Řidiči autobusu, zdvořilost, tykání

7.11.19 15:25

Řidiči autobusu, zdvořilost, tykání

Zdravím, právě se mi stala taková situace. Jde o to, že jsem nastoupila do autobusu a sedla si úplně na přední sedadlo, jakoby ke dveřím, kde jsou umístěny takové ty tyče, aby asi člověk nevypadl, nebo nevím. :) Já jsme si ze zvyku položila na tu spodní tyč nohu, v bílých čistých botách. Samozřejmě jsem si vzala sluchátka, po chvíli jízdy, kdy jsem byla zamýšlená, jsem si všimla, že na mne pan řidič hovoří, pochopila jsem, že mám dát nohu dolů, učinila jsem tak, ale on nepřestával hovořit, takže jsem si vytáhla sluchátko a slušně se zeptala co prosím říkal. Odpověděl: “OPUCUJ TO!” Jako na nějakého fakana. Chápu, že tam nohy nemají co dělat, bez odporu jsem ji sundala, ale aby se mnou mluvil jako s nějakým 15ti letým parchantem, který mu celý autobus posprejoval, třeba…? :mrgreen: Také jsem si všimla toho, že mi lidé týkají zcela běžně… prodavačky v obchodech, apod. Chápu, že většinou bývám o dost mladší než oni, ale nepřijde mi to přiměřené. Mám 19, ale přece jen jsem právně dospělý člověk, také k nim držím určitou úctu… Máte někdo stejný problém?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

916
7.11.19 15:31

Ne ja s tim problem nemam, me to prijde i milejsi, kdyz mi prodavacka tykne, me zacali rikat dobry den az tak v 23 ostatni, nejvic me nastval tchan, kdyz me sel manzel predstavit rekl jen „nazdar“ ani nevstal, nepodal ruku, a dal si paril nejakou hru… :roll: :roll: asi vypadas mlade, je nesmysl se tim nejak zaobirat

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.11.19 15:36

@Janinka290401 tykani mi nevadilo, bylo mi to milé.. ale co se týče toho opucuj to, když jsi právně dospělý člověk a víš že tam tu nohu nemáš dávat, tak ji tam nedávej. A to že ti řekl ať to očistis když si to mohla zaspinit, s tím nemám problém, mohlo tě to napadnout.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4739
7.11.19 15:39

@Peggy54 Tykej vzdycky taky…tak jsem to delala ja ;) Bylo mi kolem 30let a babka v obchode důchodové veku mi zacla tykat tak jsem ji tykala též. A svete div se babce to vadilo. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.11.19 15:39

Asi vypadáš mladě, mě dost často tykali všude možně, dokud jsem neměla děti, tedy do 26:-)
Oni prostě jen neodhadnou, jestli ti je 15 nebo 19 :-) zkus příště naprosto v klidu odpovědět taky tykáním :-) reakcí dotyčného se jistojistě pobavíš :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5971
7.11.19 15:43

Ja nejak nechapu, proc vadilo, ze mas nohy na spodni tyci. Autobusy se snad kazdy den uklizi a neprijde mi, ze by jsi se chovala nejak prehnane nevhodne nebo delala bordel schvalne. Nechapu, ze nekomu dela radost vyhledavat zbytecne problemy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
916
7.11.19 15:43

@Annabela11 no ja kdyz prijedu k nam na vesnici kde jsem vyrustala a vecer jdem do hospy tak se kolem nas sesypou jak vosy a vsichni tykaj :D :D ale me to nevadi, ale ten tchan me nastval..tchyne nabidla tykani asi po roce, prarodice mi normalne vykaji, manzels si s mymi tyka, no asi az tam prijdu, on zas bude ve svym kresle se sluchatkama tak to nazdar na nej zarvu :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3726
7.11.19 15:54

Jo vadi mi to a tykam taky. Po me chteji i prodavcky obcanku kdyz jdu koupit flasku alkoholu. Je mi 27 :lol: nekdy je to mile, jindy me to se. e, ze ji musim hledat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6218
7.11.19 15:56

Hele, v devatenácti mě to taky štvalo a dneska po třicítce mě to potěší. A když nechceš, aby to lidé tykali, tak se nechovej jak puberťák a nech nohy pod sedačkou, kam patří :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17892
7.11.19 16:00

Když se chovas jak fakan a davas nohy tam, kde nemají co dělat, nediv se, ze se k tobe řidič jak k fakanovi choval.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.11.19 16:10

Můj švagr, taky vypadá mladě. Prodavačky po něm chtěji občanku pokazdé, když jde koupit pivo. A to mu je 36 :lol: A o tom, že mu všichni tykají ani nemluvím :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.11.19 16:14

@martinka28 No jo, je potřeba podpořit stejně protivné lidi, jako jsi ty.
Jako, já mám většinou problém, že se tam nějak nemůžu vejít, mám 180 cm, takže to občas nepříjemné je. Myslím, že nejsem jediná, když už, tak musíme sedět bokem. :P

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10734
7.11.19 16:15

Za plnoletého mlada mi taky vadilo, že mi lidi tykaj a přesně jak píšou holky - tykala jsem taky. Bylo to takové… uklidňující :)
@Peggy54 Je fakt, že chlapi s tím tykáním tolik nenadělaj, aspoň ne mezi sebou. Což teda neznamená, že by se mi chování tvého tchána nějak zamlouvalo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.11.19 16:24

Já si proste nedovedu představit, že cizímu člověku tykam, vždy jsem to tak měla. Čekala jsem, až mi to člověk sám nabídl a i po tom jsem měla problém s občasným vyknutím. :mrgreen:
Někdy nevím, jak mám mluvit na člověka stejně starého, tykání mi přijde blbé, když danou osobu neznám a vykání také, když je člověk stejně starý, většinou čekám až začne on. :lol:
Pro rýpaly, už hodinu sedím a otlačuji si kolínka, viz foto.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.11.19 16:32

A už čekám příspěvky typu: “nediv se, že ti každý tyká, když nosíš děravé rifle.” :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama