stylem pulku tyden, dalsi tyden ctvrtku, pak pulku ctvrtky par dni, pak ob den to minimum a stejne jsem se po uplnem vysazení 2 dny trochu klepala a snad rokjsem m mela rozhazene spani - nespavost.
Ale ja ho brala fakt roky, ty jen chvilku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2
29.12.21 16:50

Anxiolytika jako skupina nemají jasně prokázaný teratogenní efekt a jejich užívání v těhotenství je relativně bezpečné, ale rizika pro plod se zvyšují s rostoucí užívanou dávkou. Užívání benzodiazepinů v třetím trimestru gravidity s sebou nese zvýšené riziko pro komplikace časné poporodní adaptace dítěte. Farmakoterapie je namístě u těžkých případů, kde rizika neléčeného onemocnění pro narušení vývoje plodu a hladkého průběhu těhotenství převyšují rizika spojená s expozicí lékům.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
21480
29.12.21 16:56

No jesti bereš rivotril každý den v takhle vychokých dávkách a při vysazení máš absťák, tak okamžikě kontaktuj nejbližší adiktologikckou poradnu. Bohužel tvoje lékařka tě evidetnntě nevarovala dostatečně a vypěstovala sis závislost.

Jsí fyzicky i psychicky závislá - je mi líto. Je potřeba to akceptovat, teprve pak se dají dělat další kroky k tomu, aby ses závislosti zbavila. Což je nezbytné, protože rivotril poškozuje zejména v prvním trimestru plod, radikálně se zvyšuje riziko malformací jako jsou různé rozštěpy.

Nejspolehlivější cestou, jak to řešit je najít nějaký terapeutický stacionář pro úzkostné poruchy a teda nejdřív se nechat hospitalizovat tak na týdenm dva, než vyabstinuješ a srovná se to.

A rozhodně pak chceš aby ti navazoval ten staiconář a nebo alepsoň ambulantní psychoterapie.

A tedy změń ošetřujcíího psychiatra - někoho kdo ti píše benzáky tak často, že si vypěstuješ fyzickou závislost fakt nechceš - to se víceméně dá řešit tou hospitalizací (upraví ti medikaci zbylých lékú) a následným stacionářem (jsi doma, jen přes den docházíš na terapie. Během té doby budeš normálně pod psychiatrickým dohledem, na nemocenské. A s končícím programem naplánuješ náslendou péči.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat