Řídíte auto, maminky? Aneb po 10 letech za volantem

10.11.19 01:00

Řídíte auto, maminky? Aneb po 10 letech za volantem

Dobrý večer,
zajímalo by mě, zda-li nemáte někdo podobný problém. Mám řidičák deset let, ale nějak jsem se bála hned řídit, až postupně jsem zapomněla téměř vše a nechala se vozit. Nyní mám však tříletou dcerku a přítel měl menší nehodu a to mě tedy opravdu nakoplo. Uvědomila jsem si, že vlastně nejsem schopná ho, ani dítě nikam dopravit, kdyby na tom závisel život.. Například kdyby se dítě dávilo-než přijede sanitka atd.. Pocítila jsem totální závislost na příteli, že on je tu ten náš záchranář úplně sám.. Proč jsem to neviděla před tím? Nakoplo mě to a řekla jsem si, že takhle to dál nejde a zaplatila si jízdy. Nutno uznat, že první jízda docela šla! Až na to, že jsem nevěděla, na co že mám dříve dávat pozor-křižovatka, semafor, chodci, zařadit, přednosti, značky, zda mě pouští, rozjezd.. Tak i tak mi to nechcíplo a jízda probíhala dobře-nervózně, ale docela dobře, dokonce mě instruktor pochválil.

Dobrý pocit zmizel hned druhou jízdou, která byla za tmy a já TOTÁLNĚ vyklepaná tedy dojela a doma si ještě dávala po jízdě panáka, abych vůbec z té hrůzy usnula. Všude světla-pletlo se mi úplně všechno, že jsem nevěděla na co koukat a ke všemu vzdálenosti vozidel totální tragédie. Učitel se zhrozil a ptal se, zda jsem vůbec někdy řídila v autoškole za tmy-a já samozřejmě ne. Byla to premiéra a nutno dodat, že jsem si uvědomila realitu plnými doušky a to hlavně, když jsem si myslela, že mě frajer pouští a nebylo to tak. Světla mi přišli, že se už nepřibližují, a v tom to do mě málem napral. Osvětlená, a plný provoz Praha v pátek večer v centru a já totálně zpocená. Z poslední zkušenosti jsem tak vyklepaná, že normálně reálně uvažuji se na vše vyprdnout a nehrát si na supermana.

Otázka zní-přejde to..?? A má to někdo podobně?? Za jak dlouho jste se přestali bát?!Všem moc děkuji za případné odpovědi..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

26940
10.11.19 01:04

Jezdi nejdřív za světla, až si to trochu zautomatizujes, tak se pouštěj do tmy. To bude dobrý.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11264
10.11.19 01:10

Ještě jsi ani nezačala a už chceš skončit? Fakt neznám nikoho, kdo by poprvní sednul za volant a řídil jako profík. Chce to jezdit a jezdit. Ideálně začít mimo centrum, aby jsi si zautomatizovala ovládání auta a nemusela na to při jízdě myslet. Pak v centru za světla a teprve nakonec v noci. Cvik dělá mistra.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.11.19 01:13

@veria Díky za podporu, jen mě překvapilo, jak je to obrovský rozdíl při změně podmínek.. Asi budu nejdříve opravdu jezdit jen „nakoupit velký nákup do supermarketu“ a to tak dlouho, než si troufnu delší trasu. A až najezdim nesmysl ve dne, tak možná-MOŽNÁ si časem znovu troufnu jízdu za tmy.. :roll: Taky jsem ještě nebyla ani na dálnici-jedu max.50 km/hod.. :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.11.19 01:15

@Janli No, trochu se stydím, že mám už řidičák tolik let a vše jsem zapomněla.. myslela jsem, že to jaksi nějak naskočí a na vše si vzpomenu-ale je to jako na začátku :? Máš pravdu, neměla bych to eště vzdávat.. Ale já se tak vyděsila, že mě napadlo, že možná s takovým strachem vůbec nepatřím za volant.. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26940
10.11.19 01:31

Je to tak, musíš jezdit ale fakt postupně, jak píšeš nejdřív jen na nakup, pak někam jinam, nějaké jednodussi trasy, nikoliv někde v centru atd, pomalu to půjde, uvidíš. V noci zatím nejezdi, nebezpečné! Já taky začínala všelijak, bála jsrm se minimálně cely první rok, před každou cestou delší jsem nespala a studovala si trasy, hlavně at je tam co nejmíň odbočení doleva proboha :mrgreen: no a dnes jezdím každý den úplně automaticky, dojedu kamkoliv i do centra velkých měst ale trvalo to trvalo…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5543
10.11.19 06:35

Já mám řidičák víc jak 10 let a pěkně na něho sedá prach, ale manžel už tlačí. Takže v pátek byla první jízda na parkovišti a ještě takových 100 si jich dám tam :mrgreen: pod nohama mám prostě moc pedálů :mrgreen: :mrgreen: mám nepopsatelný vnitřní strach, tep jsem měla 250…ale musím, jako řidičce mi to bude určo slušet :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Poison Eve
10.11.19 06:52

Musis se vyjezdit. Nekomu vsak do vinku dano neni, viz neschopove za volantem a ze jich je.

• Nahlásit
  • Citovat
2124
10.11.19 06:52

Radsi za ten volant nelez, nez nekoho jeste sejmes. Kdyz se ti bude dite dusit tak rychla prijede opravdu rychle + na dispecinku ti reknou co mas delat. Si zaplati minimalne 500h v autoskole v tomhle provozu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2896
10.11.19 06:59

Já se to ted taky pokouším znovu naučit. Po cca 5 letech. Začala jsem měsíc před porodem, taková ideální doba :) napřed jen s manželem, pak s ním i dětmi. Momentálně myslím, že jízdu zvládám už vcelku dobře, děsí mě ale parkování, mně to prostě nejde a nejde. Ale jezdit už fakt potřebuju, hlavně sama s dětmi, takže jsem si řekla, že to prostě zkusím. Zacnu jezdit s dětmi na kroužek, tak je to MHD hrozný, hlavně večer, když se vracíme. Cestpubtam to bude snad dobrý, je tak parkoviště a v ty 4 odpoledne by tam ještě mohlo být dost místa. Ale cesta zpět bude horší, zaparkovat v pul 7 večer před naším panelakem je umění.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
169
10.11.19 07:02

Neboj, to půjde! Cvičení dělá mistra! Držím palce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6464
10.11.19 07:17

Myslíš, že každý řidič sedl za volant a jezdil super? To ani náhodou. I když řidičák máš, je to po těch letech stejně, jako bys ho měla dělat znovu. Na ty nákupy bych si dala pozor a nechala je na později, na parkovištích u obchoďáku je největší koncentrace aut a bezohledných spěchajících řidičů. Navíc parkoviště plné značek a příkazů. Spíš bych jela někam meziměsto, aby sis znovu pořádně osahala ovládání auta. Pak se můžeš pomalu vrhnout do provozu. Já měla třeba první rok problém sledovat značky v místech, kde jsem to neznala. Kolikrát jsem nezastavil na stopce, přehlídla ceduli obce :lol: a jezdím deset let bez nehody. Svého času jsem dojížděla mezi 40 a 70 km do práce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.11.19 07:23

Začátky po tak dlouhé době jsou vždy složité. Taky jsem začínala znovu po deseti letech, nejdříve po vesnických cestách a pak postupně vše ostatní. Je potřeba jezdit, jezdit a zase jezdit. Jen s praxí získáš zkušenosti a jistotu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21646
10.11.19 07:24

Vydrz. Byla jsem na tom podobně. Po zkouškách jsem jezdila chvíli a pak několik let ne. Až okolnosti mě donutily.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
726
10.11.19 07:26
@TeriiTerii píše:
@veria Díky za podporu, jen mě překvapilo, jak je to obrovský rozdíl při změně podmínek.. Asi budu nejdříve opravdu jezdit jen „nakoupit velký nákup do supermarketu“ a to tak dlouho, než si troufnu delší trasu. A až najezdim nesmysl ve dne, tak možná-MOŽNÁ si časem znovu troufnu jízdu za tmy.. :roll: Taky jsem ještě nebyla ani na dálnici-jedu max.50 km/hod.. :mrgreen:

Rozdíl pri změně podmínek… Jezdím od 18 furt, uz je to 18 let, bez zavinene nehody, ale co jsem se prestehovala a mam dite a za chvíli dve, jezdim mnohem měně a spíš jen po městě. Tuhle jsem jela po dlouhé době za tmy, a příjemný to teda nebylo… Nemám teda žádné potíže s ovládáním auta, ale ta tma mi vadila. Takže je normální co citis a kdyz budes jezdit, budeš porad lepší a lepší. :wink: Někdo se sice nenaučí řídit za celý život, ale to určitě není tvůj případ :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama