Říkat mu taky pravdu?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.01.19 13:52
Říkat mu taky pravdu?

Prosím o tadu. Jsme rozvedení, dvě dospělé studující děti. jeden syn drží při mně (byl tátou týraný), druhý je spíš "tátůvů - byl upřednostňovaný. Rozvod kvůli milence. Problém se SJM. Bývalý toho druhého sobě spřízněného syna manipuluje proti mně a ukazuje mu například žalobu, návrh rozvodu, rozsudek (obojí jsem podávala já), případně maily )ale jenom moje), v nichž na něm urguji docela přísně, protože shovívavost se míjí účinkem, některé věci. Syn tak nabyl dojmu, že jsem mrcha. Stejně tak jsem jasně vyjádřila názor na milenku.

Bohužel se to pomalu posouvá do jakési nenávisti syna ke mně. Mám to nechat vyšumět (třeba 10 let) a se synem se nestýkat anebo byste mu taky dávali číst věci, které dostávám od jeho právníka, od soudu a které spíš ukazují opak?

Reakce:
divine woman
Extra třída :D 10213 příspěvků 18.01.19 13:55

Kolik je synovi let?

GabinkaCh
Závislačka 3284 příspěvků 18.01.19 13:56

Tak hlavně je to celé smutné

Premek_Orac
Závislačka 4670 příspěvků 18.01.19 13:56

Z mého pohledu - ukazovat papíry není hezké. Ba přímo je to od otce hloupé. Promluvil bych si s ním, že je dospělý, necháš na něm, jak si informace zpracuje, ale řekneš mu svůj pohled, ať ho taky zná. A že ikdyž se s tátou už rádi nemáte, on přišel na svět z vaší lásky, vždy bude tvým synem a vždy ho budeš mít ráda, protože jsi prosě máma. A že bys ráda měla k němu cestu, když dovolí.

Kobliha51
Neúnavná pisatelka 17519 příspěvků 18.01.19 13:59
@Anonymní píše:
Prosím o tadu. Jsme rozvedení, dvě dospělé studující děti. jeden syn drží při mně (byl tátou týraný), druhý je spíš "tátůvů - byl upřednostňovaný. Rozvod kvůli milence. Problém se SJM. Bývalý toho druhého sobě spřízněného syna manipuluje proti mně a ukazuje mu například žalobu, návrh rozvodu, rozsudek (obojí jsem podávala já), případně maily )ale jenom moje), v nichž na něm urguji docela přísně, protože shovívavost se míjí účinkem, některé věci. Syn tak nabyl dojmu, že jsem mrcha. Stejně tak jsem jasně vyjádřila názor na milenku.Bohužel se to pomalu posouvá do jakési nenávisti syna ke mně. Mám to nechat vyšumět (třeba 10 let) a se synem se nestýkat anebo byste mu taky dávali číst věci, které dostávám od jeho právníka, od soudu a které spíš ukazují opak?

Ať už mu to ukážeš a nebo ne, stejně budeš ta nejhorší. Buď na to ten kluk někdy přijde a nebo ne. Nenech se strhnout k nějakým invektivám. Dopisy piš slušně a bez emocí i když tě to štve. Když tě syn nebude chtít vidět tak mu jen můžeš popřát aby se mu život povedl podle toho, jak on si bude přát a když bude chtít, vždycky za tebou může přijít. To je asi tak všechno, co můžeš udělat. Když se budeš chovat stejně jako tvůj ex, spadneš na jeho úroveň a stejně ti to nebude nic platné, budeš u nich jen hysterka. Oni tě nechtějí respektovat a s tím nic neuděláš. Přeju hodně štěstí a nedej se.
A neustupuj z toho, o čem jsi přesvědčená. Každý tvůj ústupek bere tvůj ex jako svoje vítězství, nikoliv jako tvůj projev dobré vůle. A proto neustupuj.

Příspěvek upraven 18.01.19 v 14:02

pikola
Neúnavná pisatelka 19862 příspěvků 18.01.19 14:00

Proč se sním nestýkat? Jsi stále jeho matka, pokud stojí o kontakt, můžete se normálně vídat. Pokud bude mít něco proti tobě, můžeš mu ukázat na obhajobu, ale jinak bych to nevytahovala. Takhle na sebe navzájem tahat špínu přes děti. :nevim:

Verun83
Echt Kelišová 9253 příspěvků 33 inzerátů 18.01.19 19:35

Nektere veci by si rodice meli resit jen spolu. Je to nechutny. Nasi se rozvadeli ted, na stara kolena, ja sama jsem uz matkou. Mama mi svyma vylevama, pro ni asi nevinnyma, rozjela silne uzkosti.
Jeho otec je opravdu sobecke hovado. Asi bych mu rekla jen to, ze ho oba stale milujete, ze tohle jsou problemy vas dvou.
Syn nevi, ze otec ma milenku?

Hanyžka1
Kecalka 105 příspěvků 19.01.19 06:57

Nechat to být… Nenechat se vyprovokovat ke stejnému chování, nic nedávat číst, být slušná v komunikaci. A syna, pokud o něho stojíš a miluješ ho bych se snažila ujistit, že ho mám stále ráda. Takže zkoušet zavolat, poslat sms jak se má, jak se mu daří, sejít se na kafe, určitě se stýkat. Snad to časem pochopí. Moji rodiče měli kdysi taky velké problémy,otec nakonec zemřel, matka se mnou přestala komunikovat, rok se střídal s rokem a bylo z toho 10let. Já to cítila tak, že ji nechybím, že nemá zájem, snažila se naučit se s tím žít. Nakonec jsme se potkaly, já ji pozvala na kafe, udělala se tlustá čára, ale doteď lituju já i ona, že jsme to tehdy nechaly zajít tak daleko.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

První láska ji odsoudila k neštěstí. Vilma Cibulková stále hledá s muži štěstí

Je krásná, talentovaná, charismatická, ale ani to nestačilo k tomu, aby by... číst dále >

Třeštíková chválí jen za prachy, tvrdí šéf Rohlik.cz. Rozčílila ji vepřová panenka

Na svém kontě má úspěšné projekty jako Slevomat nebo Dáme jídlo. Tomáš Čupr... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >