Reklama

Řidičský průkaz s oční vadou

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Kristyna157663
Povídálka 43 příspěvků 25.12.17 19:59
Řidičský průkaz s oční vadou

Zdravím,

zajímalo by mě, jestli s tímto má někdo zkušenost. Od malička mám tupozrakost na pravém oku a na to stejné oko i trochu šilhám. Na levé oko vidím výborně. Brýle nenosím, Dr. říkala že to nemá cenu :nevim:. V běžném životě mě to nijak neomezuje. Můžu dělat prakticky cokoliv. Chtěla bych si ale udělat řidičský průkaz (B) a nevím jestli projdu zdravotní prohlídkou? Myslíte, že by s tím mohlo být problém? Že by mě třeba kvůli tomu mohli zatrhnout si ho udělat? Za všechny komentáře předem děkuji. :)

Reklama

Reakce:

cecetka
Kelišová 7226 příspěvků 25.12.17 20:04

@Kristyna157663 Taky mam tupozrake prave oko, na leve vidim spatne do dalky, takze potrebuji bryle. Uz trpim i vetchozrakosti, a tak jsem vlastnikem i bryli na cteni. Ridim uz 20 let bez problemu :) Me tupozrakost o moznost ridit auto nepripravila.

blobfish
Závislačka 4483 příspěvků 25.12.17 20:05

V pohodě, u nedostatků na jednom oku je rozhodující to, jak dlouhou dobu to máš - pokud je to krátkodobé, řídit bys neměla, ale u očních vad jednoho oka dlouhodobého charakteru by to mělo být ok.

Uživatel je onlineHelileli
Závislačka 2862 příspěvků 25.12.17 20:10

Podle mě je to nakonec stejně na tobě. Vidíš dobře? Zkus si sednout do auta a podívat se, jak vidíš do zrcátek, do dálky…
Já jsem brýle nenosila, nijak extra mě to neomezovalo, až když jsem je začala nosit právě kvůli ježdění autem, tak mi došlo, že i těch trošku dioptrií a nějaké ty cylindry dělají sakra rozdíl.

Myslím, že nebude problém se získáním potvrzení na řidičák, ale ty brýle bych si nechala udělat, na řízení bys měla mít zrak stoprocentní.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.12.17 21:09

Ahoj,
ségra tupozraká je (a tuším, že má ještě další oční vadu), brýle nosí a dost silné. Jeden den přes ně vidí, druhý den vidí prdlajz.

Řidičák má a řídí.

Děda na jedno oko neviděl a řídil. Jezdil Ostrava-Brno a to není kousek.

Tedy není problém získat řidičák ;)

Prosím nechce anonym, jde o moji rodinu.

Kristyna157663
Povídálka 43 příspěvků 25.12.17 21:27

Super, moc všem děkuji. Úplně mi spadl kámen ze srdce.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Stala se mladá herečka obětí agresorů, nebo ji k zemi poslal alkohol?

Z toho jde strach! V baru na pražské Vinohradské třídě mělo dojít k napadení... číst dále >

Podvedená Bohdalová v thrilleru o důvěřivosti seniorů: Z toho jde Strach!

Klobouk dolů! Jiřina Bohdalová (87) je profík každým coulem. S Jiřím Strachem... číst dále >

Články z Ona Dnes

Po kritice ve StarDance se mi nechtělo na trénink, říká Veronika Arichteva

Život herečky Veroniky Arichtevy momentálně ovládly tréninky na StarDance.... číst dále >

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >