Říct při objednávání k lékaři o mém rizikovém povolání?

Anonymní
17.10.20 22:43

Říct při objednávání k lékaři o mém rizikovém povolání?

Přeji hezký večer. Nutně se potřebuji objednat k psychiatrovi, je toho opravdu moc, potřebuji ale fungovat, nelze si teď dopřát odpočinek, alespoň teď bych potřebovala nějaké tabletky, které by mi pomohly fungovat… Ale. Pracuji v nemocnici na infekční klinice, kde se staráme o pacienty s Covidem. Covid jsem prodělala před měsícem, už mám za sebou dva negativní testy, tudíž vylecena a měla bych mít snad 90 dní imunitu. V práci používáme velmi přísně OOPP. Situace je teď v práci kritická, proto to teď během tohohle období potřebuji nějak doklepat akutně s něčím, co mi to pomůže zvládnout..
Ale říkám si, až budu volat, zda mám říct, jaká je situace, kde pracuji, ale že covid mám za sebou? Přijde mi to fér. Akorát nevím, co bych dělala, pokud by mě nevzal.. :nevim: poradíte prosím?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5006
17.10.20 22:50

Ahoj, a psychiatra máš svého - ošetřujícího, nebo jsi nikdy nebyla? Pokud a), potřebuješ ho vidět, neposlal by ti prostě recept? Některé léky by ti mohl napsat i obvoďák, ale počítám, že to jako člověk z oboru víš…

Jinak bych ti chtěla vyjádřit veliký obdiv, jsi skvělá, že vůbec děláš tuhle práci a taky že se teď snažíš v ní zůstat… akorát doufám, že to neodstonáš psychicky :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.10.20 22:55
@blobfish píše:
Ahoj, a psychiatra máš svého - ošetřujícího, nebo jsi nikdy nebyla? Pokud a), potřebuješ ho vidět, neposlal by ti prostě recept? Některé léky by ti mohl napsat i obvoďák, ale počítám, že to jako člověk z oboru víš…Jinak bych ti chtěla vyjádřit veliký obdiv, jsi skvělá, že vůbec děláš tuhle práci a taky že se teď snažíš v ní zůstat… akorát doufám, že to neodstonáš psychicky :kytka:

Nikdy jsem právě nebyla. Tohle mě trápí už dlouho, ale přesčasy, více směn atd mi to docela prohloubily a úplně cítím, jak melu z posledního, kolikrát jsem si ráno říkala, jestli tam vůbec dojdu, jestli se na to nevykašlat..
Jojo, vím, že mi je může napsat i obvoďák, ale mám našeho, z nemocnice a nejsme velká nemocnice. Vím, že drží lékařské tajemství, ale jak se všichni známe, tak je mi to blbé, o tom mluvit s chlapem, se kterým se znám, navíc to je v databázi všechno dohledatelné. Zkrátka nechci aby to někdo věděl, proto jsem si našla soukromou psychiatričku. Vím, že se není za co stydět, ale chápete.. Není to příjemné.
Jinak děkuji, je to milé, snad to co nejdříve skončí. :)

• Citovat
  • Nahlásit
Ou
14435
17.10.20 22:55

Hele domluv si s psychiatrem telefonickou konzultaci a e-recept. Ve své podstatně zrova u takovéhle situace ten osobní kontakt není potřeba - klíčový je hovor a to zvládnete telefonem, nic jiného stejně v ordinaci dělat nebude.

U vás v nemocnici psychiatry nemáte? Tam bys to měla nejrychlejší a fakt není hamba využít v téhle době jejich služeb. (výrazn horší by bylo to neřešit a pak se zhroutit, řešit to chlastem, nebo si pokoutně psát benzáky, což bude pár lidí u vás dělat)

Jo zároveń třeba Petr Válek nabízí aktuálně zdarma telefonické konzultace (je v rekonvalescenci z covidu a trochu se nudí, ale je výbornej, zkušenej a lidskej ;-D) - určitě stojí za to mít i někoho, s kým si můžeš promluvit a ulevit si. V kombinaci s krátkodobou medikací se to bude dost vzájemně posilovat.

https://valekpetr.cz/…ie-na-dalku/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.10.20 22:58

Určitě bych to řekla, kde děláš i to, že už nejsi infekční a že vzhledem k zátěži v práci potřebuješ akutní péči. Věřím, že ti vyhoví a nebudeš muset na termín čekat dlouho. Jinak přeji hodně sil. Jsem taky ze zdravotnictví a ted to bude minimálně 3 týdny šílenství. Snaž se hodně jíst a pít a po práci si dát třeba horkou vanu a snažit se vypnout. Pokud můžeš, tak procházku v přírodě a hlavně dostatek spánku. Držím moc palce.

• Citovat
  • Nahlásit
64164
17.10.20 23:11

Pacientů po covidu mám teď už spousty, na denním pořádku a vůbec to neřešíme. Naopak mi to v podstatě přijdou nejbezpečnější pacienti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.10.20 23:19
@Lama Lama píše:
Pacientů po covidu mám teď už spousty, na denním pořádku a vůbec to neřešíme. Naopak mi to v podstatě přijdou nejbezpečnější pacienti.

Tak to se mi ulevilo. :) Děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
17.10.20 23:23
@Anonymní píše:
Tak to se mi ulevilo. :) Děkuji

Určitě, až tohle všechno skončí, to začnu víc řešit. Několik let jsem to odkládala s tím, že to vždy nějak zvládnu. Ale teď se k tomu přidal stres, přepracovanost a zkrátka se to rozjelo na plné obrátky.. A proto, i když jsem byla vždy odpůrcem léků, vím že teď by mi snad pomohly alespoň akutně.. Než bude víc času moje problémy řešit komplexně..

• Citovat
  • Nahlásit
64164
17.10.20 23:48
@Ou píše:
Hele domluv si s psychiatrem telefonickou konzultaci a e-recept. Ve své podstatně zrova u takovéhle situace ten osobní kontakt není potřeba - klíčový je hovor a to zvládnete telefonem, nic jiného stejně v ordinaci dělat nebude.

U vás v nemocnici psychiatry nemáte? Tam bys to měla nejrychlejší a fakt není hamba využít v téhle době jejich služeb. (výrazn horší by bylo to neřešit a pak se zhroutit, řešit to chlastem, nebo si pokoutně psát benzáky, což bude pár lidí u vás dělat)

Jo zároveń třeba Petr Válek nabízí aktuálně zdarma telefonické konzultace (je v rekonvalescenci z covidu a trochu se nudí, ale je výbornej, zkušenej a lidskej ;-D) - určitě stojí za to mít i někoho, s kým si můžeš promluvit a ulevit si. V kombinaci s krátkodobou medikací se to bude dost vzájemně posilovat.

https://valekpetr.cz/…ie-na-dalku/

Máš reálnou zkušenost, že todle opravdu funguje na dálku? Teď nemyslím jednorázově chronický pacient. Ale nedovedu si představit nový, naprosto neznámý pacient, kterému budu jen na základě telefonického rozhovoru ordinovat léky. Zvlášť pokud to nebudou jen nějaké lentilky placebo povahy. Podle mě i forenzne je to průser.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
SAJ
6611
18.10.20 00:32
@Lama Lama píše:
Máš reálnou zkušenost, že todle opravdu funguje na dálku? Teď nemyslím jednorázově chronický pacient. Ale nedovedu si představit nový, naprosto neznámý pacient, kterému budu jen na základě telefonického rozhovoru ordinovat léky. Zvlášť pokud to nebudou jen nějaké lentilky placebo povahy. Podle mě i forenzne je to průser.

Je to hrubé porušení pravidel a vidím to i já jako laik - ale to Ou neřeší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
SAJ
6611
18.10.20 00:34
@Anonymní píše:
Přeji hezký večer. Nutně se potřebuji objednat k psychiatrovi, je toho opravdu moc, potřebuji ale fungovat, nelze si teď dopřát odpočinek, alespoň teď bych potřebovala nějaké tabletky, které by mi pomohly fungovat… Ale. Pracuji v nemocnici na infekční klinice, kde se staráme o pacienty s Covidem. Covid jsem prodělala před měsícem, už mám za sebou dva negativní testy, tudíž vylecena a měla bych mít snad 90 dní imunitu. V práci používáme velmi přísně OOPP. Situace je teď v práci kritická, proto to teď během tohohle období potřebuji nějak doklepat akutně s něčím, co mi to pomůže zvládnout..
Ale říkám si, až budu volat, zda mám říct, jaká je situace, kde pracuji, ale že covid mám za sebou? Přijde mi to fér. Akorát nevím, co bych dělala, pokud by mě nevzal.. :nevim: poradíte prosím?

Určitě zajdi a řekni obojí dopředu, držím palce, ať to těžké období přečkáš s nejmenší újmou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36017
18.10.20 07:55
@Anonymní píše:

naopak, teď po covidu jsi pro něj bezpečnější, než kdkokoli z ulice. Dopředu bych mu to neříkala, až na to přijde řeč, tak bych právě zdůraznila, že „teď nakažlivá být nemůžeš“.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
736
18.10.20 15:37

Já bych se pokusila dostat k psychologovi v nemocnici. Předpokládám, že s tímhle oni počítají. Nebudete sama, věřte mi. Postupně se mu tam budou střídat všichni lékaři, sestry, i ty uklizečky… Kašlete na dohledatelnost. V nemocnicích je taková psychická krize (daleko horší než ta zdravotní), že jenom stroj by nepotřeboval aspoň jednu konzultaci. Absolutně se nemáte za co stydět. A nikdo vás za to soudit nebude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama