Říkáte svoje názory ostatním?

Anonymní
9.11.20 21:27

Říkáte svoje názory ostatním?

Ahoj, radíte svým přátelům, kamarádkám?
Nejsem z těch, kteří za každou cenu vnucují někomu svůj názor, nesnažím se radit. Ale často se mi někdo svěřuje. V tu chvíli si dovolím vyřknout svůj názor, pokud to tak cítím - vím, že kolikrát lidem stačí naslouchání, ale ve chvíli, když mi přijde, že dělají blbost, tak to prost ěvyslovím.

Třeba kamarádka. Rozešel se s ní chlap, je z toho v pytli, ale on se chce dál scházet (proč asi)…říkám jí nedělej to, jinak se z toho nedostaneš, dej si od něj nějakou dobu voraz. A najednou jsem ta špatná a že to je jejich věc (nijak jsme jí to nevnucovala, prostě jsem to jen vyslovila)…tak ať mi to prostě neříká.

Ale některých lidí mi přestává být líto. Mám pocit, že když už mají nějaký věk, mohli by mít už nějaký rozum (je jim třeba přes 30). Jenže místo aby použili mozek, odvolávají se na city - a pak mají doma lempla a brečí mi na rameni. Abych tady jen nedělala chytrou - vím, co je to pro někoho ztratit hlavu. Ale taky mám nějakou sebeúctu.

Jak to máte vy? Radíte svým přátelům?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
18
9.11.20 21:30

Taky se obcas snazim poradit svym kamaradum a jak pises, i ja jsem nekdy “ta spatna”.
Nedavno jsem mela podobny pribeh, kamaradka se rozesla s pritelem,, ale i po rozchodu si porad psali a on ji premlouval, aby se k nemu vratila. Rikala jsem ji, at to nedela, ze ji ublizi znova, ale ta spatna jsem byla ja.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7021
9.11.20 21:32

Ono asi záleží na tonu… jakým to řekneš, jeslti takovým tim, ježiš,,, ale.. a nebo třeba je to tvojerozhodnutí, já bych to udělala jinak, ale kecat ti do toho nebudu..
MOje švagorá taky radí, ale po jeji radě, maji lidi dojem, že jsou blbci

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.11.20 21:35

@Janasas vždycky řeknu, že to nechci vnucovat a že si to nakonec stejně udělá po svým, ale že si myslím…dřív jsem to neříkala byla jsem ta špatná, že jsem měla upozornit, když jsem viděla, co dotyčná ne :))

• Citovat
  • Nahlásit
19727
9.11.20 21:36

Jak kdy, do vztahu se lidem zasadne nepletu, ale kdyz se kamaradka zepta na nazor na cokoliv jineho, tak ho klidne projevim :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2315
9.11.20 21:43

Jak komu. Co se týká dětí, radím jen těm kamarádkam, co jsou na stejné vlně a zkušenosti si vlastně vyměňujeme. V ostatních tématech řeknu svůj názor, pokud vím, že je proti mě člověk schopný diskuse, pokud vím, že je to primitiv, který si stejně poradit nenechá, tak se nevyčerpávám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7021
9.11.20 21:44

Řekla bych, že kope kolem sebe, že je prostě ze situace špatná.. a neřekne to nahlas.. Tak bych ji řekla, že to necháš na ni.. A záleží, zase nemůže se pořád naštvávat.. měla by na to zapomenout, oni c takového nešlo, aby byla na tebe uražená

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7560
9.11.20 21:53
@Anonymní píše:
@Janasas vždycky řeknu, že to nechci vnucovat a že si to nakonec stejně udělá po svým, ale že si myslím…dřív jsem to neříkala byla jsem ta špatná, že jsem měla upozornit, když jsem viděla, co dotyčná ne :))

očividně nic empatického, chceš jenom mudrovat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9.11.20 22:13

Když jsem o to vysloveně požádána, tak řeknu názor nebo dám radu. A už jsem se i naučila nebýt zklamaná, když se třeba nelíbí anebo se objeví pro tu danou osobu jiný, lepší ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14473
9.11.20 22:15

Ano, většinou říkám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64856
9.11.20 22:17

Což o to, říkám, asi kolikrát i nevyžádaně. Ale jsem srozuměná s tím, že nevyžádaná dobrá rada nemusí být vždy vítána :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12177
9.11.20 22:17

Do vztahu se lidem nepletu :nevim: Snažím se vždycky spíš pochopit, podpořit, vyslechnout.. Nevyžádané rady jsou nejhorší :roll: Každý si stejně musí nabít čumák sám. A pak, do vztahu dvou lidí stejně nikdo jiný nevidí. A má zkušenost, že nejvíc radí ti, co to mají sami na prd. Takže si myslím své a je mi to fuk, jedu si po svém.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9.11.20 22:29

U tech vztahu je blby, ze kdyz je nekdo emocne na dne, racionalni „dobre“ rady ho jeste vic zrani. Takovy clovek potrebuje empatii, nechat vypovidat, prijmout, ze se citi, jak se citi, ze nemuze lip. Ne poucovani, jakkoli dobre minene, od nekoho, koho se ta situace vubec citove nedotyka. Proste vyrukovat na nekoho s jakymkoli rozumovym argumentem, kdyz je rozsekanej, je jednoznacne chyba a nedostatek taktu. Pak se nedivte, ze jste za spatne :roll: ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
956
9.11.20 22:57

Ano. A ta špatná jsem byla jen jednou, ale tam to spíš bylo o tom, že jsem včas nepoznala, že ten kluk ve skutečnosti není přítel, ale přestárlá metalová primadona, která má zálibu v tom vytvářet dramata, aby je pak mohl řešit. Moje řešení situace (přestat cpát peníze do obstarožní feťačky, která mu dluží tisíce a utahuje ho už přes rok na vařené nudli, že mu dá, ale zatím dává leda svýmu dealerovi - který s nimi ještě navíc bydlí :zed: - a konečně ji poslat tam, kam patří) se nehodilo do krámu, protože by tím končilo drama. No drama pokračuje do teď, ale já už se ho neúčastním, jelikož jsem po tom, co ze mě udělal tu špatnou dotyčného poslala tam, kam světlo nesvítí. Což jsem měla udělat dávno, ale to je druhá věc. :lol:

Jinak u zbytku přátel platí, že když mi něco svěřují, taky očekávají, že se k tomu nějak vyjádřím. Podpořím, sdělím svůj pohled na věc. A naopak to platí stejně. Přijímám jakýkoliv názor. Pravidlo je jen to, že není třeba to opakovat, hluchý nejsme nikdo. Pokud do mě někdo násilím hustí svůj názor kdykoliv mě vidí, tak se přirozeně naštvu a pošlu ho do háje. Názor je názor, rozhodnutí jestli se jím bude ten, na kterého je směřován, řídit - jo tak to už je něco jiného ;)

Ale taky bych soudila, že když se mi někdo svěřuje, tak asi ode mně něco nazpět slyšet chce. Pokud si člověk není jistý, tak je asi nejlepší se zeptat, jestli se chce jen vypovídat, anebo slyšet, co si o tom myslím já…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2727
9.11.20 23:05

Já radím jen cizím. Ze zásady nikdy ne lidem, které mám ráda. Ty podporuji, i když si myslím, že se rozhodli špatně. Jasně, občas to se mnou cloumá, ale pro mě je přátelství o absolutní podpoře toho druhého.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama