Řidičák B, E, C – proč si rozšiřujete ŘP?

Anonymní
12.12.20 09:58

Řidičák BE, C, proč si rozšiřujete ŘP?

Ahoj holky,
jsou tu některé, které mají ŘP skupiny BE, C nebo D. Jen mě zajímá, proč jste si holky řidičák rozšiřovaly? Nyní si sama řidičák B rozšiřuji a plánuji později i skupinu C, ale ve svém okolí se setkávám spíše s nepochopením, že je to u ženské zbytečné. Zbytečné to nyní možná trochu je, ale ráda si ve všech směrech rozšiřuji kvalifikaci a stále mám chuť se učit něco nového. Prostě mě to baví a mám ráda pocit, že mám větší výběr možností, co mohu dělat.
Prosím o anonym, mám tu i přátele a nemusejí vědět, že si rozšiřuji ŘP.
Děkuji :)

Příspěvek upraven 12.12.20 v 10:03

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
24786
12.12.20 10:01

Pro mě by byl důvod, kdybych to potřebovala k povolání. Tam jsem taky studovala další obor, protože to bylo třeba. Jen tak pro zábavu bych do toho nešla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13351
12.12.20 10:15
@Anonymní píše:
Ahoj holky,
jsou tu některé, které mají ŘP skupiny BE, C nebo D. Jen mě zajímá, proč jste si holky řidičák rozšiřovaly? Nyní si sama řidičák B rozšiřuji a plánuji později i skupinu C, ale ve svém okolí se setkávám spíše s nepochopením, že je to u ženské zbytečné. Zbytečné to nyní možná trochu je, ale ráda si ve všech směrech rozšiřuji kvalifikaci a stále mám chuť se učit něco nového. Prostě mě to baví a mám ráda pocit, že mám větší výběr možností, co mohu dělat.
Prosím o anonym, mám tu i přátele a nemusejí vědět, že si rozšiřuji ŘP.
Děkuji :)Příspěvek upraven 12.12.20 v 10:03

Vykasli se na to, co rikaji lidi v okoli :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
209
12.12.20 10:19

U skupiny C je tak trochu problém. Není to jako A, B, nebo T. I když ten řidičák budeš mít, tak stejně budeš mít se zaměstnáním jako řidič/ka docela problém. U skupiny C pro řízení v práci totiž ještě potřebuješ profesní průkaz. Ten dostaneš, když absolvuješ dalších myslím 140 hodin za cenu kolem 40 tisíc. Nevím jestli tam nespadá psychologické vyšetření,…
Profesní průkaz pak s sebou nese povinnost absolvovat pravidelná školení, lékařské prohlídky a psychologickou způsobilost. Zanedbáš jedno školení a můžeš si zopakovat celých 140 hodin.

Sám jsem dělal skupinu C v době, kdy na profesní průkaz stačilo víkendové školení v autoškole a lékařská prohlídka. Ale já jsem to nepotřeboval a pak se to zpřísnilo.

Já jako výhodu skupiny C vidím v tom, že ti to rozšíří obzory, co to znamená jezdit velkým autem. Současná situace je taková, že ti pak stačí dodělat kurz na profesní průkaz a máš práci jistou hned. Ale nevýhoda je, že člověk je jednou nohou v kriminále a druhou v hrobě a domů se vrací pozdě večer (v těch lepších případech) a nebo jednou za tři týdny,…

A jen taková technická. Byl jsem minulý rok měnit řidičák a nejspíš proto, že mám skupinu C, se mi tam objevila i skupina T :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2302
12.12.20 10:26

@Petr-33 no přesně, dělal jsi profesní způsobilosti jako víkendové školení a tak nevíš, že se toho hromada změnila a píšeš nepřesnosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2302
12.12.20 10:34

Mě kdysi během brigády za barem napadlo, že bych mohla jezdit kamionem. Dělala jsem tu dobu dálkově vejšku, ta mě nějak nenaplňovala (Všeobecná sestra) a do oboru se mi pracovat nechtělo. Běžela tenkrát reklama na nábor řidiček do CS Cargo. Zavolala jsem tam. Řidičák i profesák jsem udělala v rámci rekvalifikace přes pracák. Nakonec jsem nastoupila u jedné firmy tady u nás. Projela jsem kus světa, ale extra mazák nejsem, teď jsem na rodičovské a v červnu mi končí teprve první karta do tachografu (ta je na 5 let). Pravda je, že jsem jezdila ještě měsíc před porodem :mrgreen: asi už se za volant jen tak nevrátím, ale v dopravě chci pracovat pořád 8) zrovna tento týden jsem s úspěchem složila zkoušku, na základě které dostanu koncesi pro založení vlastní autodopravy. Tak vůbec neřeš, co říká kdo okolo. Někteří pánové mají hnusný kecy, ale je to většinou závist.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2506
12.12.20 11:23

Ja bych se na okoli vyprdla, mne bylo vzdycky fuk, co si kdo o mych rozhodnutich mysli. Jinak rozsireni k ridicaku zadne nemam, protoze ho na zadne auto, co mame doma, nepotrebuju a vlek na auta nejspis nikdy tahat nebudu. Kazdopadne pokud si jednou poridime karavan, tak si rozsireni udelam i ja, nejen muz. Jinak ja mam treba papiry na lod do 20m s neomezenym vykonem motoru. Proc? Protoze se mi chtelo :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15548
12.12.20 12:03

Mám v okolí několik mužů, kteří mají řidičák komplet vyplněný, můžou řídit snad vše kromě letadla. Bylo to postupně kvůli práci, myslím, že jim to tehdy zaměstnavatel i platil.
U žen nevím o žádné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
837
12.12.20 12:39

A Ty máš náklaďák nebo karavan? Moc nechápu proč utrácet peníze za něco, co nevyužiju. Stresovat se se zkouškami atd. Ale asi jsem typická ženská. V práci jsem jezdila se střední dodávkou a když jsem měla přesednout do té největší (stačí na ni B), tak jsem byla rozklepaná jak ratlík, že to někde nabořím a vykroutila jsem se z toho. Představa že jezdím s náklaďákem mě děsí, a to nejsem úplně řidič z leknutí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.12.20 12:58
@pomme píše:
A Ty máš náklaďák nebo karavan? Moc nechápu proč utrácet peníze za něco, co nevyužiju. Stresovat se se zkouškami atd. Ale asi jsem typická ženská. V práci jsem jezdila se střední dodávkou a když jsem měla přesednout do té největší (stačí na ni B), tak jsem byla rozklepaná jak ratlík, že to někde nabořím a vykroutila jsem se z toho. Představa že jezdím s náklaďákem mě děsí, a to nejsem úplně řidič z leknutí.

S takovými reakce se práce setkávám ve svém okolí. Nevidím za tím utrácení peněz, ale investici umět něco nového, otevřít si další možnost. Kdybych to neměla dělat kvůli stresu ze zkoušek, tak bych snad nikdy nevystudovala žádnou školu, ani tu střední :mrgreen: Ale asi nejsem tedy „typická ženská“, řízení mě baví, ano, s většími auty mám respekt, ale není to tak, že bych se vyloženě bála. Neříkám, že chci pak jezdit s náklaďákem, ale beru to tak, že budu umět zase něco víc než všichni, a třeba i někdy v budoucnu se rozhodnu, že to naplno využiji.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
12.12.20 13:02

@Petr-33 Děkuju. Profesák si zatím nechci dělat

@Petula306 Děkuju za podporu a gratuluji k úspěšné zkoušce

• Citovat
  • Nahlásit
837
12.12.20 13:07
@Anonymní píše:
S takovými reakce se práce setkávám ve svém okolí. Nevidím za tím utrácení peněz, ale investici umět něco nového, otevřít si další možnost. Kdybych to neměla dělat kvůli stresu ze zkoušek, tak bych snad nikdy nevystudovala žádnou školu, ani tu střední :mrgreen: Ale asi nejsem tedy „typická ženská“, řízení mě baví, ano, s většími auty mám respekt, ale není to tak, že bych se vyloženě bála. Neříkám, že chci pak jezdit s náklaďákem, ale beru to tak, že budu umět zase něco víc než všichni, a třeba i někdy v budoucnu se rozhodnu, že to naplno využiji.

Já to beru tak, že v autoškole se člověk stejně řídit nenaučí. Je třeba pak nějakou dobu jezdit, aby se z toho stala rutina. Udělat si řidičák na C a pak 5 let nesednout za volant náklaďáku se pro mě rovná ztrátě času, protože bych pak musela znovu na kondiční jízdy nebo jezdit s někým zkušeným :nevim: Ale každý to má jinak a pokud to chceš udělat tak směle do toho. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6840
12.12.20 13:23
@Anonymní píše:

Pokud to nevyuzijes, tak jsou to vyhozene penize. Musis se v tom zdokonalit, udelat si " papir" jen abys jej mela je blbost. To si rovnou muzes zaplatit a posbirat desitky papiru z ruznych kurzu, ale budou ti vicemene k nicemu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.12.20 13:30
@Cenarius píše:
Pokud to nevyuzijes, tak jsou to vyhozene penize. Musis se v tom zdokonalit, udelat si " papir" jen abys jej mela je blbost. To si rovnou muzes zaplatit a posbirat desitky papiru z ruznych kurzu, ale budou ti vicemene k nicemu.

Proč myslíš, že by mi papíry z různých kurzů byly k ničemu?

• Citovat
  • Nahlásit
2506
12.12.20 13:39
@Anonymní píše:
Proč myslíš, že by mi papíry z různých kurzů byly k ničemu?

Protoze kdyz to nevyuzivas, tak to proste k zadnymu uzitku neni. Rozdilem je nejake cilene vzdelavani, ale delat si kurzy jen tak :nevim: leda bys mela chozeni po kurzech jako konicek

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat