Řidičák, nežiju v čr, plus cesta 4 hod autem

Anonymní
30.12.18 11:06

řidičák, nežiju v čr, plus cesta 4 hod autem

Dobrý den,

žiju v německu a chci si udělat řidičák v létě, začnu teda už ted na jaře, ale pojištěná jsme tady v německu, i doktory už mám tady, kdo mi vystaví potvrzení pro autoškolu? můžu zajít ke svému bývalému obvodákovi jako samoplátce a on mi může dát potvrzení?

druhá vec, jak auto (starší po bráchovi, daruje mi ho) dovezu, cesta je cca 4-5 hodin, do německa, myslíte, že je to velké sousto pro čerstvého řidiče? napadlo me i, že bych jela třeba 2 hodky a někde přespala a druhý den pokračovala, nebo si myslíte, že se to dá dát naráz? ale asi ne, co, každý říká, že sjme blázen, že nebudu vyježděná a neuřídím to..jenže já ho nutně potřebuji, žijem v nemecku na vesnici, mám 3 letou a musim jí vozit do školky, busy jezdí párkrát za den, nákupy, vše je tu bez auta problém..

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
30.12.18 11:08

jo řidiřák chci dělat v čr, moje nj není ještě na takové urovni, abych dala autoškolu tam , plus je o dost dražší, ale hlavně ta řeč, nenaučím se v nj teorii a bojim se, že nebudu všemu od lektra rozumět, zatím nemám dcerku ve školce, až od září půjde, takže přijedu za našima do prahy a že bych na jaře začala a pak v létě přijedu na 2 m ho dodělala..

• Citovat
  • Nahlásit
24333
30.12.18 11:11

Tak potvrzeni budes potrebivat asi v nemcine, takze nevim, zda je ti to schopny vyszavit cesky obvodak. Rizeni na dalnici je pomerne lehke, ale 4 hodiny jsou dost i pro vyjezdeneho ridice. Nemuze jet nekdo s tebou, aby jste se vystridali a aby na tebe trochu dohledl?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25711
30.12.18 11:12

S doktorem neporadím, ale to potvrzení se stejně platí. Jestli hodláš hned jet bez jakékoliv praxe za hranice, vem si sebou někoho zkušeného do auta, nebo asi líp aby i řídil. V rámci zdraví všech okolo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.12.18 11:14

@pikola sháním, snad se někdo takový najde, ale nevim o nikom, z rodiny má řidičák jen brácha, ale ten je věčně na služebkách a věčně zaneprázdněný, proto mě napadlo, že bych jela třeba max ty 2 hodky, někde se přes noc ubytovala a zbytek bych dojela druhý den..

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
30.12.18 11:14

@Svistice já chci dělat českou autoškolu v česku

• Citovat
  • Nahlásit
20580
30.12.18 11:17

Potvrzení ti vystaví tvůj obvodak, nicméně nevím jak to vezme tady u nás autoškola v němčině :think: bývalý už u sebe nemá tvoji dokumentaci, pokud jsi předcházela jinam obvykle si nový dr vyžádá dokumentaci od toho starého. Záleží jak ti to ježdění pude, pokud bys jela 4 h po dálnici je to hračka, dáš si pár přestávek cestou, nastavíš tempomat a jedeš, já takle dojela z Plzně na Slovensko a to sem řídila asi po 4 letech ;) pokud bys jela po nějakých vesnicích, přes centra měst je to už větší oříšek… Jinak jak plánuješ jako dojíždět na lekce řízení? To se na čas přestěhuješ do ČR než řidičák uděláš?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25711
30.12.18 11:18

Jen bych si ještě zjistila variantu, že papíry uděláš a jak dlouho trvá vystavení dokladů- A nespekulovala bych teď v prosinci co bude v létě, ono se taky může stít, že ty papíry neuděláš. Manžel tě odvést nemůže s autem?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10127
30.12.18 11:20

Jen pro informaci, pokud žiješ v Německu, musíš si dělat řidičský průkaz tady, uděláš si ho v ČR, oni ti ho vydají (jen pokud máš v ČR zachovaný trvalý pobyt). Na území ČR je platný, ale jak překročíš hranice a zastaví tě, tak si zaplatíš pořádnou pokutu,protože je tady neplatný. I v Německu se dá řidičák udělat v českém jazyce. Samozřejmě to neplatí pro ty, kteří si řidičák dělali v minulosti v ČR a pak se do Německa stěhovali.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7865
30.12.18 11:22

Tak řídiče čerstvě po řidičáku bych na tak dlouhé cestě potkat nechtěla… Nechci tě zhazovat, nijak podlamovat tvé zkušenosti, ale jet hned po papírech sama někam do neznáma..to není dobrý nápad. Je spousta nástrah, uzavírek, budeš sama, jiné město, než když si objezdíš autoškolu v domově..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.12.18 11:23

@pikola no já chci začít už nba jaře, začátkem března budu v |praze měsíc, pak dorazím v červenci a budu tam do konce srpna, dělala bych rychlokurz

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
30.12.18 11:25

@Aduš8 aha, no já mám trvaláý pobyt stále v praze a odj¨hůašovat ho nebudu, cca za 2 roky půjdem zpátky do prahy..

• Citovat
  • Nahlásit
20580
30.12.18 11:27
@Anonymní píše:
@pikola no já chci začít už nba jaře, začátkem března budu v |praze měsíc, pak dorazím v červenci a budu tam do konce srpna, dělala bych rychlokurz

No to potěš koště :mrgreen: když začneš v březnu a pak budeš pokračovat až v červnu tak za tu dobu zapomeneš všechno co ses v začátku naučila. Mě stačilo mít mezi lekcema týden pauzu a už sem zmatkovala. Taky může trvat až měsíc než to řidičák vystaví. Taky musíš počítat že třeba nedáš zkoušky na první pokus. máš v ČR trvalý pobyt?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10127
30.12.18 11:32
@Anonymní píše:
@Aduš8 aha, no já mám trvaláý pobyt stále v praze a odj¨hůašovat ho nebudu, cca za 2 roky půjdem zpátky do prahy..

Znovu jsem teď hledala, jak to je, i pokud máš TP v ČR, nemůžeš tam dělat řidičák, pokud jsi zároveň nameldovaná v Německu. Když tě zastaví,, aktivní " policista, tak je tvůj řidičák neplatný. Pokud způsobíš nedejbože nehodu, nedoplatíš se. Zeptej se na německém úřadě,jistí si tím, aby jim lidé platili za tu autoškolu tady. Jinak oprava, v češtině udělat nejde :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.12.18 11:32

@Kriss Tina no tak při nejhorším bych začala až v tom červenci a mám na to 2 m, ty rychlokurzy jsou, že máš denně jízdy i o víkendu, takže teoreticky do měsíce máš hotovo, teorii už umím, tu si budu jen průběžně opakovat a pak zkoušky, jasný, že to chvilku trvá a nemusím to udělat hned, ale zkusit to musím, řidičák tu potřebuji i kvůli dojezdu do zaměstnání a odvozum do školky, logisticky se to tu nedá zvládnout bez nej..ale ta jízda za hranice bude asi velké soustu, budu hledat spolujezdce , který by to odřídil či mě vystřídal

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat