Risknout další dítě?

Anonymní
1.6.20 23:35

Risknout další dítě?

Ahoj, chtěla jsem zeptat na názor popřípadě zkušenost.

V obou těhotenství mě doprovázeli zdravotní problémy. Nechci se smířit s tím, že už nemohu mít děti. zajímalo by mě jestli by jste to v mém případě riskly. nechci dítě hned, ale třeba ještě jedno za 10 let, pokud na to budu mít síly a chuť. Mám dvě krasné zdravé děti, obě předčasně narozené, těhoteství končilo v obou případech na počátku 30 týdn, kvůli Preeklampsii. Obě holky jsou zdravé i přes nízkou porodní váhu. po druhém porodu to bylo horší, měla jsem oboustarnou plicní embolii, z toho důvodu se bojím dalšího těhotenství, ale zaroveň se nechci smiřovat s tím, že už nebudu moct mít děti. Mám dvě jsou ještě malé a zatím mi to bohatě stačí, ale i tak na to myslím celkem často.
Zažil někdo podobnou situaci?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

2601
1.6.20 23:53

Také mám dvě a toužím po třetím, vždy jsem chtěla tři. Mám teda jiný problém, ale lékaři mi další silně nedoporučili a ze strachu už nechce ani manžel. I já si říkám, že raději dvě děti a úplná rodina, než aby třeba ti starší o mě přišli…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14023
1.6.20 23:54
@Anonymní píše:
Ahoj, chtěla jsem zeptat na názor popřípadě zkušenost.V obou těhotenství mě doprovázeli zdravotní problémy. Nechci se smířit s tím, že už nemohu mít děti. zajímalo by mě jestli by jste to v mém případě riskly. nechci dítě hned, ale třeba ještě jedno za 10 let, pokud na to budu mít síly a chuť. Mám dvě krasné zdravé děti, obě předčasně narozené, těhoteství končilo v obou případech na počátku 30 týdn, kvůli Preeklampsii. Obě holky jsou zdravé i přes nízkou porodní váhu. po druhém porodu to bylo horší, měla jsem oboustarnou plicní embolii, z toho důvodu se bojím dalšího těhotenství, ale zaroveň se nechci smiřovat s tím, že už nebudu moct mít děti. Mám dvě jsou ještě malé a zatím mi to bohatě stačí, ale i tak na to myslím celkem často.

Já nezažila, ale za sebe bych do toho asi nešla. Už jenom s vědomím, že se mně něco stane a ty dvě děti zůstanou samy.
Ale nevím, jak to je. Jestli je velké riziko, že se to bude opakovat?? Pokud ano, tak platí to, co jsem napsala výše.

Pokud ne, pak bych se určitě poradila s partnerem. A pokud to nechceš řešit teď, tak bych to nechala otevřené.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
2.6.20 00:09

Vzhledem k tomu že s věkem se riziko preeklampsie zvyšuje, stejně jako další těhotenské rizika, tak bych si další dítě hodně rozmyslela. Sestřenici takhle kvůli zdravotním problémům nedoporučili další těhotenství, měla vážnou preeklampsii a porod jí vyvvolávali v 36tt s tím že ona byla v nemocnici další 3 měsíce a bojovala o život. No, doktory neposlechla, o 2 roky později rodila císařem syna ve 29tt, Hellp syndrom, v nemocnici si pobyla půl roku. Děti má naštěstí bez zdravotních následků. První měla ve 29, druhé v 31, takže nebyla ani tak moc stará, původně chtěla minimálně 3 děti, teď je ráda, že se jakž takž postará o ty dvě co má, a to byla z rodiny ta nejzdravější, sportovkyně se sledovaný zdravotním stavem.

• Nahlásit
  • Citovat
6412
2.6.20 07:13
@Anonymní píše:
Ahoj, chtěla jsem zeptat na názor popřípadě zkušenost.V obou těhotenství mě doprovázeli zdravotní problémy. Nechci se smířit s tím, že už nemohu mít děti. zajímalo by mě jestli by jste to v mém případě riskly. nechci dítě hned, ale třeba ještě jedno za 10 let, pokud na to budu mít síly a chuť. Mám dvě krasné zdravé děti, obě předčasně narozené, těhoteství končilo v obou případech na počátku 30 týdn, kvůli Preeklampsii. Obě holky jsou zdravé i přes nízkou porodní váhu. po druhém porodu to bylo horší, měla jsem oboustarnou plicní embolii, z toho důvodu se bojím dalšího těhotenství, ale zaroveň se nechci smiřovat s tím, že už nebudu moct mít děti. Mám dvě jsou ještě malé a zatím mi to bohatě stačí, ale i tak na to myslím celkem často.

Nešla bych do toho…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13857
2.6.20 07:23

Také bych do toho nešla. To riziko, že tady necháš dvě děti samotné s manželem je nepřiměřeně vysoké. Pokud tak toužíš po dalším dítěti, zvaž třeba adopci. A nebo pěstounskou péči.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3749
2.6.20 07:51

Nesla bych do toho, za 10 let to může být ještě daleko rizikovější. Nevím kolik ti teda je let.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
298
2.6.20 07:54

Nešla bych do toho, ta rizika jsou příliš vysoká.. Buď ráda, že máš dvě zdravé děti a nepokoušej osud, nestojí to za to.. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
2.6.20 08:06

Řeším něco podobného. Mám 3 sc, všechny těhotenství tedy v pořádku. Ale prodělala jsem trombozu a embolii, lékařka z hematologie mi další těhotenství již nedoporučuje. Dost mě to vzalo, přijdu si taková neúplná…

• Nahlásit
  • Citovat
980
2.6.20 08:28

Rozhodne bych takové riziko nepodstoupila. A ani nepochopím, že někdo nemá pud sebezáchovy, zvlášť když už má dvě a nebo jako tady někdo výše nade mnou dokonce tři Děti. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5954
2.6.20 08:33

Je to od tebe nerozum. Moje sestřenka měla v prvním těhotenství preeklampsii, ve druhém už Hellp syndrom. Naštěstí ji tehdy již několik týdnů hlídali v nemocnici, takže jela hned na sál. Zachránili ji za sekundu dvanáct. Týden se nevědělo, jestli přežije. Bylo to rychlé, měla masivní vnitřní krvácení, v nemocnici si ona i dítě pobyli několik měsíců. Kdyby tehdy byla doma a ne v nemocnici, šance na záchranu byly minimální. Další dítě jí už nedoporučili, že každým dalším těhotenstvím se tento problém zhoršuje. Poslechla je. Jak sama říká, je vděčná za to, že je tady a že má dvě zdravé a šikovné děti. Osud pokoušet nehodlá, nechce aby její děti byly sirotci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
2.6.20 08:48

Bud ráda, ze máš 2 zdravé děti, nekdo to štěstí nemá. ;* ale chapu te

• Nahlásit
  • Citovat
13754
2.6.20 08:58

Pokud ti není 17, tak bych tu myšlenku rychle a racionálně zavrhla. S věkem pravděpodobnost potíží roste i v případě zdravých žen. Nebo by si opravdu roztočila ruskou ruletu s tím rizikem, že tady můžeš zanechat tři děti včetně čerstvě narozeného miminka??

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
2.6.20 09:05

@neila Nebo ke dvěma zdravým dětem pořídit postiženého sourozence v důsledku nutnosti hodně předčasného porodu?

• Nahlásit
  • Citovat
13754
2.6.20 09:10
@Anonymní píše:
@neila Nebo ke dvěma zdravým dětem pořídit postiženého sourozence v důsledku nutnosti hodně předčasného porodu?

třeba… těch rizik a důvodů, proč se vzdát „chtíče“ je tam rozhodně víc, než důvodů, proč do toho jít. Ten je vlastně jen jediný.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama