Říct rodičům o přítelkyni, když nás spolu viděl tátův kamarád?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
6.7.22 00:52

Říct rodičům o přítelkyni, když nás spolu viděl tátův kamarád?

S přítelkyní jsme se poznaly v cizině, kde jsem nějakou dobu žila. Přítelkyně je o dost starší než já a moji rodiče nejsou vůbec stejnopohlavním párům naklonění. Nechápou to a mají na to svůj názor. Kvůli tomu jsem se rozhodla jim o tom tehdy neříct, alespoň prozatím. Před pár měsíci jsme se společně vrátily zpět do ČR a začaly spolu bydlet. Už to se rodičům nelíbilo, proč bych jako měla bydlet s nějakou ženskou a platit nájem, když můžu bydlet zadarmo doma. Že by to chápali, kdybych měla přítele a chtěla žít s ním, ale prý nechápou proč bych měla žít s kamarádkou. Po tomhle se mi jim to chtělo říkat ještě míň a teď už z toho mám fakt strach, co by na to řekli, když jsem jim vlastně o nás dvou tak dlouho lhala. Jenže teď jsme potkaly kamaráda mého táty v Praze a viděl nás prostě jako pár a já mám strach, že mu to řekne, i když mi slíbil, že ne. Nechci aby se to rodiče dozvěděli od někoho jiného, to už by asi vůbec nerozdýchali. Na druhou stranu jim to třeba fakt neřekne a já bych to ještě nějakou dobu nemusela řešit. Bojím se, že až jim řeknu pravdu, tak to naše vztahy zničí. Myslíte, že jim to mám říct? Vůbec nevím, jak na to. A nebo to mám zatím nechat jak to je a čekat, co bude?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6.7.22 01:05

Bude to chtít hodně odvahy, ale já bych šla s pravdou ven.
I Tvá partnerka si Tě bude určitě za takovou odvážnou otevřenost hodně vážit.
Někdy je lepší rychlý ostrý řez než dlouhé vyčkávání.
Stačí říct, že Tvá spolubydlící je i Tvá partnerka.
Nic víc - nic míň.
Počítej s tím, že rodiče v šoku Ti mohou říct ledacos. Neděláš nic špatného, jen žiješ svůj život. I bych řekla, že jsi dlouho sbírala odvahu k takovému odhalení. Že je máš pořád ráda a nechceš o ně přijít. Moc jsi se bála, jak Tvé oznámení příjmou.
Asi bude chvilku trvat, než se s tím srovnají. Ale nepředpokládám, že by Tě zavrhli. I oni musí sebrat odvahu a takové oznámení zvládnout.

Držím palce🙋‍♀️

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11972
6.7.22 04:18

Měla jsi jim to říct už dávno. Přece to, že jsi lesbička, nevíš týden.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
125
6.7.22 05:14

Já bych to rodičům řekl. Donekonečna se to tutlat nedá. Vždycky, když jsem se něčeho bál, byl ten strach horší, než to, co pak nastalo. Bude to chtít odvahu, ale každopádně držím palce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4611
6.7.22 07:01

A já bych to asi s nima neřešila. Dej si dohromady pár vět, co řekneš až to praskne. S tou možností počítáš a pak se uvidí.
Nic bych asi nevysvětlovala. Jsi jejich dítě, ale máš svůj život. Musí se s tím poprat sami.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
43654
6.7.22 07:17
@Anonymní píše:
S přítelkyní jsme se poznaly v cizině, kde jsem nějakou dobu žila. Přítelkyně je o dost starší než já a moji rodiče nejsou vůbec stejnopohlavním párům naklonění. Nechápou to a mají na to svůj názor. Kvůli tomu jsem se rozhodla jim o tom tehdy neříct, alespoň prozatím. Před pár měsíci jsme se společně vrátily zpět do ČR a začaly spolu bydlet. Už to se rodičům nelíbilo, proč bych jako měla bydlet s nějakou ženskou a platit nájem, když můžu bydlet zadarmo doma. Že by to chápali, kdybych měla přítele a chtěla žít s ním, ale prý nechápou proč bych měla žít s kamarádkou. Po tomhle se mi jim to chtělo říkat ještě míň a teď už z toho mám fakt strach, co by na to řekli, když jsem jim vlastně o nás dvou tak dlouho lhala. Jenže teď jsme potkaly kamaráda mého táty v Praze a viděl nás prostě jako pár a já mám strach, že mu to řekne, i když mi slíbil, že ne. Nechci aby se to rodiče dozvěděli od někoho jiného, to už by asi vůbec nerozdýchali. Na druhou stranu jim to třeba fakt neřekne a já bych to ještě nějakou dobu nemusela řešit. Bojím se, že až jim řeknu pravdu, tak to naše vztahy zničí. Myslíte, že jim to mám říct? Vůbec nevím, jak na to. A nebo to mám zatím nechat jak to je a čekat, co bude?
Řekla bych to mámě. Možná bude mít víc pochopení. Asi to nepraskne, ale to takhle chceš žít roky???
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4112
6.7.22 07:26
@Anonymní píše:
S přítelkyní jsme se poznaly v cizině, kde jsem nějakou dobu žila. Přítelkyně je o dost starší než já amoji rodiče nejsou vůbec stejnopohlavním párům naklonění. Nechápou to a mají na to svůj názor. Kvůli tomu jsem se rozhodla jim o tom tehdy neříct, alespoň prozatím. Před pár měsíci jsme se společně vrátily zpět do ČR a začaly spolu bydlet. Už to se rodičům nelíbilo, proč bych jako měla bydlet s nějakou ženskou a platit nájem, když můžu bydlet zadarmo doma. Že by to chápali, kdybych měla přítele a chtěla žít s ním, ale prý nechápou proč bych měla žít s kamarádkou. Po tomhle se mi jim to chtělo říkat ještě míň a teď už z toho mám fakt strach, co by na to řekli, když jsem jim vlastně o nás dvou tak dlouho lhala. Jenže teď jsme potkaly kamaráda mého táty v Praze a viděl nás prostě jako pár a já mám strach, že mu to řekne, i když mi slíbil, že ne. Nechci aby se to rodiče dozvěděli od někoho jiného, to už by asi vůbec nerozdýchali. Na druhou stranu jim to třeba fakt neřekne a já bych to ještě nějakou dobu nemusela řešit. Bojím se, že až jim řeknu pravdu, tak to naše vztahy zničí. Myslíte, že jim to mám říct? Vůbec nevím, jak na to. A nebo to mám zatím nechat jak to je a čekat, co bude?

Podívej se sem https://www.sbarvouven.cz/ a přeji ti hodně štěstí :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
651
6.7.22 07:47

Ja myslim, ze rodice to tusi, ale zatim si to nechteji pripustit. Seber odvahu a rekni jim, ze ta kamaradka je tva partnerka, ulevi se vsem. Uz nebudes muset nic predstirat. Casem se s tim vyrovnaji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1526
6.7.22 08:22

Mozna, ze to jejich podivovani se nad tim, ze bydlis s kamaradkou, byl jen tlak na to, abys jim rekla, co uz tusili.
Jestli mate dobre vztahy, tak je ta informace neznici. Mozna to ani nebude sok, ale jen uleva na vsech stranach.
Rozhodne bych to neoddalovala. Pokud naopak tuseni nemeli zadne a po letech bydleni se zenou jim to reknes, muze to v jejich ocich vypadat, ze ona te presvedcila, ze jinak bys mela chlapa, kdybys nebydlela s ni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2500
6.7.22 08:57

Proberte to s pritelkyni. Jeji rodina vse vi? Jak bere to, ze ty jsi to doma nerekla? Jak se k ni rodice chovaji? Promyslete dopad na vas vztah, kdyz tvy rodice opravdu vyrknou osklive veci a narusi to vase vztahy, kdyz treba na cas prerusite vztahy. I to se muze stat, kdyz maji „svuj nazor“. Brala bych to tak ze to je pro vas dve nejdulezitejsi, byt spolu v pohode a co kdo vi nebo nevi a jak na to reaguje, to jsou veci okrajove, neovlivis, jak se budou chovat, treba nezmenis jejich predsudky, ale to nezmeni to co citis a jak to mas. Coz oni treba nechapou a nepochopi. Proto to vyreste jak je to pro vas dve nejjednodussi

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.7.22 11:53
@tini píše:
Proberte to s pritelkyni. Jeji rodina vse vi? Jak bere to, ze ty jsi to doma nerekla? Jak se k ni rodice chovaji? Promyslete dopad na vas vztah, kdyz tvy rodice opravdu vyrknou osklive veci a narusi to vase vztahy, kdyz treba na cas prerusite vztahy. I to se muze stat, kdyz maji „svuj nazor“. Brala bych to tak ze to je pro vas dve nejdulezitejsi, byt spolu v pohode a co kdo vi nebo nevi a jak na to reaguje, to jsou veci okrajove, neovlivis, jak se budou chovat, treba nezmenis jejich predsudky, ale to nezmeni to co citis a jak to mas. Coz oni treba nechapou a nepochopi. Proto to vyreste jak je to pro vas dve nejjednodussi

Tím, že je přítelkyně o dost starší, to její rodina ví už spoustu let. To, že se to doma bojím říct chápe, ví sama moc dobře, jak na to lidi můžou reagovat. Rodiče se s ní prakticky nevídají, na návštěvu chodím já k nim. Občas se staví akorát ségra. Oni u nás byli jen, když mi pomáhali se stěhováním. Musely jsme dělat, že její pracovna je můj pokoj.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
6.7.22 11:56
@zrnko píše:
Mozna, ze to jejich podivovani se nad tim, ze bydlis s kamaradkou, byl jen tlak na to, abys jim rekla, co uz tusili.
Jestli mate dobre vztahy, tak je ta informace neznici. Mozna to ani nebude sok, ale jen uleva na vsech stranach.
Rozhodne bych to neoddalovala. Pokud naopak tuseni nemeli zadne a po letech bydleni se zenou jim to reknes, muze to v jejich ocich vypadat, ze ona te presvedcila, ze jinak bys mela chlapa, kdybys nebydlela s ni.

Ne opravdu netuší, oni si tuhle možnost vůbec nepřipouští. Pro ně je to něco úplně nemyslitelnýho, že by jejich dcera byla na holky.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
6.7.22 12:20
@karkarka píše:
Měla jsi jim to říct už dávno. Přece to, že jsi lesbička, nevíš týden.

Ono to není pro člověka tak jednoduchý, když ví, že tím třeba o ty rodiče může i přijít. Možná nejenom o rodiče. Ty vztahy pak už nikdy nebudou stejný a vzít zpátky už to pak nejde.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
6.7.22 12:49

.

Příspěvek upraven 06.07.22 v 19:22

• Citovat
  • Nahlásit
4611
6.7.22 13:54
@Anonymní píše:
Ono to není pro člověka tak jednoduchý, když ví, že tím třeba o ty rodiče může i přijít. Možná nejenom o rodiče. Ty vztahy pak už nikdy nebudou stejný a vzít zpátky už to pak nejde.

A právě proto si myslím, že momentálně nejlepší je nedělat nic. Ano, může se stát, že to kámoš rodičům řekne, ale ty už pak budeš jen reagovat na danou situaci. Není třeba jít tomu naproti. Některé pravdy jsou zbytečné…
Jinou mámu a tátu mít nebudeš, tak není nutné zraňovat dřív než je nezbytně nutné…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat