Řidiči začátečníci nad čtyřicet let

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.09.19 21:11
Řidiči začátečníci nad čtyřicet let

Ahoj, je tu někdo, kdo začal řídit auto až po čtyřicítce? Jak to zvládáte? Máte stres, nebo jste v klidu? Jezdíte sami nebo do začátku ještě s nějakým řidičem? A co na dálnici? Nebojíte se? Moc děkuji za postřehy.
Situace mne donutila začít řídit auto až v těchto letech, řidičák už mám dlouho, ale neřídila jsem od té doby, co jsem si ho udělala. Mám stále obavy z parkování v kopci. A taky z lidí, že se mi budou smát, že nejsem vyježděný řidič…Máte to někdo podobně?
Děkuji moc…Prosím, rýpalové, najděte si jiné téma na Vaše připomínky. Raději vkládám anonymně.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Tarjei
Kelišová 5019 příspěvků 06.09.19 21:14

Ja zacala nedavno a je to parada. Proste do toho skoc po hlave, nejak to zvladnes. Na zadek si nalep Z a kazdej at se potento treba. Chce to jezdit opatrne v ramci svejch schopnosti.

alilauter
Kecalka 457 příspěvků 06.09.19 21:19

Kamoska takhle začala taky až po čtyřicítce a vyjezdila se suprove. Vem si kondiční jízdy a pak si najdi někoho, kdo bude třeba chvíli jezdit s tebou. Já takhle jezdila s ní, zkoušely jsme v Praze trasy, který nejvíc potřebovala a za chvilku jezdila sama a výborně. Ono to půjde, čím víc toho najezdis, tím to bude lepší. Já byla vynervena i v 24 když jsem dělala svůj, nechtěla jsem jezdit, ale musela. A dneska si život bez auta nedovedu představit. To půjde :palec:

toma0105
Kecalka 402 příspěvků 06.09.19 21:20
@Anonymní píše:
Ahoj, je tu někdo, kdo začal řídit auto až po čtyřicítce? Jak to zvládáte? Máte stres, nebo jste v klidu? Jezdíte sami nebo do začátku ještě s nějakým řidičem? A co na dálnici? Nebojíte se? Moc děkuji za postřehy.
Situace mne donutila začít řídit auto až v těchto letech, řidičák už mám dlouho, ale neřídila jsem od té doby, co jsem si ho udělala. Mám stále obavy z parkování v kopci. A taky z lidí, že se mi budou smát, že nejsem vyježděný řidič…Máte to někdo podobně?
Děkuji moc…Prosím, rýpalové, najděte si jiné téma na Vaše připomínky. Raději vkládám anonymně.

Do věkové kategorie patřím, ale pořád váhám, nějak je mi pořád úzká silnice, závidím řidičkám, chybí mi odvaha :roll:

Tarjei
Kelišová 5019 příspěvků 06.09.19 21:24

@toma0105 on se do toho pruhu vejde aj traktor jako krava. Ja koukam do postr. zrcatek, tam vidim cary…a jeden dobrej tip, kdyz se nekdo takhle boji, koukat kam jedu, dopredu na obzor kam nejdal vidim.

jezz1e
Zasloužilá kecalka 859 příspěvků 06.09.19 21:25

Přítel si dělal řidičák až po 40. Na začátku řídil v podstatě jen se mnou o víkendu a naopak nejraději řídil na dálnici a já pak dojela po okreskách. Pak jsme si to prohodili, následovalo řízení po Praze za malého provozu a dnes už jezdí sám i po Praze. Akorát je trochu nervák a zbytečně ho vždy rozhodilo, když mu to na křižovatce chcíplo nebo se někdo postavil těsně za něj při rozjezdu do kopce. Ale to se všechno časem srovalo. Takže se toho neboj :-)

petulka23
Ukecaná baba ;) 1285 příspěvků 06.09.19 21:29

Já teda nepatřím do požadované věkové kategorie. Jsem 30+ ale myslím, že to až takový rozdíl není. Ridicak mam od 18,ale byvaly muz mne ridit nenechal, asi si honil ego nebo se mu libil pocit me zavislosti na nem… Takze jsem se donutila az dlouho po rozvodu a bohuzel to nizke sebevedomi v tomhle smeru se porad ozyva. Mam za sebou kondicni jizdy, extra kondicky na parkovani a… Jako jezdim, ale odpoledni spicka je pro mne porad stres, parkuju kde je hodne mista takze vetsinou jeste hooodne daleko od mista kam potrebuju, ale treba to casem taky dam zaparkovat si pred domem na sidlisti nebo zacovat nekam na kopci :roll:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.09.19 21:38
@Anonymní píše:

Auto řídím už dlouho, ale ted jsem začala dělat řidičák na skupinu A. V životě jsem na motorce jako řidič neseděla, myslím ani na skútrů. Jen jako spolujezdec. Je mi 43 a věřím si, že ti zvládnu. Držím ti palce.
Anonym - rodina o tom neví, tak ať se o mě nebojí

Popeladym
Kecalka 321 příspěvků 06.09.19 21:43
@Tarjei píše:
@toma0105 on se do toho pruhu vejde aj traktor jako krava. Ja koukam do postr. zrcatek, tam vidim cary…a jeden dobrej tip, kdyz se nekdo takhle boji, koukat kam jedu, dopredu na obzor kam nejdal vidim.

Mě polejvá horko, jen to tady čtu. :mrgreen:

Tarjei
Kelišová 5019 příspěvků 06.09.19 21:51

@Popeladym prooooc? Hruzou z rizeni obecne nebo z myho rizeni? :D

Popeladym
Kecalka 321 příspěvků 06.09.19 22:00
@Tarjei píše:
@Popeladym prooooc? Hruzou z rizeni obecne nebo z myho rizeni? :D

Ne z Tvýho. Představuju si sebe. Dvacet let jsem neřídila a teď by se mi to zas hodilo. Už nemám odvahu. Ale tahle diskuze mě možná poňoukne, že se pokusím aspoň najít řidičák. :lol:

Tarjei
Kelišová 5019 příspěvků 06.09.19 22:05

@Popeladym hele me desilo razeni, tak mam automat a ohromne mi to pomohlo.

zu.syk
Zasloužilá kecalka 678 příspěvků 06.09.19 22:11
@Tarjei píše:
@Popeladym hele me desilo razeni, tak mam automat a ohromne mi to pomohlo.

Nápodobně :) Taky mám automat a nemůžu si ho vynáchvalit :-)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.09.19 22:44

@Tarjei @zu.syk a tímto se potvrzuje, že automat preferuji zeny, které neumí nebo se bojí řídit. Anonym - viz. Předchozí příspěvek, za svůj názor se nestydim

petulka23
Ukecaná baba ;) 1285 příspěvků 06.09.19 22:55
@Anonymní píše:
@Tarjei @zu.syk a tímto se potvrzuje, že automat preferuji zeny, které neumí nebo se bojí řídit. Anonym - viz. Předchozí příspěvek, za svůj názor se nestydim

S tím nesouhlasím. Já taky dlouho sbírala odvahu a pořád jsou situace kdy se cítím jak školačka před písemkou a řazení je to poslední co by mi vadilo, naopak to si docela chválim a když jsem viděla automat u kolegyně tak mi to přišlo dost nepřirozený takže tahle teorie asi až tak nesedí

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama