Říkat starším dětem zdrobněle? Ano či ne?

Anonymní
7.12.19 13:33

Rikat starším dětem zdrobnělé? Ano či ne?

Ahojky,
Tahle diskuze je na odlehčení ;).
Jen tak pro zajímavost, jak oslovujete své puboše?
Používáte zdrobněliny?
Jako třeba, jestli říkáte Anetko, Terezko, Vendulko, Kristýnko ATP?
Nebo řekněte Aneto, Terezo…?
Já nesnáším zdrobněliny takže své dceři rikam Veroniko i manžel j8 tak říká..
Dceru to stve, ale Verunko je mi blbě říkat…

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

7624
7.12.19 13:36

Tak jí říkej Verčo nebo Veru ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3989
7.12.19 13:40

Nemam rada zdrobneliny a nepoužívám je. Synové si zatim nestěžovali. Jméno neni nadávka, záleží na intonaci hlasu a okolnostech. Do konce života nezapomenu na spoluzacku Natalii, které jsme museli rikat Natalko ( 5 možná 7 třída) od te doby mam celkový odpor zdrobnovat a taktez nesnasim kdyz někdo zdrobnuje, nebo zkracuje moje jméno.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5409
7.12.19 13:40

Rikam ruzne, klidne zdrobněle jako na miminko:joy:, doma nijak neprostestuje. Pred kamarady ovsem rozhodne ne!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48241
7.12.19 13:41

Nejstarší v lednu 14 let a stále je to Viki, začít říkat Viktore mne přijde jako blbost. Nejspíš by si myslel že něco provedl. Dcera má 7,5 a stále je to Vali, když řeknu Valerie tak ví že něco udělal špatně. Ve škole jí paní učitelka říká Valinko a nejstaršímu Viki ;).

A dcera řekla jak by se jí líbilo oslovovat? Zeptala bych se a klidně jí tak říkala ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
7.12.19 13:42

Mojí mámě bylo hloupé i dávat pusu, že je to nepatřičné, pokud není dítě batole. :zed: Mé děti jsou ještě malé, říkám jim pusinky, zlatíčka, kulíšci, budulínci…samozřejmě, že 15 slečně nebo 15 letému mladému muži nebudu říkat pusinko nebo kulíšku, ale zdrobněle klidně ano.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
7.12.19 13:43

Já hodně používám základní tvary jejich jmen, takže Terezo a Kamilo. Vyloženě zdrobněliny na ně používám jako na puberťačky už méně. Spíš zkrácené tvary typu Teri, Terko, Kamí, Kamko a tak. Manžel je stále oslovuje Terinko a Kamilko.

• Nahlásit
  • Citovat
13775
7.12.19 13:44

Verunko je pro mimčo, ale Veroniko to je jak za trest, kdyby něco provedla. Ségra se jmenuje Veronika a říkáme ji Verča nebo Veva (a to už je jí přes 30). Já to taky nemám ráda, vyloženě zdrobneliny jsou strašné, ale to oficiální jméno je taky divné oslovení, většinou to chce najít nějakou hovorovou zkratku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4521
7.12.19 13:45

Bráchovi je přes 40 a ségře skoro 40 a oběma říkám zdrobněle. :P

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
542
7.12.19 13:47
@Anonymní píše:
Ahojky,
Tahle diskuze je na odlehčení ;).
Jen tak pro zajímavost, jak oslovujete své puboše?
Používáte zdrobněliny?
Jako třeba, jestli říkáte Anetko, Terezko, Vendulko, Kristýnko ATP?
Nebo řekněte Aneto, Terezo…?
Já nesnáším zdrobněliny takže své dceři rikam Veroniko i manžel j8 tak říká..
Dceru to stve, ale Verunko je mi blbě říkat…

VERONIKO je strašně tvrdé. A ptala ses dcery, jak by chtěla abys jí říkala? Verčo, Veru-to mi zní lépe :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
10741
7.12.19 13:48

Tak jako nejférovější je člověka oslovovat tak, jak chce být oslovován.

Tedy ne tak jak ti řekně někdo na intenretu, že máš říkat vlastní dceři.

Co je důležitější - aby si neříkala něco vůči čemu máš nějaký vlastní předsudek, nebo aby tvoje dcera pokaždé když ji oslovíš neměla pocit, že ji trestáš?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.12.19 13:49

To je super, ze ji oslovujete tak, jak to nema rada, jen proto, ze zdrobnelina vam prijde divna :palec: Dcera ti zas muze rikat treba mutro, je fuk, jestli ti to vadi, hlavne, ze ji to bude vyhovovat, no ni?
Detem rikame zkracenymi tvary nebo zdrobnelinou. Az jim to zacne vadit (u me to bylo ve 14), tak si vyberou, jak to chteji zmenit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24396
7.12.19 13:51

Je mi přes 30 a v práci mi říkají „Pipetko“, eh.
Děti mají jména, která mají i domácký tvar, ale není to vyloženě zdrobnělina, připadají mi OK i pro dospělého.
Veronice bych říkala asi Verčo… :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
mag
11224
7.12.19 13:55

Je mi 40 a rodice mi porad oslovuji zdrobnele. Vubec mi to nevadi. Stejne tak o mne mluví pred ostatnimi.

Ja svoji desetiletou oslovuju zdrobnele. Jmenuje se Agata, rikame ji nejcasteji Ajo nebo Agatko.

Edit: kdyz tak nad tim premyslim, vetsina mych kamaradu mi oslovuje zdrobnele. Bracha taky :D

Příspěvek upraven 07.12.19 v 13:57

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8468
7.12.19 13:57

Taky nechápu, že nejste schopni dceri rikat tak, jak chce ona.
Já dětem říkám zkrácene nebo zdrobnele. Všichni tak oslovujeme. I kamarádky, stejně tak já taky oslovují děti kamaradek, tedy tak, jak to chtějí děti, jak jsou zvykle.
Musím říct, že dva lidé to sverepe odmítali. Oslavovali me děti v základním tvaru a bylo to nepříjemné, děti to vnimaly. On to byl naschvál a bylo to od těch lidí až ubohé.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama