Řidičský průkaz - je tu někdo, kdo se bez něj obejde?

52
9.3.17 15:36

Řidičský průkaz, je tu někdo, kdo se bez něj obejde?

Ahoj, je tu někdo kdo se obejde bez ř. p. Chci si udělat kondiční jízdy a necítím se na to. Je mně už 40. Řidičák jsem dělala před 20 lety a nejezdila jsem a dost se toho obávám. Jsem bez auta totálně vyřízená, děti, kroužky atd. Zjistila jsem až teď, že člověk je skoro za blba, když ho nemá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

21112
9.3.17 15:39

Ahoj, jsem na tom stejně, jako ty. Řidičák sice mám, ale neřídím. Teď už to je v pohodě, dospělé děti všechny řidičáky mají, když je třeba, zařídí potřebné. Nechystám se to měnit, holt mám z řízení strach a podle mě na silnici rozhodně nepatřím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10948
9.3.17 15:40

Ted momentálně bych se bez něho obešla, protože jsem prodali auto :-D ale zůstalo nám manželovo firemní, takže tím jezdíme na nákupy (tahat to busem si neumím předstvit) navíc v případě potřeby prostě jen sedneš a jedeš a nemusíš shánět sousedy či volat taxi…
další věc je, že pokud jsi dětem dovolila kroužky daleko od místa bydliště, víc kroužků během dne nebo jinak blbě a musíš jim dělat taxikáře, tak sis ušila bič sama na sebe :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13741
9.3.17 15:41

Ja ho sice uz par let mam, ale nikdy sem neridila a ani o to moc nestojim :D bydlim v centru mesta takze vsechno mam pri ruce a kdyz chce nekdo z rodiny kdo bydli dal na navstevu prijedou oni za mnou. Co vim tak vsechny kamaradky co mam kolem sebe se bez nej obejdou :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2706
9.3.17 15:43

Bez ridicaku a auta si svuj zivot nedokazu predstavit. Rizeni miluju, je to relax a hlavne svoboda, nejsem na nikom zavisla, na nikoho odkazana, nemusim se ridit nejakym jizdnim radem nebo dobrou vuli nekoho kdo me nekam zaveze. V dnesni dobe bez ridicaku? to je fakt utopie. Nechapu lidi co takhle muzou zit, vzdyt tohle je zaklad, kor kdyz mate deti atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
21112
9.3.17 15:45
@zudina píše:
Bez ridicaku a auta si svuj zivot nedokazu predstavit. Rizeni miluju, je to relax a hlavne svoboda, nejsem na nikom zavisla, na nikoho odkazana, nemusim se ridit nejakym jizdnim radem nebo dobrou vuli nekoho kdo me nekam zaveze. V dnesni dobe bez ridicaku? to je fakt utopie. Nechapu lidi co takhle muzou zit, vzdyt tohle je zaklad, kor kdyz mate deti atd.

Myslím, že základ jsou úplně jiný věci. A věř nebo ne, i bez řízení auta se dá žít docela dobře.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7822
9.3.17 15:46

@gab1976 Zkus ty kondičky a uvidíš jak ti to půjde, pokud jsi bez auta totálně vyřízená tak to je blbý no. Třeba tě ty kondičky nakopnou :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
52

Já totiž už mám tahání nákupů plné zuby a to otravování okolí, včetně manžela mi taky vadí. Mám také velkou obavu, že to už nedám, ale za zkoušku to stojí. Myslím, pár hodin kondičních jízd. Děkuji za názory.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13741

@zudina tak nekdo ho nepotrebuje, proc zbytecne „zivit“ auto, kdyz mam vsechno kolem sebe blizko a ridit se bojim, kdyby za kazdou cenu kazdej kdo se boji ridil to by to na tech silnicich vypadalo…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.3.17 15:47

Já jsem se bez něj obešla dlouho, ŘP jsem si dělala až po třicítce a uz bych se bez něj neobešla. Je moje pravá ruka přesně kvůli těm běžným věcem jako nákupy, kroužky, cesty do práce a nemusím kvůli všemu čekat na manžela. Jemu se taky ulevilo a je rád, ze ho mám. Být tebou, tak do toho jdu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2706
9.3.17 15:50

@hanka.br. @Kriss Tina Dobre tak se opravuji: JA bych bez auta zit nemohla (ostatni tedy asi ano :lol: ) Ale proste uz jen to ze i kdybych vse mela blizko, to nikdy netouzite po tom si jen tak nekam vyrazit na vylet, bez toho byt zavisla na nekom nebo na nejakem dopravnim prostredku? Proste je to nadhera. Svoboda, proste ted si reknu: kaslu na vsechno a jedu se nekam projet. Ale jako je pravda ze pokud jsou lidi kteri se opravdu neciti na rizeni auta (ovsem nechapu jake jsou duvody, to se nauci kazdy, me to zezacatku taky samozrejme neslo a mela jsem strach, chce to cvik) tak at tedy neridi. Kazdeho volba, i kdyz pro me nepochopitelna. Rizeni a auta miluju (a bez toho bych zit nemohla)

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
69570
9.3.17 15:52
@hanka.br. píše:
Myslím, že základ jsou úplně jiný věci. A věř nebo ne, i bez řízení auta se dá žít docela dobře.

Souhlasím, pokud člověk byslí v místě, kde má to potřebné rozumně dostupné nebo naopak bydlí tam, kde je vše dostupné MHD, tak se dá žít zcela pohodově. Na malé vesnici se špatnou dostupností už ne, ale tu si zas ten neřidič nebude celkem logicky vybírat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2706
9.3.17 15:53

Jeste me teda napada dotaz: kdyz mate deti, jak to bez auta delate? Vzdyt musite k doktorovi, dite nekama odvezt atd.. nebo kdyz jsou male, to jako jezdite s kocarem autobusem? To si opravdu nedovedu predstavit

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
69570
9.3.17 15:55

@zudina Tak k doktorovi jsme chodili pěšky, případně jeli tramvají, na výlet vlakem… ono třeba v Praze je víc jak půlka cest autem spíše lenost než nutnost :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
839
9.3.17 15:55

@gab1976 obešla jsem se bez něj dokud jsem neměla rodinu. Řidičák jsem si dělala s kamarádkami v 17, měla jsem tam podmínku, že platí ode dne mých 18tých narozenin :lol: Pak jsem se párkrát s tátou někam svezla a tím to zhaslo.. Kondiční jízdy jsem si dělala těhotná ve 30ti.. a opravdu jezdit začala když bylo malému 3/4 roku a pořídili jsme malé auto (do té doby jsme měli jen manželovo služební). Dnes jezdím denně, vozím děti do škol(k)y, na kroužky, nákupy.. bez auta bych toho nestihla ani polovinu..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama