Říkáte puberťákům zdrobněninama? Jak oslovujete vaše děti?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.04.19 14:37
Říkáte puberťákům zdrobněninama/jak oslovujete vase deti?

Ahoj, tahle diskuse je spís na odlehčení :D, ale zajímá mě, jak říkate svým pubertákum? Říkate jim rodným jménem, přezdívkou, nebo tou zdrobnenilou? Ptám se, protože jezdím v lete s detma na tabor jako zdravotnice a prave ty holky většinou nemají rády, když se jim říká, jak jsou napsany v rodným listě, třeba je tam jedna holka Adéla a nelíbí se ji ani Adelo, ani Adélko :) a takovýhle je více.
Tak jestli byste byli, tak laskavé a napsali byste mi sem, jak se jmenují vaši pubertaci a jak jim říkate?
To třeba mýmu synovi se nelíbí zdrobneniny ani přezdívky :D

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Kriss Tina
Echt Kelišová 9488 příspěvků 08.04.19 14:49

To se asi budeš muset každého zeptat jak to má nejraději :D někomu vadí jmeno komolit, já třeba vyžadovala aby mi říkali jenom zkratkou :D

Renca8
Ukecaná baba ;) 1343 příspěvků 08.04.19 14:57

Musis se jich zeptat..ja jsem Renáta a vzdycky se me libilo kdyz me nekdo rikal Renčo :nevim:

Uživatel je onlineka2ka
Extra třída :D 14580 příspěvků 08.04.19 14:59

říkej jim miláčkové :mrgreen:

dasajur
Kecalka 238 příspěvků 08.04.19 15:02

Lukáš - Luky, Lukáši Jakub - Kubo, Kubíku

Planetka85
Zasloužilá kecalka 529 příspěvků 08.04.19 15:03

Přesně, ideálně se zeptat, jak jim říkat. Nebo oslovovat zkráceninou: Adél, Markét, Ivet, Verčo, Lucko, …

Terezxx
Ukecaná baba ;) 1767 příspěvků 08.04.19 15:03

Já jsem Tereza a třeba mamka mi říká Teri nebo Terez, Terko, Terčo :) Ale manžel má 17 letou sestru a té říkám Lenička :lol: Manželovi říkají rodiče Tomí. Záleží asi na každém, jak si chce nechat říkat, ne? Mě to bylo vždycky jedno.

_.Emilyyy
Kecalka 347 příspěvků 08.04.19 15:07

Tak to je hodne invidualni :),
Moje dcera se jmenuje Natálie a říkame ji Naty nebo Natko :) .Ale treba zdrobneniny se jí nelibi :lol:

Plmo
Ukecaná baba ;) 1960 příspěvků 08.04.19 15:18

Moje dcera je Beáta, je puberťačka, ale s manželem ji nereknes jinak než Beatko,Bety, Betynko.Kamarádi z kroužků ji z hecu říkají Bedýnko.Spousta lidí to má takhle nastavené, že i větším dětem říká zdrobnelinou,protože to jsou pořád naše malé děti. Ale když se o to pokoušela kolegyně v práci po letech oslovovat děti Lucinko a Davidku tak se jí Davídek s Lucinkou zeptali jestli nespadla na hlavu.Záleží tedy asi na tom na co je dítě zvyklé.

Lenka_Hal
Echt Kelišová 8269 příspěvků 08.04.19 15:19

Oslovuju Honzi, Vojto, ale zalezi na mem rozpolozeni. Kdyz me nastvou, volam je prijmenim 8)
@Terezxx Tak to by se mi teda nelibilo :D

Markéta80
Hvězda diskuse 43221 příspěvků 08.04.19 15:23

nejstaršímu říkáme Viki, pořád stejně ale naše nejmladší mu říká Smrade :mrgreen:

mojmira
Hvězda diskuse 77743 příspěvků 08.04.19 15:24

Dětem i vnukům je to jedno,jen vnučka,ta neslyší na zdrobněliny

matkabagristy
Vesmírná mluvilka 33673 příspěvků 08.04.19 15:39

svému pubošovi říkám kotě, je o hlavu vyšší než já :mrgreen:

Niki Ku
Kecalka 395 příspěvků 08.04.19 15:40
@Anonymní píše:
Ahoj, tahle diskuse je spís na odlehčení :D, ale zajímá mě, jak říkate svým pubertákum? Říkate jim rodným jménem, přezdívkou, nebo tou zdrobnenilou? Ptám se, protože jezdím v lete s detma na tabor jako zdravotnice a prave ty holky většinou nemají rády, když se jim říká, jak jsou napsany v rodným listě, třeba je tam jedna holka Adéla a nelíbí se ji ani Adelo, ani Adélko :) a takovýhle je více.
Tak jestli byste byli, tak laskavé a napsali byste mi sem, jak se jmenují vaši pubertaci a jak jim říkate?
To třeba mýmu synovi se nelíbí zdrobneniny ani přezdívky :D

Adele říkáme třeba Adlo, Anďelo, Áďo :)

Terezxx
Ukecaná baba ;) 1767 příspěvků 08.04.19 15:46
@Lenka_Hal píše:
Oslovuju Honzi, Vojto, ale zalezi na mem rozpolozeni. Kdyz me nastvou, volam je prijmenim 8)
@Terezxx Tak to by se mi teda nelibilo :D

Ona je taková hodně kontaktní, ráda a často se přijde pomazlit nebo obejmout. Mám ji strašně ráda, jakou svou sestru, takže pro mě je pořád ještě Lenička :lol: Je ode mě o skoro 10 let mladší. Ale je mi jasné, že by ji to mohlo i v hodně brzké době začít vadit :lol:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama