Jak probííhají zkoušky na řidičák?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.01.19 15:06
Řidičák jak to probíhá

Zdravím :mavam:
Přítel mě furt nutí si udělat řidičský průkaz, ja sama bych ho chtěla ale bojím se :D :(
Jsou zkoušky těžké? A na co všechno se mám připravit? Děkuji mockrát.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
GabinkaCh
Závislačka 3284 příspěvků 21.01.19 15:09

Jé já to zrovna řeším.Chci moc řídit,ale mám hrozný strach,že to nezvládnu,že nepochopím tu řádící páku :mrgreen: Kdy jet na jedničku,dvojku atd.Je těžké tohle pochopit?a taky vůbec nechápu spojku :mrgreen: Pochopí to i blbec? :lol:

jenny.fields
Nadpozemská drbna 25830 příspěvků 21.01.19 15:14
@GabinkaCh píše:
Jé já to zrovna řeším.Chci moc řídit,ale mám hrozný strach,že to nezvládnu,že nepochopím tu řádící páku :mrgreen: Kdy jet na jedničku,dvojku atd.Je těžké tohle pochopit?a taky vůbec nechápu spojku :mrgreen: Pochopí to i blbec? :lol:

Pochopíš. A řazení- to uslyšíš, i když to teď vypadá nepravděpodobně.
Hlavně je důležité mít k dispozici auto. Ne jen o víkendu, ne manželovo opečovávané. Svoje a pořád.
Dělala jsem si řidičák ve 23 letech na truc klukovi, který si myslel, že si ho neudělám. Do té doby jsem si myslela, že já nikdy řídit nebudu.
UDělala jsem ho. Pak jsem s tím klukem řídila asi 100 km celkem, nebyl důvod řídit, dvoje auto jsem neměla. Přestala jsem na cca 8 let, pak sjem dostala kondiční jízdy k narozeninám. Udělala, víc pochopila auto, ale svoje neměla, takže opět neřídila. Pak jsem v 33 otěhotněla a věděla, že budu muset mít auto. Další kondiční jízdy a koupě auta. Jezdím 10 let a v pohodě. Na začátku jsem nechápala nic, jak budu řadit, jak budu stíhat sledovat provoz…prostě to jde.

jenny.fields
Nadpozemská drbna 25830 příspěvků 21.01.19 15:16
@Anonymní píše:
Zdravím :mavam:
Přítel mě furt nutí si udělat řidičský průkaz, ja sama bych ho chtěla ale bojím se :D :(
Jsou zkoušky těžké? A na co všechno se mám připravit? Děkuji mockrát.

Najdi si svůj důvod a motivaci. Pokud to sama nechceš, moc to nepůjde.
Testy jsou na pohodu, to se naučí i blbec. Vytipuj si dobrého učitele v autoškole, já měla kreténa. Až na kondiční jízdy jsem měla dva zlaté lidi. U zkoušek prostě musíš ukázat, že umíš řídit v provozu, že neprojedeš na stopku, jako blb, co dělal zkoušky se mnou a málem nás zabil.

Oplatečka
Ukecaná baba ;) 1488 příspěvků 21.01.19 15:16

Holky klid, je to v pohodě.Udělala jsem s přehledem v 18ti letech..Základy mi ukázal jednou taťka na polňačce, zkusila jsem si pár rozjezdů abych tam nešla úplně jako ,,panna" :D Oni jsou zvyklí.Po pár jízdách to bude ok..pak jsem ale několik let moc neřídila a bála jsem se.Jak jsem to ale potřebovala nalepila jsem si na zadek Zetko aby mě nevytrubovali a postupně získala sebevědomí.Teď ve třiceti jezdím denně..Ano, před dvěma lety jsem manželovi mírně oťukala auto a sobě letos na sněhu urvala spojler ale to se stává :D

Lainaire8
Závislačka 2503 příspěvků 2 inzeráty 21.01.19 15:16

Je to v pohodě, jen já teda byla vystresovana z každý jízdy (kvůli ostatním řidičům apod, všichni jsou fakt hrozně „ohleduplny“ a chapajici :roll:), vždy jsem propotila sedačku :lol: nakonec jsem ani autoškolu nedodelala a čím dyl to je, tím míň se mi do toho znovu chce… kor teď, když už budu mít tři děti, já už bych prostě za volant nesedla, ta zodpovědnost… Měla jsem si ho udělat hned v 18 a byl by klid :lol: jsem asi případ, tak na mě moc nedejte. :lol: každopádně samotný řízení je hrozně fajn, testy apod se nasprtate… mě spíš děsili náročný dopravní situace, zácpy apod. Ale je mi jasný, že to je jen o cviku a o zvyku. :palec:

Kriss Tina
Echt Kelišová 7503 příspěvků 21.01.19 15:17

Není to těžké, já se to naučila rychle, zkoušky taky pohoda, nesmíš se u toho nervovat a zmatkovat. Ale pak je nutné se vyjezdit. Já neřídila pár let a teď mám hrozný problém se řazením, naštěstí mám hodného přítele co mi kupuje auto v automatu :mrgreen:

sisifa
Stálice 61 příspěvků 21.01.19 15:18

Těší mě vidět, že nejsem jediná, která to řeší :D už si s tím strachem připadám trochu jak debil, ale nejsem schopná překonat tu hrůzu ze selhání, nebo že nebudu zvládat tolik věcí najednou - značky, cesta, řadící páka, pedály, volant, ostatní auta kolem… :roll: A právě taky řeším, jestli do toho jít nebo ne, abychom se mohli s přítelem sestěhovat, tak bych právě potřebovala být mobilní. :? Když já nejradši chodím pěšky a do teď jsem si s tím plně vystačila…

Twixinka
Ukecaná baba ;) 2068 příspěvků 6 inzerátů 21.01.19 15:19

Holky nic to neni,ja jsem byvala strasny nervak,ale dostala jsem skveleho instruktora a jak pisemne testy,tak jizdy jsem dala napoprve ;) vyberte si podle recenzi autoskolu a vetsinou to chodi tak,ze absolvujete prvnich par hodin teorie,pak zacnete jezdit a teorii dodelavate pak prubezne :) ze zacatku budete v aute lehce zmatene,ale rychle si zvyknete :kytka:

andelka83
Generální žvanilka 20499 příspěvků 21.01.19 15:21

Hele,já jsem technický antitalent. Doma jsme auto nikdy neměli. Takže řidičák jsem si dělala až po 30, po rozvodu,když jsem hledala práci. Trvalo mi to dýl,se dvěma dětmi nebylo tolik času na jízdy,chodila jsem i poctivě na přednášky,tak jsem začala v říjnu, s jízdami v listopadu,test jsem udělala v dubnu a jízdu v červenci. Napoprvé ne,ale to byla i moje blbost,měla jsem si rovnou přikoupit víc jízd a na zkoušku jít později,první dva pokusy byly fakt o nervech, nejistotě a blbých chybách. Dělala jsem řidičák ve velkém městě,takže žádná sranda. Potom jsem jezdila pár měsíců občas a pak asi dva roky vůbec. Nakonec mě okolnosti donutily,dostala jsem auto a jezdila půl roku skoro každý den. Teď zas nejezdím,jsem těhotná,ale na jaře zase začnu.
Komisař mi radil pořídit automat,ale to nešlo,a teda řazení je úplně ten nejmenší problém. Spíš jsem bojovala s parkováním a co nesnáším jsou nájezdy na silnice připojovacím pruhem.

Tichošlápek
Extra třída :D 12110 příspěvků 21.01.19 15:22

@sisifa tak to zkus. Kdyz to nepůjde, tak se svět nezboří. Ja řízení miluji, jezdím kdykoli to jde, ty věci co popisuješ vůbec nevnimam - je to jak přepnout se na jiné mozkové vlny a proste řídit :mrgreen: manžel si dělal papíry az když jsme měli dítě a taky uz jezdí jak drak. Ale treba můj bracha prolezl autoskolou uz dvakrát a proste nema nejmenší šanci udělat zkoušky. A ani nechce - nedokáže se soustředit, děla kraviny a nejspíš by zabil sebe nebo někoho jiného. Takže se na to vykaslal a pořídil si kolo.

Sue2008
Kecalka 222 příspěvků 21.01.19 15:24

Hlavne doporucuji autoskolu (ucitele) na doporuceni. Ten muj nejak nepochopil, ze jsem ve svych 30 za volantem opravdu nikdy nesedela. A taky trval na jizdach 1,5h (2 lekce do kupy). To jsem proste v tom stresu nedavala. No polovinu jizd jsem obrecela. Nakonec jsem zmenila autoskolu (i mesto) a svete div se, uz pres 2 roky jezdim a sama si troufnu i na delsi trasy! Ale souhlas, ze to chce bud svoje auto nebo hodne tolerantniho manzela :mrgreen:

andelka83
Generální žvanilka 20499 příspěvků 21.01.19 15:28

@Sue2008 já jsem prvních několik jízd též měla s podobným typkem. Tak to mi též moc nepřidalo. Pak už jsem jezdila s někým jiným. Ale u nás se míň než 1,5 h jezdit nedá. Za 45 minut se nikam tady nedostaneš. Bylo to tak akorát.

Verurizeckova
Ukecaná baba ;) 1222 příspěvků 21.01.19 15:32

Začala jsem dělat autoskolu ve 28… měla jsem takového razneho chlapa, trosku sprostého, ale mě to teda nevadí. Nervózní jsem byla jak prase, ani jsem nevěděla který je jaký pedál a spojka a řazení, toho jsem se bála, autoskolou jsem prolezla, testy jsou úplně v klidu, pokud to člověk chce udělat, tak se proste naučí a jízdy jsem taky dala. Řazení mi teda k srdci neprirostlo vůbec, tak jsem to vyřešila tím, ze jsem si pořídila auto s automatem a prakticky dva roky jsem jezdila v něm. Museli jsme ho dat do servisu a byla jsem hozena do vody, kdy jsem musela jet manzelovym s pákou a dala jsem to, sice mi to 2× chciplo, ale marne :lol:

sisifa
Stálice 61 příspěvků 21.01.19 15:32

Tohle si snažím říkat pořád, že je to vlastně super a pak budu ještě ráda. Moje mamka je naprostej závodník, takže já jsem zvyklá jako spolujezdec, že všechno odsejpá a nikde se nezdržuje a u ní i u přítele to vypadá tak jednoduše. :lol: udělala jsem chybu, že jsem si řidičák nedělala na střední jako většina (ale deset litrů by mi na to nikdo jen tak pro pěkný oči nedal), teď mám o pár let víc a s každým rokem z toho mám větší a větší strach, i z toho učení, od matury jsem nebyla nucená si k něčemu sednout a nazpaměť se to učit. Sakra, už nevím, jak se to dělá! 8o :lol:
Ale já se dívám i na ty peníze, pro mě není deset tisíc flusnutí do ruky, ale celkem dost peněz, takže když to zaplatím, tak prostě musím projít do konce… A zde ten strach ze selhání :oops:
Každopádně přítel nechce do velkoměsta, kde já žiju, on má byt od firmy v pěkné lokalitě u lesa, ale min. hodinu a půl cesty do mé práce (a to vlakem, busem a pak ještě pěšky), takže momentálně pro mě dost nevýhodná záležitost…

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Vyznání lásky Karla a Lilie: Jak doopravdy číst tohle duchovno zahlazující nevěru?

Karel Janeček chtěl být na svátek všech zamilovaných romantický, a tak svou... číst dále >

Překvapení, které vylezlo z tanečnice Lálové: Nevypadám, ale dělám MMA!

Krásná tanečnice Veronika Lálová (27) vypadá něžně až křehce, ale v rozhovoru... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >