Říct či neříct dětem o své zlodějské minulosti?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

matka151616
Povídálka 18 příspěvků 26.02.18 18:38
Říct či neříct dětem o své zlodějské minulosti?

Zdravím. Mám 4 letou dceru a 2 letého syna. S manželem a dětmi jsme spokojená rodina. Je mi 30. Ovšem když mi bylo 20 tak jsem s jedním klukem spolupracovala na vykradení klenotnictví. On ho vykradl a já jsem byla úniková řidička a zboží jsem na černo prodávala. O měsíc později mě však chytli a dostala jsem rok a půl vězení za nedovolené užívání cizí věci, on dostal tři a půl roku vězení za krádež. Bohužel o tom všude píší a mám strašně málo časté jméno i příjmení a když si jen dáte mé jméno a příjmení do googlu, tak najdete článek o té vykrádačce a je tam i moje fotka.
Je mi jasné, že moje děti jednou (odhadoval bych v 11 letech) budou hledat mé jméno a najdou to. O to víc bude horší když to náhodou najdou při hodině informatiky a celá třída to o nás bude vědět. Bojím se, že když se to děti dozví v pubertě, že to bude ještě horší. Ale není jisté, jestli to někdy najdou a navíc výchova má být především příkladem a když budou děti o tom vědět, tak to není dobrý vzor. Na druhou stranu, když to zjistí později, tak to pro ně bude ještě horší než když to budou vědět od mala. Nevím, jestli jim to mám říct. Řekli by jste jim to na mém místě, nebo ne?

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

pikola
Neúnavná pisatelka 19274 příspěvků 26.02.18 18:42

Ne, možná až budou velké natolik, aby to pochopily.

Soňa Zacharová
Nováček 26.02.18 18:43

@matka151616 Je dobrý že jim to chceš říct sama osobně bych počkala než dětem bude víc 8 a 6 třeba nebo víc :nevim:

Helileli
Závislačka 2957 příspěvků 26.02.18 18:43

Jednou jim to někdo řekne, i kdyby si tvoje jméno nelustrovali. Myslím, že kolem 8-9 let už děti hodně pochopí a zároveň ještě své rodiče neodsoudi jako by mohl puberťák. Ale vše bych to vyprávěla s důrazem na to, že jde o soukromou věc, která se neroztrubuje na potkani.

jdukolem
Hvězda diskuse 49256 příspěvků 26.02.18 18:45
@matka151616 píše:
Zdravím. Mám 4 letou dceru a 2 letého syna. S manželem a dětmi jsme spokojená rodina. Je mi 30. Ovšem když mi bylo 20 tak jsem s jedním klukem spolupracovala na vykradení klenotnictví. On ho vykradl a já jsem byla úniková řidička a zboží jsem na černo prodávala. O měsíc později mě však chytli a dostala jsem rok a půl vězení za nedovolené užívání cizí věci, on dostal tři a půl roku vězení za krádež. Bohužel o tom všude píší a mám strašně málo časté jméno i příjmení a když si jen dáte mé jméno a příjmení do googlu, tak najdete článek o té vykrádačce a je tam i moje fotka.
Je mi jasné, že moje děti jednou (odhadoval bych v 11 letech) budou hledat mé jméno a najdou to. O to víc bude horší když to náhodou najdou při hodině informatiky a celá třída to o nás bude vědět. Bojím se, že když se to děti dozví v pubertě, že to bude ještě horší. Ale není jisté, jestli to někdy najdou a navíc výchova má být především příkladem a když budou děti o tom vědět, tak to není dobrý vzor. Na druhou stranu, když to zjistí později, tak to pro ně bude ještě horší než když to budou vědět od mala. Nevím, jestli jim to mám říct. Řekli by jste jim to na mém místě, nebo ne?

no tak jestli seš vdaná a y vykrádačky byly za svobodna tak ted se snad jmenuješ jinak ne?

enyf
Ukecaná baba ;) 1524 příspěvků 26.02.18 18:46

Začla bych na tvém místě z jiného konce a zkusila uplatnit právo být zapomenut. Už je to od toho trestného činu delší doba, máš velkou šanci, že ti google vyhoví.

https://technet.idnes.cz/…nternet.aspx?…

Kulickajo2
Povídálka 14 příspěvků 26.02.18 18:46

Dobrý den,
já bych počkala až děti budou starší. Třeba kolem 10 let. Až budou mít rozum a bude opravdu hrozit nějaké hledání ne internetu :)

matka151616
Povídálka 18 příspěvků 26.02.18 18:46
@jdukolem píše:
no tak jestli seš vdaná a y vykrádačky byly za svobodna tak ted se snad jmenuješ jinak ne?

Ano, ale moje rodné příjmení asi budou znát.

matka151616
Povídálka 18 příspěvků 26.02.18 18:46
@pikola píše:
Ne, možná až budou velké natolik, aby to pochopily.

Kolik let tím přesně myslíš?

jdukolem
Hvězda diskuse 49256 příspěvků 26.02.18 18:49
@matka151616 píše:
Ano, ale moje rodné příjmení asi budou znát.

ano ale pátrat nebudou dřív než v pubertě… do té doby máš čas vymyslet jak jim to povíš

Helileli
Závislačka 2957 příspěvků 26.02.18 18:52

Ale to přeci není jen o internetu, ví to určitě rodina, třeba i známí, sousedi. Opravdu není dobré s tím nějak extra vyčkávat, říkám to z pozice dítěte, které se něco o svém rodiči dozvědělo úplně odjinud a internet tehdy ještě téměř neexistoval. Měl mi to říct hned jak jsem pobrala rozum a ne abych pak byla nucena prožívat šok před ne úplně blízkou osobou.

matka151616
Povídálka 18 příspěvků 26.02.18 18:54
@Helileli píše:
Ale to přeci není jen o internetu, ví to určitě rodina, třeba i známí, sousedi. Opravdu není dobré s tím nějak extra vyčkávat, říkám to z pozice dítěte, které se něco o svém rodiči dozvědělo úplně odjinud a internet tehdy ještě téměř neexistoval. Měl mi to říct hned jak jsem pobrala rozum a ne abych pak byla nucena prožívat šok před ne úplně blízkou osobou.

Rodina o tom ví, ale snad jsou všichni tak slušní, aby jim to neřekli, když si to nepřeji. Sousedé to o mně neví nebo možná to ví, ale nevím o tom. Po návratu z věznice jsem se totiž přestěhovala za manželem.

belladonna
Závislačka 2609 příspěvků 26.02.18 18:57

Řekla bych jim to, až jim bude 8 a 6, nebo podobný věk. Řekla bych jim to postupně opatrně, přidávala až do pravdy.

Boženka23
Nováček 9 příspěvků 26.02.18 18:59

Já bych jim to osobně neříkala. Není stoprocentní, že na to přijdou. Jakmile by to děti zjistili, tak bych jim vysvětlila, že to byla mladičká nerozvaznost a že už jsi pomalu na to zapomněla. Určitě jim vysvětlit, že ses že svých chyb poučila a více bych to nerozmazavala. A pokud ti svědomí nedá, tak bych počkala až děti budou starší. Navíc, každé dítě je jiné a jinak si to přebere. Jen ty znáš své děti a musíš sama usoudit, zda se s tím dokáží vypořádat teď nebo až za par let.

rena621
Ukecaná baba ;) 1262 příspěvků 26.02.18 19:05
@matka151616 píše:
Je mi jasné, že moje děti jednou (odhadoval bych v 11 letech) budou hledat mé jméno a najdou to. O to víc bude horší když to náhodou najdou při hodině informatiky a celá třída to o nás bude vědět. Bojím se, že když se to děti dozví v pubertě, že to bude ještě horší. Ale není jisté, jestli to někdy najdou a navíc výchova má být především příkladem a když budou děti o tom vědět, tak to není dobrý vzor. Na druhou stranu, když to zjistí později, tak to pro ně bude ještě horší než když to budou vědět od mala. Nevím, jestli jim to mám říct. Řekli by jste jim to na mém místě, nebo ne?

Nerekla bych jim nikdy. Je to minulost.

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Plekanec se sice vrátil, aby rodina byla spolu, syny ale nechal v Kanadě

Vracím se do Čech, abych mohl být se svými syny, tak se dají parafrázovat... číst dále >

Josef Rychtář se zastal Andrey a pustil se do Pomejeho: Zadlužil a okradl i Ivetu!

Andrea Pomeje se dočkala nečekaného zastání. Po vydání článku, v němž jsme... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >

Vánoční divočina podle Konarovské na přehlídce luxusního prádla

Jemné krajky, podvazky nebo průsvitné negližé na těle krásných modelek... číst dále >